Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

StrawberryGlitter

Selamlar

Size bu bencemde makyaja yeni başlayanlar ve makyaj yapmayı bilmeyenler için 5 tavsiyem olacak. Umarım şimdiden hoşunuza gider. O halde hemen başlayalım.😊

Fondöten Seçimi

Biliyorsunuz makyaj yapmak aslında öncelikle fondöten ile başlıyor. O yüzden cildinize uygun bir fondöten seçimi yapmanız çok önemli. Bunun için cilt tonunuzu iyi bilmeniz gerekiyor. Cilt tonunuzdan koyu veya açık bir ton fondöten kullanmanızı cildinizi olduğundan daha kötü bir görünüme sokmuş olur. O yüzden cilt tonunuzu iyi bilmeniz çok önemli fondöten seçiminde.

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

Ruj Seçimi

Makyajı tamamlayan rujdur bana göre. O yüzden cilt tonunuza uygun mu değil mi ona göre bir renk tercih edin. Eğer açık ten rengine sahipseniz pembe, şeftali tonları kullanabilirsiniz. Sizi daha büyüleyici gösterecektir. Aynı şekilde koyu tene sahipseniz kahverengi veya şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

Maskara Seçimi

Maskara seçimi de çok önemli makyaj yaparken. Hepimiz gözlerimiz ve bakışlarımız güzel olsun isteriz eğer sizde böyle olsun istiyorsanız kirpiklerinizi daha dolgun gösteren bir maskara tercihinde bulunabilirsiniz. Bence maskara makyajın olmazsa olmaz parçası. Kirpiklerinizin daha dolgun ve güzel görünmesini istiyorsanız eğer ona göre bir maskara tercihinde bulunabilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

Allık Seçimi

Makyajın bir diğer olmazsa olmazı da bence allık. Allık sayesinde daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer açık tenli biri iseniz pembe veya nude tonları tercih edebilirsiniz allıkta. Bence açık tenlilere pembe tonları çok yakışıyor. Aynı şekilde koyu bir tene sahipseniz şeftali tonları tercih edebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

Nemlendirici Seçimi

Öncelikle makyaj yapmadan önce ben nemlendirici kullanmanızı öneriyorum. İlk önce yüzünüzü nemlendirin ve ardından makyajını yapın. Tabi öncelikle cilt tipinize uygun mu değil mi ona dikkat edin. Kuru cilde sahip iseniz özellikle nemlendirici kullanmaya bir tık daha özen gösterin derim. Çünkü nemlendirici kullanmadan makyaj yapmak cildinize zarar verebilir. O yüzden önceliğiniz nemlendirici olsun.

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem

Evet bencemizin sonuna geldik. Ben yazarken çok eğlendim umarım sizde okurken çok eğlenirsiniz.

Teşekkürler ❤️

Makyaja Yeni Başlayanlara 5 Tavsiyem
12 Cevap