1 ay önce

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

1. Cildinizi temizleyin ve nemlendirin

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

Cilt bakımını ihmal etmemek, makyajı daha iyi uygulamak için oldukça gereklidir. Makyaj yapmadan önce temiz cildinize hafif miktarda bir nemlendirici uygularsanız, yüzünüzde daha canlı bir görünüm elde edersiniz. Bazlar ve pudralar gibi makyaj ürünleri cildin kurumasına neden olur. Bu yüzden cildi nemlendirmek çok önemlidir. Bu şekilde, makyajın doğrudan yüze uygulandığında yol açtığı zararlardan da kaçınırsınız. Buna ek olarak, cildinizi nemlendirmek yüzdeki yağı kontrol etmeye yardımcı olur.

2. Makyaj bazı nasıl yapılır?

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

Makyaj için bir temel hazırlayın.Cilt tonunuzu eşleştirmeye çalışın böylece makyaj mükemmel görünecektir. Bunu yapmak için açık renkteki bir baz ile koyu renkteki bazı karıştırmalısınız.

Elinizin üst kısmına bir miktar açık renkli baz koyun.
Sadece bir damla koyu renkli baz ekleyin.
Ten renginiz ile aynı tonu elde edinceye kadar karıştırın.
Parmağınızla küçük miktarlarda alarak yüzün her tarafına noktalar şeklinde uygulayın.
Sonra, bazı yüzünüze ve boynunuza dağıtın.

3. Göz altındaki koyu halkalar için kapatıcı kullanın

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

Göz altlarınızda koyu halkalar varsa bunları gizlemek için kapatıcılar kullanabilirsiniz. Kendinize en uygun tonu seçmek için, cilt renginizden birkaç ton daha açık bir kapatıcı tercih etmelisiniz. Kapatıcıyı parmağınızla uygulayabilir ve gizlemek istediğiniz koyu renkli kısımları kapatabilirsiniz.

4. Belirginleştirmek için pudra uygulayın

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

Önceki adımda uyguladığınız kapatıcıdan sonra, toz veya kompakt bir pudra uygulayın. Bir fırça yardımıyla pudrayı yüzünüze sürebilirsiniz. Bunun için bir sünger de kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta bu işlemi dairesel hareketler ile yapmaktır.

5. Sizin için en ideal göz makyajı

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

•Kaşlar: Kaşlar çok önemlidir çünkü yüzünüzün çerçevesi gibidir. Saç renginizden iki ton daha açık bir kaş ürünü kullanın. Tüm kaşınıza uygulayarak kaşlarınızı bir miktar soluklaştırın.


•Göz kapakları: Yeni başlayanlardansanız toprak tonlarını kullanın. Gölgelendirmek için bir fırça kullanabilir ya da parmağınızla ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.


•Göz kapağı bazı: Göz kapağının bittiği yerde, biraz derinlik katmak için kahverengi bir ton uygulayın.


•Eyeliner: Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için en zorlayıcı süreç bu olacaktır. Siyah göz kalemi ile gözünüzün üst kenarını çerçeveleyin. Sizin için en ideali, daha kolay olacağından göz kalemi kullanarak başlamaktır.


•Kirpikler: Bu adımda maskara kullanacaksınız. Amaç kirpiklerinizi daha uzun ve hacimli göstermektir. Bunu yaparken alt kirpiklerinizi unutmayın.

6. Ruj

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları

Son olarak, makyajınızı daha gösterişli hale getirmek için dudaklarınıza biraz renk verin. Bunu yapmak için, mat tonları veya açık renkleri kullanarak taze ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Parmağınızla ruju küçük miktarlarda uygulayın ve düzgün bir renk elde etmek için karıştırın. İsterseniz dudak parlatıcısı uygulayabilirsiniz, böylece rujunuz daha fazla dikkat çeker.

Teşekkürler buraya kadar okuduğunuz için... 😊

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj İpuçları
7
4
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

53
 • Because_Me

  Hiç anlamam makyajdan Kendi çapımda bir şeylet yapar geçerim Bu bence iyi olmuş o anlamda

 • Difen

  Teşekkürler... daha detaylı bilgilerde beklerim😘

 • Gizli Üye

  Süper

 • delilerinbasi

  süpeeer

 • Pinklovex

  Emeğinize sağlık 😊

 • Albert-34

  Yüzünüze Tonla sürmeyin gram sürün

 • Pulpffictionn

  Güzel bir bence eline sağlık

 • MagRipOgLu

  Süper yeniler için

Yükleniyor...