Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

aSeS_06

Uzun bir aradan yani 2002 yılından bu yana siyasi düellolara aç bir toplumduk. Siyasilerin basın yayın organları üzerinden birbirlerini bazı ithamlarla suçlamalarını çok hep gördük, o öyle dedi bu da böyle dedi, söz uçtu videolar kaldı ama kimse kimseyi alt edemedi. Onu seven onu haklı gördü, bunu seven bunu haklı gördü falan.

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

Türkiye dünkü İstanbul adaylarının düellosuna kilitlendi öyle ya da böyle bitti bu düello ama geride bıraktığı izler baya bir konuşulacak sanırım. Bu Bence ile bu düellodan edindiğim izlenimlerimi aktarmak isterim.

✔ Düellonun yapılacağı alana geliş

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

-Sayın İmamoğlu yayından 45 dakika önce yayın yapılacak yere geldi ama Sayın İmamoğlu sanki Oscar Ödülleri dağıtılan geceye katılan Hollywood Yıldızları misali, kırmızı halıda ilerlerken el sallayıp geçmesi yerine araçtan indiğinde orada bekleyen basın mensuplarıyla yakın bir temasta bulunması, ayaküstü birkaç dakika sohbet edip basın mensuplarının babalar gününü kutlaması daha yararına olacağını düşünememesine takıldım.

-Bunun yanında Sayın Binali Yıldırım'ın alana geniş bir konvoy ile gelmeyip (ki normalde eski bir başbakan ve meclis başkanı olduğu için konvoyları geniş olur biliyorum) hatta sayın İmamoğlu'ndan daha mütevazi bir araçla alana gelmesi bunun yanında basın mensuplarının yanına gidip ayaküstü sohbet edişi ve babalar gününü kutlaması onun için bir artı oldu.

✔Moderatör tarafından programın açılışı takdim bölümü

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

Programın moderatörü İsmail Küçükkaya'nın Sayın Binali Yıldırım için İstanbul Belediye Başkan adayı diye takdim ederken Sayın İmamoğlu için İstanbul Belediye Başkanı ifadesi kullanması sürçü lisan diye geçiştirilse de ve farz edelim ki öyle olsa dahi bu takdim kabul edilemeyecek bir hata olarak hafızama kazındı.

✔İki tarafın da cevap veremediği konular

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

-Sayın İmamoğlu'nun Sayın Yıldırım'a oyların çalındığı yönündeki iddiaların olduğu ve bu oyların kimin çaldığı sorması ve akabinde oyların kimin çaldığı konusuna net bir cevap veremeyişi.

-Yine Sayın İmamoğlu'nun Anadolu Ajansı'nın 31 Mart gecesi seçim sonuçlarını belli bir süre yayınlamaması sorusu ve Sayın Yıldırım'ın bu konunun muhatabının kendisinin olmadığını bunu Anadolu Ajansı'na sorulması gerektiğini söyleyerek kısmen sorunun cevapsız kalması.

- Sayın Binali Yıldırım'ın, Sayın İmamoğlu'nun mazbatasını aldıktan hemen sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin verilerini kopyalaması nedenini sorması bunun üzerine Sayın İmamoğlu'nun konuyu verilerin kopyalanması durumunun olmadığı sadece yedekleme amacının olduğunu söylemesi ve yine Yıldırım'ın verilerin zaten farklı datalarda yedeklerinin olduğunu ve bu girişimin 15 Temmuz gecesi Fetö Terör örgütünün de ilk hedefleri arasında olduğunu söylemesi ve devamında Sayın İmamoğlu'nun yine bu soruya tatmin edici cevap veremeyişi.

-Sayın İmamoğlu'nun VİP krizine ilişkin Ordu Valisi için sarf ettiği "itlik yapıyor" söylemi sorulduğunda bu söylemini inkar etmesi ve bas-itlik yaptığını söyledim diyerek olayı geçiştirmesi.

✔İcraatler üzerine ilginç diyaloglar

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

Genel olarak Sayın Yıldırım'ın siyasi ve yönetici geçmişi tecrübesi İmamoğlu'nun bazı vaatlerini boşa çıkarması yönüyle de ilginç diyaloglar yaşandı.

-Sayın İmamoğlu'nun öğrencilere burs verilmesi yönünde bir vaadi olduğunu belirtmesi üzerine Sayın Yıldırım CHP'nin belediyelerin öğrencilere burs vermesi durumunu mahkemeye taşıyarak önünü kestiğini belediyelerin öğrencilere burs veremeyeceğini ve boş bir vaat olduğunu belirtmesi.

Yine sayın İmamoğlu'nun seçilmesi durumunda kreş olmayan mahallelere kreş açacağı vaadi üzerine yine Yıldırım'ın, İmamoğlu'nun Beylikdüzü belediyesi başkanı seçilmeden önce ilçede 11 kreş açacağı vaadinin olduğunu ama 5 yılda sadece 1 kreş açtığını ve İmamoğlu'nun konuştukları ile yaptıklarının birbirini tutmadığını belirtmesi.

Yine Sayın İmamoğlu'nun dikey mimarinin AKP hükumeti ile hortladığını ve çirkinleşen şehre yatay mimariyi özendireceklerini belirtmesi üzerine Yıldırım'ın İstanbul'un dikey mimarinin en yoğun olduğu 15 ilçenin 14'ünün CHP belediyesi olduğunu belirtmesi konusu aklıma şunu getirdi; aslında Sayın İmamoğlu'nun kampanyayı yürüten ekibinin bence çokta iyi olmadığını gösterdi.

Bu konular üzerine Sayın İmamoğlu'nun Sayın Yıldırım'ı şu icraatinizi yapmadınız diye ortaya attığı bir görüşü olmadı sadece icraatlerin yeterli düzeyde olmadığı konusuna değindi.

✔Programın genel bir özeti öne çıkanlar

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

Programı izledikten sonra o kadar da tat alamadım açıkçası. Moderatör aman adaletli olayım endişesiyle ve de deneyimsizliğiyle resmen dün 3 saatimi çaldı diyebilirim. İki taraf da bazı iddiaları yine netleşmeden havada kaldı. Vaatler üzerine çok da verimli bir program olduğunu söyleyemem. Aslında yine çok da İstanbul konuşulmadı. Bu 3 dakikalık süre konusunda moderatörün taviz vermemesi burada benim borum öter vari söylemleri bir fiyaskoydu.

Sayın İmamoğlu'nun iddialara ilişkin hazırlıklı gelmesi iptal edilen 31 Mart seçimine yönelik daha bir hazırlıklı oluşu Sayın Binali Yıldırım'ın iptal olan seçimden ziyade vaatler, yapacağı icraatler bölümüne daha bir hazırlıklı olduğunu gördüm. Her şeye rağmen kısmi şeyler haricinde nezaket dolu bir geceydi belki de geceye damga vuran en büyük an hemen üstteki resimdi. Aslında not almadan aklımdakileri hızlıca yazdım muhakkak unuttuğum kısımlar da olmuştur.

Sonuç olarak gecenin kazananı bence nezaket, birlik, beraberliğin her şeyden mühim olduğunu gözler önüne seren liderlerin tavırları oldu.

Ne dersin program beklentini karşıladı mı?

Sence dünkü programın kazananı kim oldu?

#asesyazdı

Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler
Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler
11
30
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • BildiginErkek
  - Program, moderatörün tecrübesizliği nedeni ile başarısız oldu. Zira bu tür programlarda halk, rakiplerin arasında bilinmedik olayların yüz yüze konuşularak açığa çıkmasını bekler. Ancak böyle bir şey olmadı. Klasik medya açıklamaları gibi tartışma oldu. Hatta tartışma bile olmadı. Kısaca biz ciddi bir boks maçı beklerken, karşımıza smackdown ya da pankreas güreşi çıktı.
  - Bu ülkede adayların, karşılığında hiçbir yaptırımı olmayan vaatler sunmasını ve halkın buna inanmasını halen anlamış değilim. Bu iki yüzlülüktür, sahtekarlıktır.. İnsanlarla, seçmenle alay etmektir. Bu açıdan Binali Yıldırım'ın "Yapamayacağım vaatlerin sözünü vermem" demesini takdirle karşılıyorum.
  - Filler tepişir, karıncalar ölür. Bu açıdan halk için doğru olanın, İBB meclis üye fazlası bile Ak Parti de iken, başkanın CHP li olmasını doğru bulmuyorum. Zira onlar birbirini yıpratma mücadelesi verirken bundan zarar görecek olan İstanbul halkı ve Türkiye olacaktır. Kaldı ki İmamoğlu'nun ilk iş olarak verileri kopyalaması da bunun bir işaretidir.

  Binali Yıldırım ı destekliyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Kayhannnnnn
  Bence dün geceki canlı "sözde" tartışma programının formatı kötüydü..
  -Adaylara sadece soru sorulup birbirinizle tartışmayın denilmesi yan yana gelmiş olmalarını anlamsız kıldı..
  -Soruların cevaplanma süresi olan 3 dakika kısa ve yetersizdi..
  -15 milyonluk koca bir şehir için sorulacak o kadar çok soru dururken program moderatörünün "benim performansımı nasıl buldunuz" diye soru sorması tam bir saçmalıktı...

  Yine de gecenin en güzel anı Ekrem İmamoğlu'nun talebiyle çekilen bu fotoğraf normalleşme ve artık kutuplaşmanın bitirilmesi için çok anlamlıydı... İnşallah bazı kişileri rahatsız etmez...
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Birhayalimvargibi
  Olaylara derinden bakın millet derinden. Sayın imamoğlu mazbatanın elinden alınacağını bal gibide biliyordu. Şimdi mazlumu oynayıp halkın gözünü boyuyor. Kanmayın yaw kanmayın👎
  Görüş hala geçerli mi?
 • Minanermin
  Noktası virgülüne kadar katılıyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

928
 • serHAN4554
  Soru=Binali bey fetöyle bir bağlantınız oldumu geçmiş yıllarda
  Cvp=hayır olmadı
  • aSeS_06

   Kesinlikle kısmende olsa katılıyorum yani kıyıdan köşeden hiç alakam yok tarzı bir deyiş yanlış bence.

   Katılmadığım konu bu ucundanda alakası olmaları bunları Fetöcü kılmaz bence

   Yıldırım ve İmamoğlu Düellosu: Büyük Buluşma ve Ardında Bıraktığı İzler

   yani Sayın İmamoğlu da bir dönem Stv de spor yorumculuğu yaptı diye ona Fetöcü damgası vurmak haksızlık olur bence.

  • BildiginErkek

   Samanyolunda spor yorumculuğu yapmışsa bu masum değildir.. Çünkü bu işin illaki bir geçmiş referans kısmı var. Zira fetöcüler kendinden olmayanı asla içlerinde barındırmaz ve çalıştırmazlar (Not: Ben eski bir fetöcüyüm. Yıllar önce, bunların tehlikeli bir terör örgütü olduğunu arkadaşlarıma anlattığım için kovdular beni) Yukarıdaki cenaze merasimi ise ayrı bir konudur. Ak Parti ile fetö arasında ilişki olduğunu herkes biliyor ancak fetöyü bitirenin de Ak Parti olduğunu kabul etmemek iki yüzlülüktür.

  • serHAN4554

   @BildiğinErkek iyi saçmalamışsın sen bunu git o fetocu arkadaşlarına anlat bu ülkede siyaset ile uğraşanlar cemaat ve tekkelerin uşağdır en sevdikleri şey kul hakkıdır ne istediniz de vermedik diyenler kimdi zorla bakalım hafızanı insanları karalama adam gibi yorum yap.

  • Hepsini Göster
 • Fkusna_Huy
  Bence dün gece dağ fare doğurdu.
  İşte budur diyeceğimiz bir tartışma olmadı.
  Merhum M. Ali Birand gibi, Ali Kırca gibi, Uğur Dündar gibi usta bir gazeteci ve televizyoncu moderatör olsaydı yer yerinden oynardı. Çünkü bunlar soru sormanın ustasıydılar.
 • heyburrrr
  Binali Yıldırım dersine iyi çalışmış
  Yeniden sayıma CHP direnmesini açıkça söyledi Ekrem beyden bu konuda net bir ses çıkmadı
  Söylendiği gibi 4 pusuladan birine itiraz yoktu CHP MHP akp hepsinin farklı itirazları olduğu ve söylediği çalma tabirinin bulması gereken YSK partiler bulacaksa ortada sorun var er geç çıkar cüzdan örneği güzeldi ben bulacaksam polisin ne işi var
  AA ajansı ile bir sorunu ya da neden yayını kestikleri ya da veri akışı konusunda ise suç duyurusunda bulunabilirler kimse buna engel değil
  Akp İstanbul’a hiç bir şey yapmadı demek dışarıdaki insanlar belki öyle görebilir ama İstanbul da vakti zamanında sıkıntı yaşamış biz insanlar olarak daha iyi olmasını istiyoruz tamam yaptınız ama daha fazla yapılması gerekiyor
  Veri yedekleme ve kopyalama konusunda ders vermiştir açıklamaya gerek yok anlamayan olursa nette bulabilir 
  Ekrem beyin tabiri ile yanıltmaları ya da doğru olmayan konularda özellikle soruları aldı İbb de şu bu oluyor vakıflara para aktarılma olayını da açıkladı Binali bey
  Özellikle elde görüntüleri olmasına rağmen it demedim demesi Binali beyin de hiç fetö konusunda yok demesi iki adayın da zayıf noktası oldu
  Binali beyin geçmişten bugüne gelen mal varlığı konusunda açık olması ve Ekrem beyinde karşılık vermesi güzeldi mal varlığına takılmak maddi tazminat cezalarına gidiyor çoçuklarım isteyen şikayet edebilir demesi gibi bir açılım oldu
  Kreş konusunda Ekrem beyin vaadini ne kadar tuttuğu Beylikdüzü’nde açtığı 2 kreş ile ortaya çıktı
  Burs konusunda CHP iptal ettirdiğini ve bunu vaad olarak koyma konusunda Ekrem bey eksi yazılabilir
  Ayrımcılık yapma konusunda iki adayın da yaklaşımı güzeldi açıkçası Kadıköy Ataşehir Maltepe gibi gözle gördüğüm yakın alanlar da Bağdat caddesine yapılan yatırım fikirtepeden oy çıkmaz diye yapılmadı
  Ataşehir de merkez dışında özellikle çingene mahallesi dediğimiz kesim ortada Barbaros mahallesi ortada
  Maltepe de sahil kesimi ile fındıklı dediğimiz kesime yapılan yardımlar aslında sözde kişileri ayırmadığını ama gerçekte kişileri ayırdığını gösteren bir durum CHP değinmediler ama işten çıkardıkları insanlara da hiç değinmedi CHP söz ile gerçek tutmadı
  Tüm bunlara rağmen gün sonunda güzel bir poz oldu vesile olmaları güzeldi
  Ekrem bey verecekler için değişen bir şey yok
 • BaşınaBuyrukKız
  benceyi gereksiz uzatmışsınız gibime geldi. 2 önemli konu vardı. binali yıldırım sayıştay raporunda öyle bir rakam yok dedi. imamoğlu raporu gösterdi. ben o raporu okumadım dedi WTF¿ ikincisi de binali yıldırıma yöneltilen ‘niye tarikat ve cemaatlere yardım yapılıyor?’ sorusuna ‘yeni bir 15 temmuz olmasın diye‘ demesiydi. orda zaten iyice b*ka battı ve gözümde sıfırın da altına düştü
 • Maç izler gibi tv karşısına geçtiler izlediler ve kimsenin kararı değişmedi
 • OrganikKokoş
  Aslında iki tarafın vaadleri ve konuşması da tatmin edici değil. Oy kullanmak bile istemiyorum, ama vatandaşlık görevim.
 • caRdiqanSs
  Veri kopyalama ile ilgili güzel laf soktu da anlayana. Ben anlamam o işlerde tecrübem yok dedi. Tecrübesi olanlar bu ülkede zaten cumhurbaşkanı, bakan, danışman vs. Ülkeyi hala fetöcüler yönetiyor, siz kalkmış yok kreş vaadi vermişte açmamışta, kravatı mavi beyazmış da ne olduğu belliymiş de. Azıcık akıllı olunda baştaki fetöcüleri gönderelim önce.
  • BildiginErkek

   Fetöcüler bu ülkede 40 yıldır var... Fetö, "asla giremez" denilen orduya girdiğinde, Ak Parti henüz kurulmamıştı. Halka ne mal olduklarını gösteren de, bellerini kıran da Ak Partidir. Ha halen siyasette varlar mı? evet haklısın varlar ama Ak Parti olduğu sürece artık ayağa kalkamazlar... CHP iktidar olursa ne yapacakları ise şüpheli.. Zira 15 Temmuz gecesi, HDP bile gece 3 te darbe girişimini kınarken, CHP kim kazanacak beklentisiyle sabah 5 e kadar bekledi.

  • caRdiqanSs

   @BildiginErkek bende diyorum ki Akp fetöyle hala iç içe. Ve 15 Temmuz tam bir düzmece. Çünkü bilir kişi raporları uzmanların görüşleri 15 temmuzun kurmaca olduğunu gösteriyor. Bomba imha uzmanı akpli bir arkadaşım meclisteki bombalamanın içerden c4 ile patlatıldığını söylediki. Marmaristeki otelde güya çatışma oldu ama ne hikmetse sadece tabanca mermisi izleri var. Yani komandolar orayı basacak ağır silahlarla catışma olacak ama ağır silahların mermi izi olmayacak. Kusura bakma ama düpedüz gerizekalıları kandırırlar bunlarla.

  • BildiginErkek

   "15 Temmuz tam bir düzmece." Dedinya gerisini okumaya gerek yok... Yok bir arkadaşım şunu dedi bunu dedi... Ne saçmalıyorsun kardeşim.. Benim babamın oğlu da Patagonyadaydı... Aslında böyle bir darbe girişimi hiç olmamış... Hepsi stüdyo da çekilmiş.. Çeşitli filmlerden alınmış.. Hatta Türkiye de Ak Parti adında bir partide hiç yokmuş.. Bırakın bu saçmalıklar... Diyelim ki dediğin gibi oldu.. Bu tiyatroyu yapanların ellerinden öpmek lazım.. Helal olsun.. Bütün dünyayı aptal yerine koyup inandırdılar... bir bizim "akıllı !!!" muhaliflere yediremediler.. Sizi tebrik ediyorum üstün zekanızdan dolayı.

  • Hepsini Göster
 • Kadda
  Sen bu yazıyı taraflı ve dinlemeden yazmışsın anladıkların buysa eğer ya anlamamamışsın ya da yanlış anlamışsın
 • batuhan487
  aslında İmamoğlu beklediğim gibi çıkmadı ama yine kazanan İmamoğlu oldu
 • hocam35
  YA ARKADAŞ BU İMAMOĞLUNA BENCE ÇOK HAKSIZLIK EDİYOLAR ADAMI KONUŞTURTMADILAR BİLE DOĞRU DÜZGÜN YILDIRIM BEYE GELİNCE SES ÇIKMIYO MEDYANIN TARAFSIZ OLMASI GEREKİYO İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI OL KURTAR BİZİ GÖZÜNÜ SEVEYİM BURAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINI
  • HunTorunu

   Evet o tarafsız (!) medya otel odasında 46 dakika boyunca ne görüştü ekrem imamoğlu ile?

 • FahriEren01
  Binalinin 25 yılda neler yapıldı diye bir pankart vardı elinde ama altında '' izmirde yapılan... ''
  yazıyordu :D :D :D :D :D :D
  • Elanocetin4

   İzmiri CHP yönetiyor bakın aradaki farka demek içimdi o ama şunu görmek bilmek lazım sadece 2019 yılında İstanbul’a metro için ayrılan devlet desteği 3.2 milyar TL izmire sadece 30000 tl

 • єjɗєrƙυɾƭ
  Binali hiç birşeyi kabullenmedi. Ama belge de gösteremedi. Imamoğlu herşeyi belgeleriyle beraber söyledi. Binali, Feto'yle alakam hiç olmadı dedi, kardeşinin cenaze törenine katıldı. İmamoglu'nun,"Anadolu ajansı 12 saat neden yayını kesti, ve sen bu esnada neden bilboardları kazandık yazılı afişlerle donattın"sorusuna"Onu ben bilemem, onlara soracaksınız dedi. Yani hep kaçamak cevaplar verdi.25 yılda su kadar icraat yaptık dedi, İmamoglu da,25 yıl bu, yapacaksın tabi dedi. Kısacası yine gözümüzün içine baka yalan söyledi. Hayırlısı diyelim...
 • ÜNSALCEM
  Sayın İMAMOĞLUnun mazbata alındıktan sonra o gün itibariyle İBB bilgi işlem kayıtlarının kopyasının alınması kadar doğal bşr durum yok, bu gün basit bşr bakkal dükkanı devredildiğinde devralan içindeki her türlü malzemenin kilo gram adet olarak sayımını yapar ne alığının hesabını yapar,2018 Fenerbahçe başkanlık değişiminde yeni başkan külübün mali kayıtlarını incelemesini, yani İMAMOĞLU çnun bilgi işken kayıtlarını yedeklemesi kadar olağan yasal bir durum yoktur haklıdır, bunu siyasi polemik yapanlar kendileri o yeri devir aldıklarında da aynı şeyi yaptılar
 • barraquda
  Imamoglu kibirli zenginin teki zaten. bu bilinmiyor mu gercekten?
 • bendeniz61
  Katılıyorum. Burda da eko nun ne kadar boş ve yalancı olduğunu gördük
 • TIlki_Bey
  Imamoglugun sorulara kacamak cevap verisi ve Binali nin onu programda ezici bir üstünlük saglamasi nida yazaydin
 • KorayGeçer
  teneke muhabbeti döndü ciddi bişey yoktu seçmenin düşünceleri değişmedi hala aynı 2 side sönük kaldı
 • gozlerineasigimm
  Sen bunu hangi taraftan bakarak yazdın açıklama yaparsan yazdıkların daha inandırıcı olur gerçi tarafını tahmin etmek pek zor değil
 • İmamoğlu ezdi resmen.
 • MarjinalBirAdam
  Adam üç ayda iki seçim kazanan ilk büyükşehir belediye başkanı olacak.
 • aptalsın
  Adam geç geldi aqu bu bir artı mı yani sjfksk
  • bendeniz61

   Şimdi bu hakaret içerikli olmuyor.

  • aptalsın

   Boş yapma kanka

  • bendeniz61

   Plak takıldı galiba. Yardıma ihtiyaç var mı Ganga

  • Hepsini Göster
 • Elanocetin4
  Zaman kaybediyoruz en net şey bu
 • Duygusalmavi
  Hayırlısı neyse o olsun
 • Taksici351
  Anlamadigim bu duello kime yaradi
 • Nicksiz_prenses
  Kacırdım ya tuh
 • SpaceX_
  bas git olum sanamı kaldı bunları konuşmak?
 • NeverLeave
  çok boştu
 • hic ilgilenmem siyasetle
 • KaraAyna
  Izlemedim
 • BarlasAlp
  Berbattı
 • vurguncagla
  Binali yildirim❤
 • MagRipOgLu
  Hayırlısı olur inşallah
 • Güzel oldu
 • Zaza233
  Biraz bos yazmisin
  • aptalsın

   Biraz mı sfjjd

  • bendeniz61

   Doruyu yazınca bosmu oluyor. Eko seçilirse boşu o zaman göreceksin

  • aptalsın

   Boş yapma kanka

 • Serdarakkus
  Hayaller ve gercekler
 • Gizli Üye
  Otel odasinda sorulari almamis, gurup halinde tavla oynamislar, cok dürüst ve namuslu bir insan.
 • Gizli Üye
  Çok taraflı bir bakış açısıyla izlemişsin. Daha başlangıçta verdiğin komik eleştiri bile iki kilometre öteden hangi partinin amblemi üstüne oy basacağını hemen ifşa ediyor :)
  Objektif bakış açısını mundar etmişsin. demek ki program imamoğlu adına güzel geçmiş ki bazılarımız hala sinirlerine engel olamıyor :)

  Öncelikle fotoğrafa bakıp da neden gazetecilerin elini sıkmadı diye ağlayacağımıza "site formatı gereği" bizim cinsimizin yoğun olduğu bir yerde neden binalinin eşini güder gibi arkasından getirdiğini sorman gerekirdi zira bu hafta bu hareket sosyal medyada baya tepki çekti. öyle ki asıl olayı bile geçti. buradan alakasız zoraki incik boncuklar çıkartmak gerçekten komik.

  İlk reklama gidilmeden önce binaliye AA ile ilgili sorulan net soru ve çaldılar tespitinin sorumlusunun açıkta kalması, binalinin bu soruları samimiyetsizce ve gülerek geçiştirmesi imamoğlunu hafiften sinirlendirdi. Yüz ifadesinden çok net anlaşılıyordu. Çünkü imamoğlunun en büyük kozlarından biriydi.
  Bundan bir iki hafta önce binali aynı spikerin kanalına çıkıp ben çaldılar derken öyle söylemek istememiştim, mağdur oldum şeklinde demeç vermişti. binali yıldırımın aynı yalan ve ayrıştırmacı tutumu o akşam da sergilerken hiç utanmaması şaşırılacak düzeydeydi.
  binali gibi tecrübeli bir siyasetçinin erdoğanın ahlak seviyesine düşmesi açıkçası kendi kitlesini bile şaşırtmıştır. şahsen onun adına biz utandık. :(

  Şunu da belirteyim, memleketçe trabzaon ve rizeliler çok sinirli, asabi ve küfürbaz insanlardır. bu konuda imamoğlu iyi ama tayyip kötü dersem haksızlık etmiş olurum zira hepsi aynı. çevremdeki rizeli ve trabzonlular da öyle yani. bilinen bişey bu. açıkçası ilk tur imamoğlu için biraz zor geçti diyebilirm. küfür konusunda da hala net bir delil ispat olmamasına rağmen trabzonlu oluşu ve kolay sinirlenen yapısıyla imamoğlunun bu konuda samimiyetsiz olduğunu belirteyim. keşke iftiraları direkt kabul etseydi hatta daha da beter küfür etseydi zira o valiyi çok yakından tanıyoruz. maalesef kendisi memleketlim ve inanın yaptığı şeyle çok daha fazlasını hakediyor. burada bile aynı şekilde tepki yağdı.

  Fakat ikinci tura gelirsek imamoğlu resmen şov yaptı :)
  Sayıştay raporu gecenin ve bu haftanın en çok konuşulan hamlesi oldu. binalinin önce yalanladığı sonra haberim yok dediği şeyi imamoğlu masaya koyunca bizim çay bahçesindeki herkesin eli ayağı buz kesti :) küçükkaya okudunuz mu bu raporu diye sorduğunda binalinin kem kümleri de yalanını kurtarmaya yetmedi.
  • HunTorunu

   Çaldılar konusunu örnek vererek açıkladı.
   Senin cüzdanın çalınsa polise gidip cüzdanım yer değiştirdi mi dersin? Hırsızı yakalamak ve kimlik tespiti yapmak polisin görevidir.
   AKP'nin oylarının cehapeye yazılması çalmaktır.
   Soruları bildiği için Sayıştay raporlarına hazırlıklı gelmesi gayet normal. 46 dakika aynı otel odasında görüştükleri ortaya çıktı. Bunu gizlemişlerdi. Videolar ortaya çıkmadan önce kendisine sorulduğunda ikinci kez yalan söyleyerek 4-5 dakika görüştük dedi. Yandaş havuz medyasından ancak bu beklenirdi.

  • Gizli Üye

   @HunTorunu Madem son hafta trollerin maaşları yatmış son kez ağızlarının payını verelim sesleri iyice kısılsın.
   Öncelikle YSKnın seçimi tekrar etme gerekçesinde çalma çırpma değiştirme vs. yok. yani ortada bir usulsüzlük yok. polis de hakim de savcı da yargı da ortada çalma yok diyor.
   YSKnın kararını utanmadan arlanmadan oku bakalım: https://vmcdn.ciner.com.tr/karar1.pdf

   İmamoğlunun madem YSK bile çalma yok diyor peki bu iftirayı kim hangi sebeple ortaya attı diye binaliye sorunca binali susup yerine oturmak zorunda kaldı.
   Bu da binalinin itirafı: Binali Yıldırım: Mecburdum... Sesimi duyuramadığım için çaldılar dedim. Bu sözlerin mazereti olabilir mi? ↗

   akpnin oyları chpye yazılmadı. zira oyların tekrar sayılma kararı verildiğinde mühürsüz, sahte, geçersiz oylar akpye ilave edilince oyları arttı :) bunu da sandık müşavirleri kendi ağızlarıyla söyledi. denetimi de kendileri yaptı zaten :)

   Sen yerli kanalları geçtim yandaş soytarı medyasını da takip etmiyorsun anlaşılan :) hükümet yalakası kanallar da bile imamoğlu o akşam yanında getirdiği bütün evrak ve posterleri yanında taşıyordu zaten. hatta sayıştay raporunu ahmet hakanla yaptığı programa da getirmişti :)
   Bu kadar mı dünyadan ülkeden bir haber troll olur. insan azıcık arkası sağlam argümanlar sunmalı ki karşı tarafta ufak da olsa şüpheye düşürebilsin :) yazık.
   Sırf bana cevap yazabilmek için profil açan bir ampülü daha böylelikle patlatmış olduk.
   #HERŞEYÇOKGÜZELOLACAK

YÜKLENİYOR...