Sizin bahaneniz nedir?

nyanya1384
Giyinmeseydi.
Gitmeseydi
İçmeseydi
neden Kadının yaşaması bazılarınca suçmuş gibi görülüyor? Hep Kadın Makyaj yaptığı zaman mesela Erkek için yaptığı söylenir. Bunu düşünmüyorum ama hadi sizin perspektifinizden bakalım. İnsanlar onu beğensin diye kendini beğendiği gibi giyinen bir kadına taciz etme hakkını size kim veriyor? Hem Erkeklerde aynı şeyi yaparken. Mesela Kuaföre giderken.
Toplumda yaşamak istersek karşılıklı saygı ve anlayış çok önemli.
İçerek belki kafayı bulmak isteyen, ya da unutmak isteyen bir kadına tecavüz etmeyi mesela? Bu hakkı bir insan kendinde görmesi için, toplumda bir çok şeyin gerçekten berbat gitmesi gerekir. Ama nasıl Toplum cinayet suçunu üstlenemezse, siz de taciz ve tecavüz suçunu kimseye atmadan kendiniz üstleneceksiniz. Evet inanırım, insanın böyle insanlık dışı bir eylemi kendine yakıştırması zor olur. Yaptığına bahane arar. Ama sen eğer bunu yapıyorsan sen suçlusun, sen yaptın ve senin sorumluluğunda bazı şeyler için cezanı çekmek. Bir insan bir suçu işleyecek kadar bilinçli ise, suçu çekecektir. Akıl sağlığınız eğer gerçekten yerinde değilse, sizi ömür boyu bir tımarhaneye yatırabiliriz. Kendinize ve çevrenize daha fazla zarar verememeniz için ve özellikle Toplum için.
Kendinizi sakın her yaptığı affedilecekmiş gibi önemli hissetmeyin. Başkalarından önce ilk başta siz suçlu olduğunuzu bileceksiniz ve bunun için her gün yeni özürlerle kendinizi avutacaksınız.
Aslında eğer gerçekten bir bacak gördüğünüzde kontrolden çıkıyorsanız o zaman lütfen sizleri uyutalım. ne de olsa kontrolden çıkmış iflah olmaz köpeklere de aynı şey yapılıyor. Hani zaten eğitilmesi zor oldukları için, başka bir canlıya zarar verememeleri için.
Hem aynı kişiler yine Kadın gerçekten bu sefer taciz etmelerine bahane üretebilecekleri tarzda giyinmeyince makyaj yapmayınca, bu sefer yine aynı kişiler Kadını bakımsız olmakla eleştiriyor. Ne yapsın Kadın size göre? Cidden kafanızdaki şeyi kusun artık ki, bizlerde anlayalım. Her Erkek değil evet, ama hemen hemen her Kadın! Özellikle ben türkiyedeki kızlarımız için endişeliyim. Aynı şekilde taciz ve tecavüz olaylarında kızları suçlayan hemcinslerimde mevcut farkındayım. Bu söylediklerim sizler için de geçerli söyleyeyim. Bu saydıklarımı işlemekte, savunmakta suçlu olmaktır. Artık kendinize gelin ve sadece güzellik standartınıza uymadığı için hemcinslerinize Mobbing uygulamayıda kesin ufak bir hatırlatma, nude istemek ya da p. resmini karşı taraf istemeden atmanız, hayır diyen bir kıza defalarca ısrar etmenizde tacizdir, sınırları aşmaktır.
Sizler hariç herkese Saygılar.
Özgecan Aslan
Özgecan Aslan
Pınar Gültekin
Pınar Gültekin
Kafanızdaki Feminizm Güncellemesi

kaybettiğimiz Kızlarımız
Güncellemeler:
4 ay
Sizin bahaneniz nedir?
5
3
Görüşünü yaz