Danimarka'da Boşanmak İçin Kursa Gitme Mecburiyeti Getirildi

Danimarka'da Boşanmak İçin Kursa Gitme Mecburiyeti Getirildi

Danimarka, dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak ün yapmış, ancak aynı zamanda batı Avrupa’daki en yüksek boşanma oranına sahip ülkelerinden. Danimarka'da 1 Nisan'dan itibaren 18 yaşından küçük çocukları olan ve ayrılmak isteyen çiftlere 30 dakikalık online kurs alma mecburiyeti getirildi.

2017'de, ülkedeki evliliklerin neredeyse yarısı boşanmayla sonuçlandı. Danimarka’da çıkan yeni yasaya göre, 18 yaşından küçük çocuklara sahip olan ve boşanmak isteyen çiftler, 30 dakikalık online bir kursa tabi tutulacak ve bu kurs 3 ay sürecek. Yerel medya, Danimarka’da 1 Nisan’da çıkan yeni yasaya göre, 18 yaşından küçük çocuklara sahip olan çiftler, boşanmak istedikleri takdirde, 30 dakikalık online bir kursu tamamlamak zorunda olduğunu duyurdu. Kursun hedefinin, çiftleri ve çocuklarını ortaya çıkacak olumsuzluklara karşı hazırlamak olduğu belirtildi. İletişim eksikliğinin neden olduğu ve son yıllarda yükselen boşanma oranının düşmesine katkı sağlayabileceği düşünülen kursun, 3 ay sürecek bir periyodun ardından tamamlanacağı belirtildi.

Danimarka'da Boşanmak İçin Kursa Gitme Mecburiyeti Getirildi

Kursu bitiremeyenler boşanamıyor

Çocuk Hizmetleri ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ise bu dijital kursun, boşanma döneminde olan çiftlerin göz ardı ettiği temel soruları ele aldığını duyurdu. Kursu 3 ay içerisinde tamamlayamayan çiftlerin, evli kalmaya devam edecekleri belirtildi. Danimarka İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, 2018’de 15 bin boşanma davası açıldığı ve bu boşanma davalarından dolayı birçok çocuğun kötü etkilendiği belirtilirken; kursun, boşanma oranını düşüreceği öngörülüyor. Dünyada bütün bu uygulamaların nedeni artan boşanma sayılarının önüne geçmek. Ülkeler gitgide yükselen boşanma oranlarına karşı önlem almaya devam ediyor.

Danimarka'da Boşanmak İçin Kursa Gitme Mecburiyeti Getirildi
10
12
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ateist_Türk

  "batı Avrupa’daki en yüksek boşanma oranına sahip ülkelerinden. " Bunun nedeni nedir biliyor musunuz? Direk feminizm dir. Bunun sorumlusu feminizmdir. Çünkü kadınlar erkeklerden nafaka koparabilmek için, evliliğin kadınlara sağladığı pozitif ayrıcalıklardan faydalanabilmek için evleniyorlar. Ülkemizde de benzer bir durum var.2.5 milyon nafaka mağduru erkek var, ayrıca 25 bin erkek de nafakasını ödeyemediği için şu an hapiste. Böyle bir adaletsizlik varken hangi erkek evlenmek ister? Hiçbir erkek evlenmek istemez.
  Avrupada evlilik oranları genel olarak çok düşük, genç nüfus da düşüyor. Feminizm erkeklere zarar veriyor. Bunu toplum durdurmadığı sürece, doğa bir şekilde bunun cezasını kesiyor. Doğa acımasızdır, affetmez.
  Mesela şimdiler İsveç'e , yani ingilizce olarak Sweden denilen ülkeye Swedistan deniyor. Bunun nedenini biliyor musunuz? İsveç neler oluyor kaç kişi biliyor bu ülkede? 80 milyonda toplasan 100-200 kişi anca biliyordur, anca araştırmıştır. Ben ingilizce bilen biri olarak İsveç'i uzunca araştırdım. İsveç'i feministler mahvettiler. Tamamen yerle bir ettiler İsveç'i. Şu an orada feminizme karşı çok büyük bir direniş başladı ve İsveç kadınları aşırı mutsuz, genel olarak mutsuzlar. Hatta lezbiyen ve gay oranlarının da en yüksek olduğu ülkelerden biri. Yanlış anlaşılmasın lgbt ye karşı değilim, saygı da duyarım. Ama feminizm erkekleri gay olmaya, kadınları da lezbiyen olmaya itiyor.

  • Ceydaaabkr

   Biraz yanlis bilgilendiriyorsun. Danimarka da nafaka cok nadir ve özel sartlarda ödenir. Genelde ödenmez. Danimarkada dogup buyudum. Ayrica feminizm Türkiye de cok daha yaygin. Yeni bir akim gibi herkes tutturmus feminizm de feminizm ne anlamina geldigini bilmiyorlar bile suyunu cikariyolar. Burda oyle degil Feminizm diye birsey var ama gundelik hayatta surekli karsilastigin birsey degil

  • @Ceydaaabkr Senin orda yaşıyor olman ordaki her şeyi biliyor olman demek değildir. İsveç'de yaşayıp feminist olan, erkek sorunlarından haberi olmayan feminist İsveç'li sal*k erkekler de var. Yani bu olay kimin nerde yaşadığı ile alakalı değil. Feminizmin evlilik oranları ile doğrudan bir ilişkisi var. Ben bununla ilgili çok araştırma yaptım. Bu bildiğim bilgi kişiden kişiye göre değişen bir şey değil. Net olan bir şey.
   Mgtow diye bir akım var. Bu Avrupada çok popüler olan bir akım. Feminizme karşı kurulmuş bir akım. Mgtow kadınlarla evlenmeyi, sevgili olmayı red eden ve kadınlarla duygusal her türlü ilişkiyi red eden bir akım. Sadece cinsellik yapmayı tercih ediyorlar, o da isteğe bağlı. Onun dışında duygusal hiçbir ilişki istemiyorlar kadınlarla. Bu mgtow Avrupa'da çok yaygın, yalnızlıklar, boşanmalar bu yüzden çok fazla.
   Ben kimseyi yanlış bilgilendirmiyorum. İyi seviye ingilizcem var. Senden daha çok araştırmışımdır emin ol. Senin orda yaşaman hiçbir şeyi değiştirmez. İnternette her ülkenin insanlarının neler düşündüğü, neler yaşadığı, ülkelere göre haberler vs her şey ortada ve biliniyor. En basit bir örnek İsveç'deki Stevan Löfven'in erkeklerin ayakta işemesini yasaklaması. Erkeklerin İsveç'de konsere alınmaması (feminizm gerekçeleri ile) yani bu tarz şeyler, örnek veriyorum sadece. Orda yaşıyorsun diye, her şeyi bildiğini zannetme, pek bir şey bilmiyorsun demek ki. Ben de Avrupaya gittim. Neyin ne olduğunu biliyorum.

  • @Ceydaaabkr Bu arada şu cümlen çok saçma. "Burda oyle degil Feminizm diye birsey var ama gundelik hayatta surekli karsilastigin birsey degil" , bu gerçekten çok saçma bir cümle. Feminizmle günlük hayatta nasıl karşılaşabilirsin. Aa feminizm yolda duruyor, merhaba feminizm sizinle karşılaştım mı diyeceksin. Böyle bir şey mi var. O kadar içi boş bir cümle ki. Bu saçmalığı da erkekleri manipüle etmek isteyen İskandinav feministleri uydurdu. Bu cümle hep orda söyleniyor. İskandinav feministleri söylüyor bu saçmalığı. Feminizm hayatın her yerinde erkeklere hayatı zehir ediyor. Her yerde erkeklerin karşısına çıkıyor. Mesela en basit bir club a gittikleri zaman bile erkekler arabalarını en uzak yerlere park ederken kadınların arabalarının en yakın yerlere park etmeleri için pozitif ayrıcalık yapıyorlar, kadınlar daha yüksek maaş alıyor, erkeklerden ekstra vergiler alınıyor İsveç'de feminizm adı altında. Bilmiyorsun konuşuyorsun. Öğrenmen gereken, araştırman gereken daha çoook şey var.

 • Örnek alınası bir ülke, dilini öğrenmek zor ama bilsem yaşamak isterdim. Tek dert soğukları, gerisi her şey güzel.

  • Eig için teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşleri

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

108
 • Ceydaaabkr

  Kaynak nedir? Danimarka da yaisyorum boyle birsey duymadim😂

 • OBELISK777

  Medeniyet işte evlilik diye bişey yok ki Avrupa’da isteyen istediği ile birlikte oluyor birbirlerine atlayıp atlayıp duruyorlar 😀

 • AynurVRR

  bosanmak ısteyenlerı bosasınlar neden uzatıyorlar kı :)

 • gayatri

  Çok güzel, çok mantıklı. Gerçekten çok kaliteli bir ülke.

 • Büşra_riri

  Güzel uygulama danimarka için gerekli ülkemiz içinde gerekli

 • mhmt33x

  güzel uygulama bizim ülkeye 3000 yılında falan gelir 😂

 • Bayses

  Gayet mantıklı turkiyeye gerekli

 • wellwell

  Bu kaçıncı medeniyet seviyesi

 • belindahanım

  bence mantıklı... ilk sacma gibi gelebilir

 • missqizemli

  Güzel bir uygulama

 • ArabaliKovboy

  ilginç bir uygulama olmus

 • Oldukça mantıklı.

 • darkleyl96

  Güzel bence

 • MagRipOgLu

  Bizede lazım

 • Komik

 • uye697001

  Hahaha bize de şart

 • adn49

  Burdada lazim boyle bisi

 • Gizli Üye

  Boşanmak istiyorsun ama boşanamıyorsun çok saçma diye bakıyorsun ilk önce ama düşününce mantıklı geliyor

Yükleniyor...