Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

StrawberryGlitter

Selamlar

Size bu bencemde yüzünüzdeki gözeneklerin geçmesi için 5 öneride bulunacağım. Umarım hoşunuza gider. O halde başlayalım hemen. 😊

Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi yüzünüzdeki gözenekler için oldukça etkili bir maske. Ayrıca bu maskenin cildinize nemlendirici verme etkisi de oldukça fazla. Yoğurt, salatalık ve kaymağı bir kapta karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze güzelce uygulayın. İyice bekleyip yüzünüzde kuruduktan sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Sık kullanımda zaten işe yaradığını kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

Yumurta Akı ve Limon Maskesi

Yumurta akı yüzdeki gözenekler için oldukça etkili. Ayrıca yumurta akı cildinizi sıkılaştırma etkisine de sahip. Eğer sizde gözenekli bir cilde sahip iseniz bu maskeyi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Yumurtanın akına bir kaç damla limon sıkın. Ardından bu karışımı yüzünüze uygulayın. Biraz beklettikten sonra iyice durulayın ve yıkayın.

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

Domates Suyu Maskesi

Domates suyu yüzünüzü temizleme etkisine sahip. Aynı zamanda yüzünüzdeki gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı bir diğer faydalı tarif. Haftada bir veya iki kez cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 1 tane domatesi alın ve onu rendeden geçirin. Ardından yüzünüze uygulayın ve bir müddet bekletin. Beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

Portakal ve Aloe Vera Maskesi

Cildinizdeki istenmeyen gözeneklerden şikayetçi iseniz bu tarifi yapabilirsiniz. Her ikisi de c vitamini olduğu için yüzünüze faydası oldukça çoktur. Ayrıca yüzünüzdeki gözeneklerin sıkılaşmasına sahip bir etkisi de vardır. Düzenli olarak kullanırsanız eğer yüzünüzdeki gözeneklerin gittiğine kendi gözleriniz ile şahit olacaksınız. Her ikisini güzelce karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Ardından yüzünüzü iyice yıkayın.

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

Şeker ve Limon Maskesi

Şeker ve limonda gözenekleri geçirmede etkili. Limon sayesinde yüzünüzdeki istenmeyen mikroplarınız arınmış olur ve yüzünüzdeki gözenekleriniz daha sıkı hale gelir. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve gözeneklerin en çok olduğu bölgeye sürün. Ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın. 1 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim

Evet bencemizin sonuna geldik. Ben yazarken çok eğlendim umarım sizde okurken çok eğlenirsiniz.

Teşekkürler ❤️

Yüzdeki Gözenekler İçin 5 Maske Önerim
19 Cevap