Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

StrawberryGlitter

Selamlar

Size bu bencemde siyah noktaları hızlıca geçirecek 5 tavsiyede bulunacağım umarım hoşunuza gider. O halde hemen başlayalım.😊

Limon ve Karbonat Maskesi

Limon sivilce izlerini geçirmede etkili olduğu gibi siyah noktaları geçirmede de oldukça etkili. Limon gözenekleri ve birikmiş yağları cildinizden tamamen temizler ve atar. 1 yemek kaşığı limon ile Karbonat karıştırıp yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra cildinizi duru su ile yıkayın.

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

Limon ve Bal Maskesi

Limonun olduğu gibi balında cildinize birçok faydası vardır. İşte bu sebepten dolayı limon ile yüzünüzdeki istenmeyen siyah noktaları geçirmede birebir etkili. Bal ve limonu güzel bir kaba alıp karıştırın. Karıştırdıktan sonra temiz cildinize güzelce uygulayın. Yüzünüze ovarak masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

Yulaf ve Yoğurt Maskesi

Eğer hassas bir cilde sahip iseniz bu maskeyi kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Hassas ciltler için çok güzel bir tarif. 1 kaşık kadar yoğurdu yulaf ile güzelce karıştırın. İsterseniz içerisine zeytinyağı da ekleyebilirsiniz tercih tamamen size kalmış. Temiz cildinize bu karışımı güzelce uygulayın ardından 20 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

Yeşil Çay Maskesi

Yeşil çay yüz için oldukça etkili. Şimdi belki bir çay yüzde ne kadar fayda eder diye söylüyorsunuz ama siyah noktaları için olunca etkili olduğunu söyleyebilirim. Bu çayı toz haline getirin öncelikle macun kıvamına gelene kadar ezin sonra içerisine limon ve birazda tuz ekleyin. İyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

Nane ve Zerdeçal Maskesi

Zerdeçalın yüzünüz için faydası oldukça çoktur. Nanede aynı şekilde cildinize güzel ve parlak bir görünüm kazandırır ve cildinizi ferahlatır. Naneyi güzel bir kaynatın 1 bardak su ile ardından üzerine 1 kaşık zerdeçal ekleyin içerisine. Sonra macun kıvamına gelene kadar karıştırın bu karışımı. Yüzünüzdeki siyah noktaları geçirmede etkili birebir tarif diyebilirim. 25 dakika falan beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim

Evet bencemizin sonuna geldik. Ben yazarken çok keyifle yazdım. Umarım sizde okurken aynı keyif ile olur bilgilenirsiniz.

Teşekkürler ❤️

Siyah Noktalar İçin 5 Maske Önerim
28 Cevap