İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!

İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu çok önemli açıklamalar yaptı...

İmamoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Başka kavramlar sürecin içine dahil edilmeye çalışıldı. Biz bu şehrin yönetimine talibiz dedik. Israrla mesele başka boyuta evrilmek istendi. Çok net ifade edeyim, biz adalet istiyoruz. Biz 16 milyon insanın vicdanının, oylarıyla beraber YSK'nın açıkladığı oylarla beraber belli olan seçilmiş olduğumun sonucuyla beraber mazbatamı talep ediyoruz. YSK'yı göreve davet ediyorum.

Türkiye en güvenilir seçim mevzuatına sahiptir, en güvenilir ülkedir diyen hükümet adına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına açıklama yapan beyanatları tek tek sıralayabilirim. Ne oldu da bir anda bu seçim Türkiye'nin en şaibeli seçimidir diyebilecek noktaya gelindi. İBB seçiminde parti teşkilatı başarısız olmuş olabilir, yöneticiler birbirini suçluyor olabilir.

"Dünya bizi takip ediyor"

Bu hesaplaşmayı bizim üzerimizden yapmaya çalışıyorlar. İstanbul halkını bu sürece dahil etmeye çalışıyorlar. İşin içine terör örgütlerini katıp vesaire vesaire yapabilirler. Yapmasınlar. Kendi iç hesaplaşmalarına bu ülkenin yerel seçimini 16 milyonluk İstanbul'u dahil etmesinler. Dünya bizi takip ediyor. 3-5 kişi sanki elinden oyuncağı alınmış gibi davranarak iç hesaplaşmaları üzerinden Türkiye'nin itibarını zedelemesinler.

İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!

"İspark'ta neler olduğunu biliyoruz"

Kurulan cümleleri, Whatsapp mesajlarını kamuoyu görüyor, algı oluşturmak istiyorlar. 16 milyon insana saygısızlıktır. Ben burada sadece bana verilen oyları savunmuyorum. Sadece CHP'lilere ve bana oy verenlere sesleniyorum. AK Partili hemşerilerimin vicdanına sesleniyorum. Biz bu şehirde seçimin kaybedeni yok diye en başta söyledik. Bugün aynı yaklaşımımız devam etmektedir.

Bir başka boyut zaman kazanıyor olabilir. İstanbul'un kaybedecek tek bir dakikası yok. İBB içerisinde bu süreçte neler olabileceğine dair duyumlar var. Somut tespitlerimiz var. İptal edemedikleri bazı dijital verilerin iptal edilmesi için nasıl destek verdiklerini de biliyoruz. Bu birkaç gün içerisinde İspark'ta neler olduğunu da biliyoruz. Personelin nasıl baskı altında tutulduğunu da biliyoruz. Kendilerini ezdirmesinler. Personel olumsuz işlere izin vermesin. Bu zaman kaybının da olmamasını diliyoruz. Seçimde hiç mi hata olmaz? Bizde de onlarcası var. Örneğin Bakırköy'de CHP'nin oy oranı 177. YSK'da 1 olarak gösterilmiş. Hala düzeltilmemiş bir evrak. Biz de düzeltildiği gibi rakibimiz adına düzeltilenler de var. Bunlar var, olacak. Ama sürece tesir etmediği ortadadır.

O sandıklarda görevliler var. Şerh koyulanlar var. Genel üzerinden yapılan hareketler soyut kavramlardır. İstanbul'a özel baskı altında karar alınırsa bu toplum vicdanında kabul görmez. Sürecin güvencesi YSK'dır. YSK karar ve uygulamalarında geçmişteki içtihatlarına sadık kalsın. 16 milyon insan adına takip ediyoruz.

İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!

"Hadlerini bilsinler"

Bir ilçenin seçimi yapılmış. Büyükçekmece'de 68 oy geçersiz oylardan çıkmış, 25 oy bizim adımıza çıkmış. Başka ilçede bizim lehimize de çıkabilir. Güvensiz ortamlarda insanların kafalarında şaibe yaratarak daha büyük sıkıntılar olmaması için bu çağrıyı yapıyorum. Bir an önce yetkimizi bize verin. İstanbul'un zaman kaybına uğramasına neden olmayın. Süreç devlet adamı hassasiyeti ister. Dünyanın sonu değil, 16 milyon insan mutlu. Söz verdiğim gibi Anıtkabir'i ziyaret etim.

Toplumun bu huzurunu kabulleniş biçimini yetkili kişiler de anlasın ve gereğini yapsın. Ahlaksızca hırsızlık gibi terimleri kullanarak insanları yargılamasınlar, hadlerini bilsinler. Bu sürecin en sağlıklı bir şekilde neticelenmesi elzemdir. Acil bir süreçtir. Ben gerektiğinde sıklıkla sizlerle buluştum. Arkadaşlarım sürecin takibinde. Seçim kurullarının önünde arkadaşlarım görev başında. Ben bir yandan İstanbul ile ilgileniyorum. Bu görevin sağlıklı bir şekilde başlatılması adına dün çağrımı yaptım bugün de yapıyorum.

"Bahçeli'ye sesleniyorum"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sesleniyorum, tecrübelerine dayanarak bu sürece dair katkılarını davet ediyorum. Bahçeli'nin katkı sunmasını özellikle istirham ediyorum.Ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aynı şekilde sürece katkı sunmasını bekliyorum. Vicdana sığmayan bu duruma Sayın Erdoğan tarafından da katkı bekliyorum. Kendilerini sürece katkı sunmaya davet ediyorum. Bunu hergün hatırlatacağım.

Yıl 1994... Rahmetli Erbakan o dönemin İstanbul Belediye Başkanı ve seçimi kazanan Erdoğan'ın elini kaldırıyor. 25 yılda ne değişti? Normalleşelim, çağrım budur adalet istiyorum. Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı..."

İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!
4
16
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • GS_Aras

  Sandıkları kontrol ettiniz mi hiç? Tabii ki etmediniz. Sizde tıpkı suçladıklarınız gibi körü körüne cahil seçmenlersiniz de ondan. Bilmem ne nolu sandık düşünün. İlçe belediyede akp 181 oy, ilçe meclis üyelerde akp 184 oy, büyükşehir belediyede akp sıfır oy. Tek bir oy bile yok. İmamoğluna 180 küsür oy var geçersiz oylar 12, diğer partiler 9 oy... 298 oy kullanılmış geçersiz oylarıda diğerlerini de sayıyoruz 97 oy açık var!!! Kime gittiği belli değil akp sıfır çünkü :D Chp nin paylaştığı sonuçların içinden bir örnek verdim. Bunu izah edin. Bal gibi sahtekarlık var ortada işte neresinden bakarsan bak

 • Gizli Üye

  Ak parti ankarada İstanbul'da rezil oldu ve iki onemli şehri kaybetti. Durum bu. Az bir oy farki bile olsa insanlarin akp yonetimine olan bakiş açisi bir hayli degişmiş demektir. Bu kan kaybettiklerinin delili. Vatandaşin vergilerle belini kirarsan cevabini da boyle alirsin.

En İyi Kız Görüşü

 • _küfürbazKız_

  Bu adam konuşurken ne iftira arıyor nede argo konuşuyor neyse onu söylüyor akp liler gibi terör demiyor recoş ne dedi akp ye oy vermeyenlere türk halkına terör dedi oy günü sandıklar bitmeden pankart asan chp mi akp mi ya peki oy günü A Ajansın sistemi durdurması ve durduktan sonra ne recoş ne in ali nede A Ajansı bir açıklama yapmadı sürekli hile var diyip durdular önce adam olsunlar madam değil bu adam ki millet bunu seçmiş ve en önemlisi hangi adam seçildikten sonra Anıtkabire gitti hangi adam kendi kalemiyle yazılı şekilde yemin edip imza attı

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

314
 • Haddini aşan haberler yapıldı. Kanallara bakıyorum, iki kanal hariç tüm kanallar adama yüklenmiş durumda. Bu kadar taraflı olmak Türkiye Cumhuriyeti medyasına hiç yakışmıyor.

  Bir haber kanalı her partinin haberini doğru ve üsluba uygun şekilde sunmak zorundadır. Bu şekilde değil, asla.

 • Sıgmundfreuddd

  Bu ülkede ne adalet ne demokrasi ne de güven bıraktılar. Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı referandumunda akp li değilim ama sırf adalet için evet vermiştim. Insanlar hangi partiye oy verirse versin ama biraz vicdanlı ve adaletli davranmaları gerekiyor. Ülkedeki bir kesim ne olursa olsun yandaş medyanın kafasıyla bakıyor. Biraz gözünüzü açın artık.

 • Hakanguner1907

  Hukuki süreç devam ederken ne bu acele? Korktuğu birşey olmasaydı bu kadar panik içersinde olmazdı

  • Haksız yere suçlansan bu kadar sakin kalabilir miydin?
   Hiç sanmam.

  • Kime göre neye göre haksız?

  • Hazımsızlık var ortada.
   Sabret, bekle ve gör.

  • Hepsini Göster
 • Sakin ol Sayın Ekrem İmamoğlu. İstedikleri de zıvanadan çıkartmak. Sen zıvanadan çıkacaksın ki bunlar kayyuma sebep bulacaklar.

 • İmamoğlu kesinlikle, üslup sahibi, seviyeli ve başarılı bir siyasetçi.. bunu gösterdi.

 • poyraz2425

  Ak parti yapacağı projeleri yaptı bu ne yapacak bende çok merak ediyorum

 • biradetmehmet

  Kendisi yetkinizce anıtkabire gidiyor kanunu hiçe sayıyor ama

  • Af buyrun anitkabire gitmesinin nesi kanuna aykırı? Anitkabire gitmek için özel bir sebebe mi ihtiyaç var? Binali beyin afiş ve pankart artırmasına ne demeliyiz?

   Bence bu gerginlik ve kutuplaşma yaratan dil ve üslubu biran önce terk edip normalleşmeye başlamalıyız cunku buna gerçekten ama gerçekten ihtiyacımız var

  • Anıtkabir özel defterini imzalamak için var

  • Askerlerin önünde hazır olda durması için var

  • Hepsini Göster
 • AynurVRR

  Guzel demıs bence

 • Sokrates1977

  Helal

 • Mirays_94

  Oldu bitti

 • ArabaliKovboy

  Güzel demiş bence

 • LAYANİR

  Adam gibi adam bence !

 • Herşeyin hayırlısı

 • Gizli Üye

  Adam kazandı

 • Gizli Üye

  Adam ❤

 • Gizli Üye

  İ. B. B. Başkanı EKREM İMAMOĞLU

  Şuanda evrakları belgeleri yakmakla kaçırmakla uğraşıyorlar ama Türkiye senin arkanda çıkart bu yapılan yolsuzlukları çalınan parları

  • Adam daha bir görev yapmadı ki ne çalması kimin çaldığı belli

  • Gizli Üye

   Biraz konuya hakim ol geçmişe bir bak et ondan sonra ne demek istediğimi anlıcaksın kolay gelsin

  • Geçmişe baktığım da bu adam yoktu chp nin Başkanı da değildi sen şu an ki zamana bak türk insanları iş bulamıyor iş herkes aç herkes borç içinde herkes kötü yollara sürükleniyor adalet yok bunlara açıklama yapmalısın sürekli de geçmişi bağlama

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye

  İmamoğlu: Ahlaksızca Hırsızlık Gibi Terimleri Kullanarak İnsanları Yargılamasınlar, Hadlerini Bilsinler!

Yükleniyor...