1 ay

LoL Kanlı Rıhtım'ın Öcü: Derin Denizlerden Pyke'ın Hayat Hikayesi!

Triggerr m

Oyun karakterlerimizin hayat hikayesi serisine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Umarım bu seferki hikayemde diğeri gibi hoşunuza gider. Hikayelerin başında önerdiğim parçaları arka planda açmanızı tavsiye ediyorum. Zira hikayeye uygun olarak tek tek seçiyorum parçaları :)

Hikayeyi okurken Wanderer parçasını dinlemenizi tavsiye ediyorum, okurken daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır.

Pyke Katliam Limanıyla tanışıyor.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Pyke gençliğinde çalışmaya, çoğu Bilgewater'lının başladığı yerde başladı: Katliam Limanı'nda. Bu limana her gün gün boyunca kıyıya dizilmiş, mezbahalarda işlenecek derin deniz canavarları getirilirdi. Zemin tahtalarına sürekli akan kanların lekesini gelgit bile çıkaramadığı için Kanlı Rıhtım adı verilmiş olan bir mahallede iş buldu. İşi kısa zamanda kavramış, hem görevlerinin iğrençliğinin hem de yevmiyesinin azlığının farkına iyice varmıştı.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Pyke, kendisiyle arkadaşlarının satılabilir parçalara ayırdığı canavar leşlerini getiren kaptanlarla tayfalara altın dolu keselerin verilişine her gün şahit oldu. Sonunda gözünü, cebindeki bakır bozukluklardan fazlasına dikti.

Pyke karanlık sulara açılıyor.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Bir geminin tayfasını ikna edip onlara katıldı. Yılan Adaları'nın geleneksel bir avlanma usulü vardır. Avcı kendini hedefe fırlatıp, üstüne çekme kancaları saplar ve yaratığı canlı canlı kesip biçmeye başlar. Pek az kişi bu şekilde avlanmaya cesaret edebilir.

Hem korkusuz hem de bu usulde çok başarılı olan Pyke, kısa sürede bir altın kraken karşılığında tutulabilecek en iyi zıpkıncı olarak nam saldı. En büyük ve en güçlü canlılardan toplanması gereken organların, etlerine göre çok daha fazla para ettiğini gayet iyi biliyordu.

Jaull canavarıyla tanışıyor.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Her deniz canavarına, avlanmasının zorluğuna göre bir fiyat biçilirdi. Bilgewater tacirlerinin en kıymetli bulduğu balık jaull balığıydı. Ustura gibi keskin dişlerle dolu ağzından toplanan safilit keseleri, Runettera'nın dört köşesinde çeşitli büyülü damıtma yöntemlerinde kullanılıyordu. Bu ışık yayan mavi yağın küçücük şişesi bile tayfasıyla beraber on tane gemiyi satın almaya yeterdi.

Ama Pyke bir gün tanımadığı bir kaptanla çalışırken, bu kanlı hayatın sonunun nasıl geleceğini öğrendi.

İplerin koptuğu an.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Yolculuklarına başlamalarından birkaç gün sonra yüzeye bir jaull balığı çıktı. Koca ağzını açtığında içindeki sıra sıra safilit keseleri göründü. Hayvanı halatlı zıpkınlarla zapt ettiler. Daha önce gördüklerinin hepsinden çok daha yaşlı ve büyük olmasına rağmen, Pyke balığın ağzına tereddüt etmeden atıldı.

Tam işini yapmaya başlarken, balığın mağara gibi boğazından şiddetli bir titreşim yükselmeye başladı. Okyanusun yüzeyi baloncuklarla kaynadı. Koskoca bir Jaull sürüsü ortaya çıktı ve demirli durmakta olan geminin gövdesine abanmaya başladılar. Kaptanın korkudan sinirleri boşalıverdi. Gemiyi kurtarmak için Pyke'ı gemiye bağlayan halatı kesti. Talihsiz zıpkıncının canavarın çeneleri kapanmadan önce görebildiği son şey canlı canlı yutulmasını izleyen diğer tayfaların yüzündeki dehşet oldu.

Yeniden doğmaya başladı.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Ama Pyke'ın sonu böyle gelmedi. Okyanusun dalarak inilemeyecek, iskandille ölçülemeyecek, akıl almaz bir basınç altında ezilen derinlikte gözlerini açtı ve hâlâ Jaull balığının ağzında olduğunu gördü.

Çevresinde binlerce mavi ışık vardı ve sanki onu seyrediyorlardı. Kadim ve gizemli bir sesin derin, titreşimli yankıları beynini doldurdu. Ona gemidekileri diğerleri mutlulukla semirirken kendisinin neler kaybettiğini gösterdi, aklını ezdi.

İntikam ve adalet zamanı.

LoL Kanlı Rıhtımın Öcü: Derin Denizlerden Pykeın Hayat Hikayesi!

Pyke'ın içini yeni bir açlık doldurdu: adaleti sağlama ve intikamını alma açlığı. Denizin dibini, ona yanlış yapanların cesetleriyle dolduracaktı.

Bilgewater'lılar başlarda cinayetleri pek umursamadılar. Bu kadar tehlikeli bir şehirde, dalgaların kıyıya ara sıra kırmızı vurması normaldi. Ama haftalar ayarlara dönüştükçe, cinayetlerin ortak noktaları ortaya çıktı. Bir sürü geminin kaptanı şafaktan önce öldürülüyor, cesetleri sokağın ortasına bırakılıyordu.

Canavar avlamakla övünen bir şehir, artık bir canavarın avına dönüşmüş durumda ve Pyke'ın durmaya hiç ama hiç niyeti yok.

LoL Kanlı Rıhtım'ın Öcü: Derin Denizlerden Pyke'ın Hayat Hikayesi!
9
7
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
7Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • sinanmaktanbiktim
  uuu helal olsun pyke a sevdim intikam duygusunu
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

87
 • 4206931
  daha dün perma yedim küfür bile etmeden la bog gibi oyun ha evreni güzel ama değmez la adminler modlar leş gibi adamlar allaha sövmek için oynuyor kitlesi çok kanser kıçı kırık bi elmas gelip aklı sıra laf atıyor falan bak gene dellendim
 • MermaiD_0
  Offf bu aşırı iyiydi deniz olan şeylere zaten bayılırım.😻😻😻 En sevdiğim bu oldu harika ellerine sağlık 💃💃
 • tecrubebılgı
  Biz işler bize uzak. Bu yaştan sonra da öğrenmek zor olacak.
 • EmirAdakul
  Ben lol sevmiyom ya ilgim yok hiç
 • Sine_
  Çok güzel olmuşş
 • OverNow
  Emeğinize sağlık
 • Kaan6565zz
  Güzel derleme kanka bunu da sevdim
 • drunkandvintages
  Çoook güzel olmuş👌 devamı gelsinn
 • AtLaS_006
  Güzell
 • usngizlikullanıcı
  güzel bir paylaşım
 • drmundo03
  pyke çok iyi hero yalnız
 • Umutsuzkadin99
  Bu oyunu hic duymadim bile
 • AnanaslıPizza
  Cizimler guzeldi begendim
 • Gizli Üye
  ürkütücü
 • Gizli Üye
  Ürkütücü gerçekten
YÜKLENİYOR...