İstanbul’da insanı su hakkı kaldırıldı, zam kapıda. Su faturalarından memnun musun?

BiBusesin
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin 2019 yılında aldığı kararla, İstabul’da hanede tüketilen her 2.5 metreküp suyun 0.5 metreküpü ‘İnsani Su Hakkı’ kapsamında ücretsiz veriliyordu.

İBB Belediye Meclisi kararıyla İSKİ’ye getirilen ‘İnsani Su Hakkı’ uygulaması Sayıştay Başkanlığı tarafından mevzuata aykırı bulunması ve kanuni düzenleme getirilmesi gerektiğinin belirtilmesi üzerine, uygulama kaldırıldı. Hak böyle olunca bu durum su faturalarına yansıtacak.
İstanbul’da insanı su hakkı kaldırıldı, zam kapıda. Su faturalarından memnun musun?
Güncellemeler
+1 yıl
Çok Süper bir soru sormuşsun, sorun artık vitrinde! 🙂 Şimdi sorunu daha çok üye görecek. Üstelik, 4 Xper daha kazandın! Tebrikler!
İstanbul’da insanı su hakkı kaldırıldı, zam kapıda. Su faturalarından memnun musun?