1 ay

Süper Vali olarak halkın gönlünde taht kuran Recep YAZICIOĞLU’nun 18. ölüm yıl dönümü bugün. Rahmetliyi nasıl tanırdınız?

06romeo
♥️🤗🇹🇷
♥️🤗🇹🇷
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün twetter hesabından şöyle bir paylaşım yaptı:

İş ahlakı ve karakteriyle tarihe adını "Süper Vali" olarak yazdıran Recep Yazıcıoğlu'nu vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum.

Herkesin gönlünde yer edinen valimizin bıraktığı izler hiçbir zaman unutulmayacak.
♥️
♥️
wikipedia’da ise;
“Recep Yazıcıoğlu (2 Haziran 1948; Köprübaşı, Trabzon - 8 Eylül 2003; Altındağ, Ankara ); Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli eski valisi. Kişiliği ve görev yaptığı bölgelerde halka olan yakınlığı nedeniyle, sıra dışı fikirleri ve enerjisiyle, ayrıca bambaşka görüşleriyle Süper Vali olarak anıldı.” İfadeleri yer alıyor.

Ben de 36 yaşında Türkiye’nin en genç valisi olarak Tokat’a atanan, Erzincan’da 30 senede yapılamayan köprüyü halkla el ele vererek yaptıran ve bu nedenle yargılanan, makam odasının kapısını söktürerek halkla arasındaki tüm duvarları kaldıran, 55 yaşında Altındağ-Ankara’da şüpheli bir trafik kazasında vefaat eden dürüst, mütevazi, iş bitirici, kul hakkına tam riayet eden sevgili valimiz Recep YAZICIOĞLU için Allahtan rahmet diliyorum. Çok iyi bilirdim. Hakkım varsa helal olsun. Bir daha da öylesi gelmedi. Mekanı cennet olsun.
#06romeo 😎 🇹🇷
Güncellemeler:
1 ay
“Hiçbir bürokrat cebinden bir iş yapmaz. Ben zengin değilim ki! Bunlar, hep devletin ve milletin parası… Biz de devletin ve milletin memuruyuz! Hizmetkarıyız!”

Recep Yazıcıoğlu ♥️
Süper Vali olarak halkın gönlünde taht kuran Recep YAZICIOĞLU’nun 18. ölüm yıl dönümü bugün. Rahmetliyi nasıl tanırdınız?
10
8
Görüşünü yaz