Devir Tasarruf Devri!

Aydınlatmada kullanılan ampul ve türevleri büyük önem taşıyor.

Devir Tasarruf Devri!

Evde, iş yerinde, ofiste ve okullarda aydınlatma konusunda LED ampul ve türevleri tercih edilmelidir. Bunun sebebi, eski tip akkor ve cıva gazı ile çalışan ampul ve floresanlara göre harcanan gücün, watt cinsinden gayet düşük olmasıdır. Dolayısıyla bunun, şahlanan elektrik faturalarını dizginlememizde büyük yardımı olacaktır.

Doğalgazlı ev demek, her odanın aynı derecede ısınması demek.

Devir Tasarruf Devri!
Devir Tasarruf Devri!

Kışın soğuk günlerde doğalgazdan tasarruf amaçlı, sadece oturduğumuz odanın peteğini açar ve diğer odaların peteklerini tamamen kapatırız. İşte bu doğru bilinen bir yanlıştır ve aksine diğer odaların soğuk olması, oturduğunuz odanın ortam sıcaklığını giriş ve çıkışlarda düşürecektir. Bu da doğalgaz faturasının eskisinden farksız olmasına yol açacaktır. Öyle ki bir odanın peteğini açıp üç odanın peteğini kapatmakla tasarruf yaptığınızı sanırsınız, fakat gerçekte tasarruf yapmazsınız. Ayrıca verimli ısıtma için peteklerin üzeri ve önü açık olmalıdır.

Ulaşımda tasarruf etmek altın kural.

Devir Tasarruf Devri!

Toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmaya çalışalım. Havalar ve vücut sağlımız el verdiği sürece uygun ortamlarda olmak şartıyla gideceğimiz yere bisiklet ile gidelim. Bunun gerek sağlık açısından, gerek bulunduğumuz ilin trafik yoğunluğunu azaltmak açısından ve gerekse ekonomik yönden faydası olacaktır.


0|0
27

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • 6gün

  Alanımla alakalı olduğu için diyorum, tasarruf hiç olmadığı kadar gerekli.. mutlaka tedbirler alınmalı

  0|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • 6gün

  Tasarruf yapmak gerçekten önemli, emeğine sağlık🌸

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Benzer Sorular

Yükleniyor...