Bilim insanları sinek beyinlerini hackledi! Gelecekte insan beyni hacklenir mi?

Altinbasakk

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bilim insanları sinek beyinlerini hackleyerek beyinlerini uzaktan kontrol edebilecek teknoloji üretti. Araştırmayı yapan bilim ekibinin başı olan Doçent Jacob Robinson, teknolojinin hücreleri tam olarak aktifleştirme kabiliyetinin beyni incelemede, beyin iletişim teknolojisi üretmede ve bozuklukları tedavi etmeye yardımcı olacağından emin olduğunu dile getirdi..

Bilim insanları sinek beyinlerini hackledi! Gelecekte insan beyni hacklenir mi?