Türkiye'yi küle çeviren yangınlar neden çıktı? Uzmanlar iklim krizi ve sabotaj ihtimali üzerinde duruyor. Sizce sebep ne olabilir?

Evdeyokum
Türkiyeyi küle çeviren yangınlar neden çıktı? Uzmanlar iklim krizi ve sabotaj ihtimali üzerinde duruyor. Sizce sebep ne olabilir?
Türkiye son 56 saattir orman yangınları ile büyük bir mücadele içinde. Şimdiye kadar 4 kişinin hayatını kaybettiği, turizm merkezleri başta olmak üzere 21 noktada devam eden yangınlar sonrası herkes "Sabotaj mı yoksa iklim krizi mi?" sorusunun yanıtını ararken, uzman isimlerden konuyla ilgili değerlendirmeler geldi. Meteoroloji uzmanları yangınların çıkış sebebini iklim krizine bağlı faktörlere bağlarken, uzmanların üzerinde durduğu bir diğer ihtimal ise terör saldırıları.
Türkiye'yi küle çeviren yangınlar neden çıktı? Uzmanlar iklim krizi ve sabotaj ihtimali üzerinde duruyor. Sizce sebep ne olabilir?