Çıkmaza Giren Çiftlerin Boşanma Vaktinin Geldiğini Gösteren 9 Durum Sayıyorum

Gizli Üye

Kızlar Bir Adım Öne

Çıkmaza Giren Çiftlerin Boşanma Vaktinin Geldiğini Gösteren 9 Durum Sayıyorum

1. Artık eşinizle umutlu bir geleceğin hayalini kuramıyorsunuz.

Eşinizle hayat anlayışlarınızın farklı olduğunun farkına vararak ortak ve mutlu bir gelecekte kesişemeyeceğinizi fark etmek, ayrılığa ilerlediğinizi gösterir.

Veya geleceğe baktığınızda eşinizi orada göremiyorsanız ve ilişkinizin durumu meçhulse, bu bile kafa karışıklığınızı kanıtlamak için yeterli. Birbirinizle emeklilik, çocuk vb. konuları konuşamıyorsanız, geleceğe dair bir planınız yok demektir...

2. Eşinizi kıskanmıyorsunuz.

Eşinizin romantik anlamda başka birine ilgi duyması düşüncesi sizi rahatsız etmiyorsa, bu aranızda bir sorunun olduğuna işaret eder.

Ona karşı duygusal olarak dolu hissetmediğinizin bir kanıtı olarak da ele alınabilir. Romantik bağınız tamamen koptuğunu ve eski duyguları taşımadığınızı gösterir.

3. Evliliğin yürümemesindeki sorumluluğunuzu üstlenmek.

Evliliğinize dışarıdan bir göz olarak baktığınızda yaptığınız hataları kabullenebiliyorsanız, evliliğinizi kafanızda bitirmeye hazırsınız demektir.

Ancak halen duygusal olarak savunmaya geçip tüm suçu eşinize veya başka şeylere yığıyorsanız bu şu anlama gelir; Evliliğinizin yürümüyor olduğu gerçeği sizi derinden sarsıyor ve umutsuzca evliliğin düzelmesini istiyorsunuz.

4. Partnerinizin iyi ve kötü özelliklerini tüm berraklığıyla görebiliyorsunuz.

İyi özellikleri düşünürken, kötü özelliklerini ele aldığınızda eskisi kadar sinirlenmediğinizi fark edersiniz. Aynı şekilde, iyi özellikler sizi eski anılara götürerek kafanızın karışmasına sebep olmaz.

5. Boşanma sonrasında hayatınızın nasıl olacağını düşünüyorsunuz.

Boşanma hukukuna dair araştırmalar yapıyor ve sonrasındaki hayatınızı planlamaya geçtiyseniz, geriye boşanmak için sadece evrakları doldurmak kalmış demektir. İşin duygusal kısmını kafanızda tamamen halletmiş, resmi işlerin hallolmasını bekliyorsunuz.

6. Şu andaki mutsuzluğunuz, gelecek korkularından daha ağır basıyorsa...

Çoğu insan boşanırsa gelecekte yalnız kalmaktan veya ne yapacağından endişe duyup korkar: 'Hayatımı nasıl düzene koyabilirim? Çocuklar ne olacak? Ya pişman olursam?'

Ancak ayrılmaya hazır olan insanlar, şu anki mutsuzluklarının yarattığı ağırlıkla daha fazla devam etmeyi istemez. Bu sebeple boşanmaya hazırdır.

7. İlk tanıştığınız zamanki hislerin tam tersini hissediyorsunuz.

Boşanma kararı alan insanların çoğu, ilişkinin başındaki insanla aynı olmadıklarının farkına varır: Artık sevgi tükenmiş, sinirler yıpranmış ve geriye düzelmesi için umut kalmamıştır.

Eşinizle ilişkinizin niçin yürümediğini daha açık anlarsınız ve birbirinizi daha da incitmemek için kendi yollarınıza bakma kararını alırsınız.

8. Bazı problemler çözülse de artık çok geçtir.

ilk zamanlarda bu problemler (iletişimsizlik, uzlaşmazlıklar vb.) çözülse her şey yoluna girebilirdi, ancak artık çözülse de ikiniz aynı düşünmüyorsunuz. Hem o köprünün altından su çok geçti, hem de problemler zamanla kişiliğinizi ve hislerinizi etkiledi. İlk başta bu problemleri çözmek isteseniz de, artık çözülmesi dahi umurunuzda olmaz...

9. Bu evlilikte hiçbir zaman mutlu olamayacağınızı fark ettiniz.

Bu gerçek, insanı hem şok etkisiyle çarpar hem de korkutur. Bir zamanlar seve seve kurduğunuz bu birliktelikte size huzur ve mutluluğun kalmadığını görmek sizi başta afallatır. Ancak bu acı gerçek, hayatta mutlu olabilmek için bir şans edinmenizi sağlar. Birlikte bir mutsuzluğu sürdürmektense, saygı çerçevesinde sonlandırarak huzurlu ve mutluluk olasılığına sahip bir geleceğe adım atarsınız

Çıkmaza Giren Çiftlerin Boşanma Vaktinin Geldiğini Gösteren 9 Durum Sayıyorum
29 Görüş