7 gü

Ülkede düzeni kurmak için neler yasaklanmalı?

Be_smart
Öncelikle bu soruya herhangi bir siyasal düşünceye saldırarak cevap verilmesini doğru bulmadığımı şimdiden söylemek istiyorum.
Yalnız COVID-19 dan korunmak için uzun süreli kapanmayı yaşadığımız bu günlerde sürekil bir yasak haberi ile uyanmak artık rahatsız edici boyuta geldi benim için.
İnsanların zararlı maddeler tüketmesi doğru değildir, yalnız içki satışının yasağı da mantık çerçevesinde değildir derken birden kalemden, ampule kadar bir çok şeyin yasaklandığı haberini aldık. Ben bu yasakların vatandaş üzerinde "gerilimi artırma" dışında bir işe yaradığını düşünmüyorum. Salgınla mücadele için markette bazı vatandaşların bir kaç dakika fazla kalması engellenmeye çalışılmış güya.

Yalnız 11 Mart 2021 den beri ülkemize giren çıkan Turistlerin salgının yayılmasına etkisi hakkında hiç bir bilginin bizimle paylaşılmadığını da görmemiz lazım.

Turistlere serbest kendi vatandaşına kısıtlı günlerin salgının yayılma mantığını engellemekten öte teşvik ettiği ortadır.

Hepsinin ötesinde yabancıların sürekli imtiyazlı olması, yabancı ülkeden gezmeye gelen herkes kucak açılmasının da bizlerin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının menfaatini artık "tehdit" ettiği de ortadır.
Güncellemeler:
7 gü
salgın ile uğraşırken yabancilara imtiyaz, ulke vatandaşına kısıtlama gelmesi celiskilidir.. vatandas menfaati gozetilmemektedir.. inat ederek duzenlemelere sekillenmemelidir...
Ülkede düzeni kurmak için neler yasaklanmalı?
1
2
Görüşünü yaz