AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki belediyelere: “Vatandaşın esnafa borcunu kapatın” dedi. Ne düşünüyorsunuz?

Gizli Üye

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 belediyeye "Ramazan Ayı Koronavirüs Tedbirleri Genelgesi" gönderildi.

Anadolu Ajansı’nın (AA) aktardığına göre, Özhaseki, genelgede özetle şunları dedi:

"Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde, belediye hizmetleri de adeta yeni bir boyut kazanıyor.

“(…) Pandemi kurallarına riayet ederek, özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız.

"İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alışveriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir."
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki belediyelere: “Vatandaşın esnafa borcunu kapatın” dedi. Ne düşünüyorsunuz?