Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

StrawberryGlitter

Selamlar

Size bu bencemde geçmek bitmek bilmeyen sivilceler için evde uygulayabileceğiniz doğal maske tarifli bir bence yazacağım. O halde hemen başlayalım. 😊

Limon Maskesi

Limonun biliyorsunuz sivilce kurutmada çok etkili olduğunu. Aynı şekilde sivilce geçirmede de çok etkili bir yöntem. Tabi cildiniz hassas ise kesinlikle önermiyorum. Çünkü limonun içinde asit olduğu için hassas bir cildi anında yakabilir. İsterseniz limonun içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ve balda ekleyip o şekilde uygulayabilirsiniz. Sivilce geçirmede oldukça etkili bir yöntem bence. Yüzünüzde 15 veya 20 dakika durması yeterli.

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

Yoğurt Maskesi

Sivilce ve izleri var ise yüzünüzde yoğurt ile kısa sürede geçirmeniz mümkün. Çünkü yoğurt sivilce ve izlerini anında geçirme özelliğine sahip. Aynı zamanda cildinizdeki ölü derileri arındırma gücüne de sahip. Ve sivilce kurutucu bir özelliğe de sahip aynı zamanda yoğurt maskesi. İsterseniz siz içine salatalıkta katıp o şekilde uygulayabilirsiniz yüzünüze. 20 dakika kadar bekletin ve yüzünüzü durulayın güzelcene.

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

Karbonat Maskesi

Karbonatta aynı şekilde sivilceleri hızlı bir şekilde geçirme özelliğine sahip. Cildinize aydınlık kazandırır ve cilt tonunuzu eşitler. Yani eğer yüzünüzde istenmeyen sivilceler var ise bu maskeyi sık sık kullanabilirsiniz. İçerisine isterseniz su ekleyip o şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 dakika beklemeniz yeterli yüzünüzde.

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

Patates Maskesi

Patateste yüzünüzdeki istenmeyen sivilceleriniz için çok faydalı ve ayrıca istenmeyen lekeler içinde çok etkili. Eğer yüzünüzde sivilce izleri var ise patatesi kullanabilirsiniz. Ayrıca cildinizi nemlendirir ve cildinizi ölü derslerden korur. Eğer bu şikayetlerin biri var ise mutlaka kullanmanızı öneririm. Patatesi rendeleyin ve suyunu cildinize uygulayın. 25 veya 30 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

Tarçın Maskesi

Yüzünüzdeki sivilce veya lekelerden şikayetçi iseniz Tarçın maskesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca lekeleri geçirmede de oldukça etkili bir maske. İçerisine isterseniz balda ilave edebilirsiniz. Sadece tek başına uygulamakta aynı şekilde cildiniz için faydalı olacaktır. Tarçın ve balı karıştırıp sivilce olan bölgenize uygulayın. Ardından 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın.

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim

Evet bencemizin sonuna geldik. Ben yazarken çok eğlendim umarım sizde okurken eğlenirsiniz.

Teşekkürler ❤️

Sivilceler İçin 5 Doğal Maske Tarifim
13 Cevap