Mazhar Alanson: "Şehitlerimiz Papağan Kadar Konuşulmuyor!''

Tugrul Turcan r

Mazhar Alanson, Murat Özdemir tarafından papağan Bahtiyar'ın işkence ile öldürülüp günlerce gündem olmasını eleştirdi...

Alanson, "Adam papağını ezmiş öldürmüş, kaç gündür bu konuşuluyor, 5 baba yiğit çocuk şehit olmuş, 6 aylık hamile karısı..hayır o öyle sayfada geçiyor, papağan öldü 1 haftadır tüm Türkiye bunu konuşuyor.." diyerek eleştiride bulundu..


Son Güncelleme: 26 Şub 2019 / 06:02
Mazhar Alanson: "Şehitlerimiz Papağan Kadar Konuşulmuyor!''
31
33
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Prəstij
  Bunların hepsi bana gösteriş gündeme gelme çabası geliyor. Noldu bunu dedikten iki gün sonra ne değişecek. Kendi her gün şehitlerle ilgili bir şeyler mi yapıyor. Kaç tane şehit ailesine yardım ulaştırmış kaç şehit ailesinin acısına ortak olmuş. Konuşulacak kardeşim. Papağan da konuşulacak. Ne ki o ya papağan geberip gitti diyenler yüzünden zaten bu millet hayvan sevgisi nedir bilmiyor.

  7/24 bu ülke şehitleri konuşsaydı şehitler daha fazla olurdu. Düşmanların istediği şehitlerin konuşulup gündem olması. Halkın sürekli acı çekip taleplerini onaylayacak kıvama gelmesi. Sürekli ağlasın mı insanlar. Bende şehit olsam bir gün adım geçer geçmez sonra anca ailem hatırlar hatırlarsa. Biz daha bunu kavrayamayacak seviyedeysek ohooo çok işimiz var.
  Görüş hala geçerli mi?
 • bLackStar4141
  Katılmıyorum hayvanda bir can taşıyor insan gibi şehitlerimizin yeri tabi ki ayri her zaman'burada umuyorum ki bu söz hayvanları küçümseme amacıyla söylenmemistir neticede unutmayin hayvanlar dünyanın en masumudurlar dili ağzı söylemeyen canlılar hatta bu konuda bir ayet var araştırın bulursunuz şehitlerimizi asla umursamazlık etmem konu o değil ama diğeri canlı unutmayın arkadaşlar.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • corbe-au
  Ee şimdi insanlar senin bu saçma laflarını konuşuyor, mutlu musun?
  Yeterince ilgi çektin mi.. al şimdi de papağan yerine seni konuşuyoruz, ne ala.. Ben de bunu anlamıyorum, bir şey gündeme oturunca direkt, "Ama şehitler bu kadar konuşulmuyor..." konuş o halde, çeneni bağlayan mı var?
  Medyanın arka plana attığı yalnız şehitler mi? Adam tutmuş, uyduruk iki TV kanalı ve sözde habercilerin ne konuştuğunu ciddiye alıyor, onunla da kalmıyor papağandan cansız bir varlıkmış gibi bahsedecek kadar şuursuz, onu da geçtim bu yaşına kadar olayları sağlıklı değerlendirmeyi daha öğrenememiş, vahim bir vaka ile karşı karşıyayız, bunun gibi ne dediğini bilmeyen "ünlüler" in ne dedikleri de "haber" oluyor, bak en ilginci de bu işte.
  Görüş hala geçerli mi?
  • corbe-au

   Ve bu şahısın aklına şehitler, papağan öldüğünde mi geldi? Bu da ayrıca trajikomik, rezillik.

  • corbe-au

   Şunu da eklemeden edemeyeceğim, bunun gibi korkaklar, daha önce neden susuyorlardı, bu papağanın yerinde varlıklı bir iş adamının kızı uçak kazasında ölmüş olsaydı ve gazetenin birinci sayfalarında günlerce ona yas tutsaydık eminim bu şahıs ortalığa çıkıp

   "Yeter be susun artık!" diyemezdi.

   Medya şehitleri bugün mü unuttu? Daha önce kim hatırladı? Papağan yüzünden mi unutuldu!
   Yalakalar. Kendisi "işine geldiğinde konuşanların" başını çekiyor farkında değil.
   Beyinsiz bunlar yemin ederim, neyse daha fazla sinirlenmeden gideyim.

  • corbe-au

   Ve zannedersiniz kendisi yalan haberle, gazetecilikle mücadele ediyor vs... zannedersiniz kendisi Uğur mumcu falan. Aksine boş zamanlarında o ses gibi uyduruk bir yarışmada jürilik yapan boş adamın teki. Bunun gibi adamların, Yılmaz Özdil vb... ülke gündemi hakkında konuşmaları gerçekten çok yersiz ve boş oluyor. Bazı zamanlarda ortaya çıkıp bir iki laf edip sonra tekrar köşelerine çekilen bir şekilde ünlü olmuş kişilikler, bir şeye yarasalar da konuşsalar hadi neyse

  • Hepsini Göster
 • Saura
  Başlığı okuyunca çemkirecektim bir an. Hatalı başlık atmışsınız sayın haber editörü. Şehitlerimiz papağan kadar konuşulmuyor. Ve mazhar alanson sonuna kadar haklı.
  O apapağana en çok içi yananlardan biriyim mevzu onu konuşmayın demek falan değil. Konuşulacak tanii ki ortada bir vahşet var. Mevzu şehitleirmizin önemsenmemesi. Burda biz rahat edelim diye orda karda kıyamette dağ bayır gezip canını ortaya koyanların 60 saniyelik haberlerden ibaret olması bana çok koyuyor.
  Görüş hala geçerli mi?
  • ŞuleG

   O kadar haklısın ki. Sanki iki duruma birden üzülemezmişiz gibi davranılmasi yok mu bide

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2931
 • Galaksidesongezegen
  Iyi de mazhar baba, acun ve seyma kaadar, ya da sila ahmet kural kadar konusulmuyor desen hak verirdim de bir papagan olmus 1 haftadir o konusuluyor derken o papagani neden o derece kucumsedin onu anlayamadim. O da bir can degil mi? Ayrica sehitlere kim ne kadar uzuluyor bunu da bilemezsin. Ki malum kisiler cogu sehit haberlerini yayinlamiyor, cogundan habersiziz bile. Buna ne diyeceksin?
 • LonelyL
  Hayvanlara da yazık! Biz şehitlerimize sahip çıkıyoruz asıl sizin gibi sanatçı olanlar gündemden düşse halk diğer şeyleri görecek kendi adiniza konuşun Bay Alanson biz insanımıza da hayvanımiza da üzülür ağlar minnet duyar sahip çıkarız gündem olmak için basit yorum siz gidin bir mehmetçik yerine madem !😒
 • sırmadumlu
  Kesinlikle doğru. Adamlar işine geleni yayınlıyor işine gelmeyeni yayinlamiyor. Çünkü papağanın sahibine , Murat Ozdemir'e verecek cevaplari var fakat o kadar şehidimizin ailesine verecek cevapları yok. Bu arada hayvanlar sessiz kullardir ve korunmalıdırlar ama asker ve şehitlerimiz geçiştirilmesin. !!
 • Meryemcek001
  Çünkü toplumun hassasiyet duygusu yok edildi. Hergün şehit haberi geliyor arkadaşlar hergün abilerimiz kardeşlerimiz bir hiç uğruna hayatını kaybediyor hiç dediğim yanlış anlaşılmasın bir hiç tarafından. Siyasi hesaplarla insanların hayatları mahvediliyor. Eskiden 1 şehit olunca programlar iptal edilirdi. Yeni Türkiye de siyasilerin çocuklarının stadta sünnet düğünleri yapılıyor
 • GamzeBade
  Ben katılmıyorum! Şehitler ölünce de günlerce ağlıyoruz bir hayvan ölünce de alıyoruz hepsi birer can !!!
  • F4T1H1993

   ADam genelden bahsediyor ve haber yapan yerleri de eleştiriyor. Mesela Arda'nın aşk ilişkileir günlerce haftalarca manşet olur. Şehitlerimizin ki ufak bir köşede yer buluyor ne yazık ki gazeteler de ya da hiç girmiyor bile gazeteye. Adamın bahsettiği değindi noktalardan biri bu. Bak geçmişte bu sitede ki paylaşımlara falancı filancının aşk meşk soruları bu sitede şehitlerimizle ilgili sorulardan kat kat fazladır.

  • GamzeBade

   @F4T1H1993 pardon ben yanlış anladım demek

  • F4T1H1993

   O yüzden görüş yazma gereği duydum. Sen o genel kitleden olmayabilirsin elbet ama Mazhar Alanson o kitleyi eleştiriyor. En basiti Sılanın sözde kocasından dayak yeme olayı mı neyse artık o haftalarca gündem oldu. Bak şehit haberlerimize ne medya ne insanlarımız çoğu bir kaç gün sonra unutup gidiyor başka reyting verecek dikkat çekecek şeyler arıyor :/

 • LeylaErcoskun
  Katılmıyorum, duygu sömürüsünden başka bir şey değil. Papağan diyerek azımsadığın da bir canlı! İnsanların acılarını kıyaslamak kadar saçma bir şey yok. Böyle deyip gündeme gelmeye çalışan insanlar kaç kere yardımda bulundular?
  • F4T1H1993

   Mazhar Alonson öyle biri değil. Gündeme gelme vs. dersen sen onu Demet Akalın, Hande Yenerlere soracaksın. Ya da pkk seven Sıla gibilerine.

  • LeylaErcoskun

   Ne olursa olsun böyle hassas bir konuda -hele ki hayvan cinayetlerinin hala mala zarar olarak görülmesinde- böyle yorum yapmasını hoş karşılamadım.

 • hayatadayir
  Hey kaşına gözüne kurban olduğum. İşte gerçek insan evladı. Hayvan hayvan diye gözünden tomurcuk yaşlar akıtan sapıkkların aksine gerçek ama gerçek bir insan evladı. Gerçekten insan olan da hayvanı zaten sever. İnsanı tek kalemde es geçip de günlerce papağana üzülen neüdüğü belirsiz yaratıkların da alayının acıması vijdanı üzüntüsü sahtedir. Bunu da insan olan bilir.
 • Gamze5675
  Ülkede çoğu olayları gizleyip haber olarak sunmuyorlar ki suç bizde değil. Hangi haber daha çok gündemde olursa ona yoğunlaşıyoruz
 • şanssızbedevi33
  Çok haklı yerli isyanında ama okadar alıştık ki ölümlere sadece çok çok özel ve sansasyonel haberler ilgimizi çekiyor vatanı uğruna ölen herkes çok değerlidir muhakkak ama bir avuç hayvana yapılan zulmün bu kadar haber yapılması da normal çünkü insanligimiz merhametimizi ve sevgiyi hızla kaybediyoeuz
 • güneşeaşıkkardanadam
  bu da gündemde kalma derdine düşmüş canın bedelini neye göre ölçüyoruz hayırdır insanda, can var da hayvanda yok mu? şehitlere herkes üzülüyor ama bunu devlet çözecek vatandaş değil vatandaş ise kendi arasında çözeceği kadına şiddet hayvana şiddet olur önce devlet ile halkın arasında ahlaki görevler nedir onu öğrensin bu yaşa gelmiş boşa gelmiş..
 • BirYengeç35
  Böyle zihniyetlerden sıkıldım artık. Adam şimdi papağanı mal statüsüne koyuyor. Oda bir candı. Ne cahil bir açıklama olmuş bu. Ayrıca o kadar çok şehitlerimizi düşünüyorsan konser vermemelisin ozaman. Dengesiz
 • slashx
  Çok doğru. Birçoğunuz 22 Aralık 2016 tarihinde ışidin 2 Türk askerini canlı canlı yaktığını çabucak unuttunuz. Gerçi bizim mükemmel hükümetimiz de sürekli gündemden uzak tutup örtbas etti ama. O ayrı konu.
 • Mr_0Lantern
  Mazhar dede emekli ol artık, sen de primci yalakalara döndün yazık. Seni neyle kandırdılar kim bilir

  Yandım Yandım'ı Bodrum'a yazıp Medine diyecek kadar düşük birinin bir de böyle bir haberle gündeme gelmesi ZAVALLICA
 • Sümüklüböcük
  Haklı ve sadece bu olay için değil toplum bazen farkına varmadan insan hayatını önemsemez hale geliyor. Hayvanları da önemseyelim koruyalım, kollayalım ama olması gerektiği gibi abartmadan.
 • Diferente_05
  hadi ordan git pislik!!! Zavalli dili olmayan bir hayvana bu ne kin!!! Sizin gibilerin yuzunden hayvanlara boyle eziyet ediliyor zaten!!! sanki sen cok hatirliyorsun sehitlerimizi
 • Adam haklı. Hayvanları da severiz zarar verenlere gereği de yapılsın tabi. Ama günlerce de konuşulması saçmalık. Dünyada ve ülkemizde o kadar çok konuşulacak ve çözüme ulaştırılacak konu varki...
 • anabasis
  Medyanın bu salak insanlara yer ayırıp, toplumsal sorunları gözardı etmesi toplumumuzun da suçu.
  Genç potansiyellerin bize sunduğu kanı, hayal kırıklığından, umutsuz vak'a dan başka birşey değil.
 • Cansukılınç
  Kusura bakma mazhar alanson kimse senden bahsetmiyor ya gündeme gelmek için bahaneler arıyorsun sen öldüğün zaman gündemde senden bahsetmeyiz şehit olan askerlerimizden bahsederiz
 • Heartbad
  İnsan canı ne kadar önemliyse hayvanınkide o derece önemli. Buna ben karar vermiyorum. Bunu bizi YARADAN söylüyor. Anlamadığımda şu o kadar şehit oldu o zmn kimse ses çıkarmadıda şimdi değişen ne anlamadım. Aklınız yeni mi başınıza geliyor?
  • Heartbad

   Görüşümü okuyanlar başka taraflarıyla okumuş herhalde

 • xKAPIKIRAN
  Çünkü artık normalleştirildi şehit haberi gelince insanlar içinden Allah yakınlarına sabır versin bile demiyor artık.
 • taskesenceren1
  Şehitlerin konuşulmasıyla hayvanların konuşulmasını kıyaslanacak şeyler mi her şey kendi kategorisinde konuşulur bu nasıl dusunce
 • Şehitlerin bu ülkede konuşulmaması doğal hale geldi. İşin fıtratında ölüm var diyenlere de çıkış yapsa ya Mazhar abimiz...
  • aerolite

   Saray yanaşmaları, asla menfaatlerini riske atmazlar...

 • louqoum
  şehit ölümlerine alıştık. hani malum bir zat vardı, teröre alışmalıyız diyordu. onun dileği sonunda oldu. artık bizim evlatlarımız şehit düşünce sanki kore vatandaşı ölmüş gibi yabancılaşıyoruz.
  yirmi sene evvel bir vatan evladını kaybedince millet ışıklarını kapatıp sirenlerle tepkisini dile getiriyordu şimdi haberlere bile çıkmıyor. şehitin bir kıymeti kalmadı. önüne gelene gazi şehit unvanı verip şehitlik mertebesini de laçkalaştırdılar.

  iki sene evvel, işidin canlı canlı yaktığı iki askerimiz için hala bir açıklama gelmedi. böyle vicdansız omurgasız bir yönetim sisteminde insanlığımızı sorguluyoruz. sonra da yalandan vatan borcu derler. hangi vatan?
  • Writerforyou

   Darbeden kaçan insana gazi unvanı vermek isteyen bir zihniyet ne beklersin.

 • aerolite
  Konuşulması gereken şehitler değil ( gerçekte ) neden ve kimin için şehit oldukları olsa gerek. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor ayrıca.. Gerisi boş laf.
 • Kantarma
  Papağanda rant var duyarlı ve hayvansever gözükerek karşı cinsin ilgisini çekme amaçlı konuşuyolar hepsi bu yoksa umurlarında değil
 • Karios
  Bırakın papağanı Ülkemizde malesef aynı gün olan şehit haberleri, acun nun boşanması kadar duyulmadı vakit ayrılmadı
 • Deistmm
  Şehirlerle papağanı aynı konumda ki görüyor hepsinin yeri acısı farklı
 • nuri238e8
  Insanlar uzulecekleri seyleri konusmayi sevmez ya da az konuşur
 • NefesZorluKaleli
  Çok doğru ama bu dünyada olan her zaman masum lara oluyor😞
 • Deliyimbendeliyim
  O değilde bir insan neden tv seyreder çok komik geliyor bana sanki 2002 yılındayız.
  • aerolite

   Bütün gün, embesilce gibi elimizdeki telefonun ekranına mı bakmalıyız?

 • barraquda
  kötü bir şey söylemiyor aslında , ama doğru şekilde dile getirmiyor sadece.. ama şu var ki , birbiriyle alakasız konular.. bu ülkede şehitlerimiz oldum olası sanki kanıksanmışcasına pek de büyük ses getirmeyen haberler olarak kalıyor oldum olası.. ama şehitlerimiz için ayaklansa insanımız , ne yapabilir ki bunun için? kınamaktan başka? hep birlikte cepheye mi gidebiliriz veya çocuklarımızı şehit edenleri bizler nasıl cezalandırabiliriz? ırklar arası iç savaş falan çıkararak mı? bu da unutulmamalı.. savunmasız bir canlıya da işkence edilmesine sessiz kalmamak ve bunu gündeme taşıyarak tepki vermenin nesi yanlış olabilir? ama cidden alakasız konular ikisi bence.. şehitlerimiz Allahın dostu olan ve yataklarımızda huzurla uyuyabilmemiz için canlarını feda etmiş kahramanlarımızdır.. asla unutulamazlar.. ama bu papağan bir iki ayı geçmez unutulacaktır.. kıyaslamayı doğru bulmuyorum.. en azından yersiz buluyorum..
 • yerlifilozof2
  Ülkenin insanı doğruyu onaylar ama yine yanlışı yapar rezillik.
 • mexemet
  Ne zaman tüm ölümlere duyarlı olunduğunda lvl2 olacak bu ülke
 • biyologunuzz
  Her iki durumdada haklı her acı canımızı yakıyor sonuçta
 • ProAdam007
  Valla doğru dedin dayı ee ne demişler insan eti ağırdır.
 • scorpion026
  adam haklı sonuna kadar. ama papağanda asıl mesele adamı linç etmek edelim tabi hayvansever olarak. ama insanımızda var
 • Lavin_krkmz
  Haklı bir isyan olmuş
 • XXlovesXY
  salak herif ne alakasi var
 • Physiotherapist_
  Çok da doğru demiş helal olsun sana adam! 👏👏
 • uUsNaCc
  Dogru ya ne denilir?
 • SoganSevmez
  Milletcek meraklıyız asıl konudan uzak kalmaya.
 • Adam haklı..
 • süperbenn
  Sen de haklısın Mazhar Abi..
 • jessy
  Doğru konuşmuş adam ama hayvanlarda günah..
 • kariimamaa
  Haklısın ama herşey çok önemli, herşey...
 • Themorgannn
  Haklı
 • Zamansızzayarsızzz
  Adam doğru söylüyor
 • isteklivearzulu
  Doğru demiş bu kadar haber olmuuorlar mualesef
 • yiğit777
  doğru demiş reyiz
 • MagRipOgLu
  Adam haklı
 • dido_setkan
  Dedem hakli
 • Amphitryon
  Doğru demiş
 • White_falcon
  Helal olsun mahsar abim
 • ceml5355
  Valla doğru dedin dayı
 • Gizli Üye
  Öyle değil
 • Gizli Üye
  Tamamda papağan da günah
 • Gizli Üye
  İnsanların da hayvanların da öldürülmesi acı bir olaydır ve bana kalırsa ikisi de unutulmamalıdır. Mazhar Alanson, Ceylan Ertem’in dediği gibi acı yarıştırmış. Hayvanları değersizleştirmiş. Bir hayvansever olarak buna tahammül edemem.
 • Gizli Üye
  Haklı
 • Gizli Üye
  Maksat gündem değiştirmek
 • Gizli Üye
  Hem askerlik kaldırılmasın deyip hemde ölen askerlere acıyormuş gibi yapmak çok saçma
  Lafa gelince; "her türk erkeği asker doğan, erkek adam askerlik yapar vatan görevi" falan fistan
  Ölünce; "şehitlerimiz papağan kadar konuşulmuyo"
  Hadi ordan...
  Öldüren de sizsiniz. Sizin zihniyetiniz öldürüyor o insanları. Militarizminiz batsın.
YÜKLENİYOR...