1 ay

Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!

BloodyGamer
Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!

Konami, modern bilgisayarlarda oynanması için sürpriz bir hamle yaptı ve Silent Hill 4'ü GOG platformu üzerinden satışa sundu. 4K'ya kadar desteklenen çözünürlük ile kabusu tekrardan yaşatmak üzere bizlere konuk olacak. Silent Hill evreni içerisinde, Silent Hill kasabasında geçmeyen tek oyun olan 4.oyun, fragmanı ve farklı dünyası ile oyunseverlerin kalbini kazanmıştır. Belki de Silent Hill evreni içerisinde en çok korkutan ve gece oynamak için sağlam bir yüreğe sahip olunması gereken tek oyun olarak tarihe geçti.

Konusu

Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!

Henry Townshend, South Ashfield kasabasında 302 numaralı bir odaya taşınmıştır. Hayatı gayet güzel bir şekilde giderken bir süre sonra kabuslar görmeye başlar ve hayatı artık değişime uğrar. Bir zaman sonra dairenin içerisinden çıkamaz, televizyon ve telefon çalışmamaya başlar ve oda içeriden kilitlenmiştir ve sesini kimseye duyuramaz hale gelmiştir. Henry, bir gün banyo odasında bir delik keşfeder ve oraya girdiğinde ise farklı bir boyuta doğru yolculuğu başlayacaktır.

Walter Sullivan

Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!

Henry, tesadüf eseri buraya taşınmış birisidir. Başka birisi gelseydi, aynı şeyleri yaşayacaktı. Walter adında bir katilin dünyası içerisinde bulunan Henry, buradaki cinayetlere tanık olacak ve 21 Sacraments adındaki ayindeki son kurbandır. Fakat Henry'e ipucu verecek olan bir gazeteci olan Joseph Schreiber, 302 numaralı odada kalan önceki kişidir. Bir takım araştırmalar yaparak Walter'ın nasıl öldüreceğini bulmuş ve onun ayini tamamlamasına engel olması gerektiğini bildirir. Başlangıçta bilgisiz olan Henry, kapının altından gelen notlar üzerinden birçok bilgi edinecektir. Walter, yetimhanede büyümüş bir çocuktur ve annesi ile babası istemeden bir gebelik süreci yaşamıştır. Ne yazık ki baba, çocuğu istememesi üzerine James Sunderland'ın babası olan Frank, göbek bağıyla bulduğu küçük bebeği ''Wish House'' adlı yetimhaneye yerleştirir. İşin garip tarafı ise burada başlıyor.

The Order tarikatı, Walter'ı sıkı bir dini eğitimden geçirerek sapkın birisine dönüştürüyor ve ona 21 Sacraments adlı ayini öğretiyor. Walter, anne özlemi çektiği için onu geri getirmenin yolunu aramaktadır ve bu ayini uygularsa, annesini geri getireceğine inanmaktadır. Walter, ilk 10 kurbanını kalbini sökerek öldürür ve 11.kurban olarak bir hapishanede, şah damarına kaşığın arka tarafını saplar ve ölür. Fakat, ölmesi yetmez çünkü o da Alessa gibi lanetlenmiştir ve kendi alternatif dünyasını yaratmıştır. Henry taşındığında ise 15.kurbandan sonraki olayları yaşayacağız. Oyunda zaman zaman Walter'ın çocukluğuna şahit olacağız. Bazı kurbanların nasıl öldüğünü öğrenecek ve bilgi toplayacağız.

Silent Hill 4: The Room, farklı özellikler ile geliyor!

Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!

Silent Hill 4, ilk defa FPS kamerasına sahip olan tek oyundur. Daha sonraları P.T. Silent Hills'te denenmiştir fakat iptal edilmiştir. Ayrıca, Silent Hill kasabasında geçmeyen tek oyundur. Onun dışında kasa sistemi vardır ve cebimiz sınırlıdır.

Silent Hill 4: The Room'u satın almak için tıkla!

Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!
Kabus Tekrardan Yaşanacak: Silent Hill 4 - The Room (GOG)!
1
5
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
5Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Erkek Görüşü

 • H1ndsome_boy
  Gelse güzel olurdu, playstationda oynardık zamanında, anısı çok, hele the room’un. O bebek canavarlar hala aklımda.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

14
 • Mario45
  Silent Hill, korku oyunu denince akla ilk gelen serilerdendir benim için. Keşke devamı gelse ama Kojima ile Konami anlaşmazlığı bunu zorlaştırıyor
  • Konami ile Bloober Team anlaştı. Ceosuna göre 2 oyun birden çalışılıyor. Birincisi Reboot, ikincisi ise farklı firma yapacak.

 • Masumadamm
  Bu tarz oyunlar iyi ama oturuyumda saatlerce lynayayim diyemiyorsub
 • üye645811
  Muhteşemmiş nerdeyse ben de denicem dkdj
 • fangoria
  tırsmalara doymuyoruz :)
 • CrazyOffer
  bunu filmide güzeldi.
YÜKLENİYOR...