Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

benkendall m

Cildin; gözenekli, renksiz, yağlı-kuru, acı tatlı değişimlerinden hepimiz nasibimizi alıyoruz. Bazıları tecrübe yapıyor bazıları evham...

Micellar Nedir, Nelerde Bulunur, Ne Etkisi Vardır?
Micellar Nedir, Nelerde Bulunur, Ne Etkisi Vardır?

Cilt bakımı 3 işlemle oluşmaktadır; Arındırma + Peeling + Nemlendirme! Bu üç adımı düzenli yaptığımızda cildimiz daha sağlıklı ve besin-mineral bakımından zengin olur. İyi beslenir, zamanında arınır ve en önemlisi rahatlar. Peeling, rahatlatma konusunda üstüne bu konuda rakip tanımaz.

Çoğunlukla çevremizden hepimiz duyuyoruz; micellar suyu, micellar makyaj temizleme suyu, micellar tonik, micellar temizleme jeli... peki nedir bu micellar? İçeriğinde ne var ki neredeyse beslemek adına bütün kozmetik tonik, maske ve jellerinde bulunuyor? Vücuda nasıl etki ediyor veya özellikleri neler? Temizleme, besleme konusunda kaç çeşit türü var ve bu türler ne işimize yarar bunları açıklayacağım.

Micellar nedir ve ne işe yarar? 💦

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

İngilizce bir kelime olan micellar sözcüğünün türkçede karşılığı misel-su'dur. Sade ve bildiğimiz su değil fakat. Genelde temizleme ürünlerinde bulunmasının sebebi de varoluş işlevinin temizleme olmasıdır. Micellar, cildi yağ, kir ve makyajdan arındırır. Günümüzde birçok makyaj temizleme ürünlerinde micellar diye geçmesinin sebebi budur aslında.

Micellar bulunan kozmetikler diğer temizleme ürünlerine nazaran daha nazik ve yumuşak etki verir. Bunun yanında kullanacağımız derin nemlendirme işlemi öncesinde cildi daha iyi temizleyeceğinden etkisini daha iyi görebiliriz.

Şimdi micellar etkilerini ve ne olduğunu bildiğimize göre artık nelerde bulunur ve türleri neler bunları açıklamak istiyorum. Micelların en çok nelerde bulunduğu ve ne etkiler getireceğini, kullanımda ne avantajlar verebileceğini göreceğiz, geçelim o halde.

Micellar Kaç Kategoriye Ayrılır ve Bunların Etkileri Nelerdir?💄💁‍♀️

1. Yağlı Cildini Arındırmak İçin Halis Mulis Micellar Makyaj Temizleme Tonikleri!

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

Cilt yağlı olunca temizliği de hayli uğraştırıcı oluyor, gözeneklerin iyice temizlendiğinden emin olmak gerekiyor. Eğer emin değilseniz yağ bezeleri hâla kalıplaşmış şekilde durur ve nemlendiriciyle birleşip kısa zama içerisinde yağlanmaya başlar cilt.

Yağlı ciltlerin çabuk yağlanma dezavantajları açısından oldukça rağbet gören micellar hemen hemen her makyaj temizleyicisinde bulunuyor. Makyaj yapmadığımız süreçlerde de yüzümüzdeki yağ ve kirlerden günlük kullanımda arındırabilirsiniz. Tonik şeklinde uygulanan micellar suları temiz cilt için baş tacı.

2. Yüzünüze Bakanların Parlaklıktan Gözlerini Alamaması İçin Micellar Yüz Yıkama Jelleri!

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

Daha derine etki etmesi için ve özellikle cildin arındırma aşamasında daha iyi etki alabilmek için salisilik asitten sonra en çok tercih edilen maddedir micellar. Kozmetik olarak genellikle cilt temizleme ve peelinglerde salisilik asit bulunur. Salisilik asit, yağ ve kirden arındırır ve cilde eşsiz bir ferahlık verir. Bunun yanında aynı işlemi micellar da görüyor fakat micellar biraz daha nazik yapıyor işini.

Daha iyi etki alabilmek adına yüz temizleme fırçası bulundurmanızı öneririm. Gözenekler derinlemesine temizleniyor ve suratımız güneş gibi parlıyor çünkü.

3. Bir Şey Olsun, Suratımdan Fişek Gibi Geçsin, Tertemiz Olsun: Micellar Etkili Makyaj Temizleme Mendilleri!

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

Bunun dışında bir de mendil formları bulunuyor. Ev haliyle belki tonikleme işlemiyle arınabiliriz ama kişi eğer tonikle uğraşmak istemiyorsa makyaj temizlemek için micellar mendillerini kullanıp kolayca kiri suratından atabilir.

Kolayca atmayı sağlayan micellar mendilleri sonrası kişi suratına su atarak "Oh be, dünya varmış!" der, adeta küllerinden doğar. Micellar mendillerini özellikle iş yerinde veya sosyal hayatında kullanabilirler.

4. Tüm Yükü Şampuanlara Kitlememek Gerek: Micellar Saç Temizleyiciler!

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

Şampuanla temizlemek yetmiyor bir de başımıza micellar suyu çıkardın kendall demeyin😊 düşünceliyim ne yapayım?

Şampuan öncesi saç arındırmaktan kastımız deride bulunan yağ, kepek, döküntü gibi irili ufaklı hoş olmayan şeyleri arındırarak şampuanla rahat bir banyo yapmaya davet etmesidir aslında.

5. Hassas Ciltler İçin Arınma Suları

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!

"Ama benim cildim de kalbim kadar hassas ki..." misali Küçük Emrah moduna benim gibi hiç bağlamamanızı öneririm. Şayet hassas ciltler için çok alternatif var. Özellikle yerli yersiz oluşan sivilce, farklı bölgelerdeki yağlanmalar için kullanılır arınma suları. Bunun dışında yüzünüzü nemlendirmek öncesinde uygulanması gereken bir işlem.

Sabah akşam yapılması daha çok etki gösterir. Çünkü cildimiz de belli bir düzene alışıyor.

Bugün micellar etkilerini, micelların ne olduğunu ve en çok nelerde kullanıldığını, bu ürünlerin ne işe yaradığını gördük. Kısacası şunu da özet geçeyim; Erkekler de kullanabilir. Bakımın cinsi olmaz. Makyaj yapmamanız gün içinde suratınızın kirlenmeyeceği ya da yağlanmayacağı anlamına gelmiyor. Umuyorum ki yararlı olmuştur.

İyi okumalar...

#benkendall #micellar

Micellar Nedir? Micellar Ürünü Kullanmanın Faydaları Ve Micellar Çeşitleri!
8
0
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
0Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

80
 • Meleyyyy_19
  Ellerine sağlık bebeğim :* Hepsi faydalı bilgilerr
 • kıremşanti
  Ürünleründen memnunum
 • bensherlock
  Tavsiye edersen yazın alaraö
 • usngizlikullanıcı
  güzel bilgi
 • Gizli Üye
  Yararlı bilgiler olmuş beğendim
 • OverNow
  Tavsiyeler için, teşekkürler.
 • nalanoş
  En kısa zamanda deniyeceğim🙂🙂
 • ImElizabeth
  Merhaba ✨
  Bir gün denemek isterim

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...