Muz Kabuğunun Cilde Faydalarını Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Merhaba sevgili KizlarSoruyor ailesi bugün sizlerle muzun kendisinin faydalarından sonra kabuğunun cilde olan faydalarından bahsetmek istiyorum. Bugüne kadar muz kabuğunu çöpe atan bir insandım şimdiden sonra çöpe atmamaya karar verdim.

Yüz maskelerine, dişlere, deriye faydalı olduğunu öğrendikten sonra muz en sevdiğim meyve oldu diyebilirim. Neyse muz kabuğunun faydalarına geçelim muz kabuğu ile neler yapabiliriz. Muz lezzetli bir tropik meyve olmasının yanı sıra aynı zamanda bir iki ilave malzeme ile cildinizin ve saçlarınızın dostudur. Cilt ve saç bakımınız için pahalı güzellik uzmanlarına gitmenize gerek yok muz mucizesi ile tanışın hayatınız değişsin.

Sivilceleri öldürür sivilce oluşumunu engeller

Muz kabuğunu cildinize sürerek sivilce oluşumunu engelleyebiliriz. Lekeler, siyah noktalar ve çeşitli alerjik rahatsızlıklara birebirdir deneyip faydasını görelim.

Cilt kırışıklıkları

Yaşınızın ilerlemesi cilt kırışıklıkları, muz kabuğunun kırışık cilde düzenli uygulanması ile hem düzeltilir, hem de kırışıklık ilerlemesini engeller.

Muz ile maske yapın!

Cildinizin daha güzel ve taze kalması için bu maskeyi kesinlikle yapmanızı tavsiye ediyorum. Muzun şifasından bu şekilde yararlanabilirsiniz. Öncelik olarak bir adet muz tamamiyle ezilir. Ezilen muzu temiz bir kaba alıp bir adet yumurta kırılır güzelce karıştırılır. Elde edilen karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayınız 15 . 20 dakika cildinizde bekletip ılık su ile durulanır ve bebek gibi cilde sahip olunur.

Nemlendirici elde edin

Bir adet muzu yoğurt, bal ile karıştırın kremsi bir katılık elde edin daha sonra yüzünüzü temizleyici tonik ile temizleyin bu maskeyi uygulamadan önce cildinizin mutlaka temiz olmasına özen gösterin ardından maskeyi uygulayın 20 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın daha sonra nemlendirici sürebilirsiniz.

Hassas ve kızarık problemli bir cildiniz var mı?

Yarım dilim muz ile yulaf ezmesini iyice karıştırın uygun bir temizleyici ile arındırdığınız cildinize bu maskeyi uygulayın daha sonra ılık su ile iyice temileyin ardından varsa zeytinyağ özlü nemlendirici sürün.


2|1
13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Dişe olan faydasını biliyordum, denemek lazım bunları da :D

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Güzel bilgiler. Artık hiçbir şeyi çöpe atmam :D

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...