Kapat

Sizce aşk acısıda Allahın kula yaptığı bir sınav mı?

sürekli üzülüyorum. Yuzum gülmüyor eskisi gbi. Yalnızlıktan boğulmak üzereyim. Okula gitmiyorum sırf onu görmiym dye, hergece yardım istiyorum allahtan bana bir yol göstersin diye. Beynimin yuzde 90ı o, başka birşey düşunemez oldum. Göz pınarlarım kurudu ağlamaktan. Asıl soru, bu acı bir sınav mı gercekten.. Her karanlığn sonu aydınlık mıdır.. Bu gönül hastalığndan kurtulabilecek miyim kardeşler..

0|0
320

En İyi Erkek Görüşü

• öle kolay değildir. bütün hayatını ele geçirir yaşama isteğini sevincini kaybedersin. ama allah cc sana bunu yaşatıyorsa bir sebebi vardır direnmen ve isyan etmemen hazmetmen sindirmen gerekir. karşılıksız ise bile seveceksin değer vereceksin ama allahın rıza göstermeyeceği şeylere baş vurmayacaksın olmuyorsa acizliğini kabul edip allaha sığınacaksın. bir hadismi ne vardı diyorki. " kim bir kadını sevipte mezara kadar bunu ondan saklarsa mükafatı çok büyük olur diye" çünkü kadın sevildiğini bilir se çabuk yüz bulur ve kadın nazik doyumsuz bir canlıdır sevsen bile biraz otoritenin kalması gerekir. yani birini sevsende ona değil hep allaha teslim olman gerekir belkide bunun sınavı aşk acısıdır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Ask ne bir acıdır nede yara tanrının bir sınavı hiç bir zaman olmamıstır. Sadece onu kirletenler yüzünden gectigimiz yüzyıllarda kaybedilmis bir duygu simdilerse ise hoslanmak ve alıskanlık gibi basit kelimelerin anlamlarına ask denmistir o yüzden bosver fazla kafaya takma gercekk ask olsa bu halde olmazdın

0|0
    0|0
  • bu yaptıgın sana zarar verir. kafanı baska işlerle dağıtman lazım... bir spora başla mesela.. biraz gez-dolaş, tarzını değiştir... bunlar iyi gelir. DEĞİŞİM ŞART.. umursama artık olanları. ne olduysa geçmişte kalmış.. geleceğe bak ;)

0|0
    0|0
  • ya arkadaş bu insana ulaşsan, hergün aynı evde yaşasan, birbirinizi yiceksin sonrada sıkılcaksın.. Ve de yaa bu muymuş istediğim diceksin bir kenara atmak isticeksin. O yüzden boşver

0|0
    0|0
  • İçinde biriken zehir

Sadece kendini öldürecektir;

Ölümdür yaşanan tek başına

Aşk iki kişiliktir.

0|0
    0|0
  • hayır, bu kendine yaptığın bir eziyet,aşk mutlu olmaktır olmuyorsa düşünmeyeceksin okadar

0|1
    0|0
  • hayır. aşk acısı kulun kendine yaptığı bir nev'i işekence.

0|1
    0|0
  • bu kadar kötü durumda oldugunu tahmin etmemiştim ece :((

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • her anımız bir sınav ama baktın olmuyor sende başka birini sev sende ona acı çektir.

0|0
    0|0
  • tabiki senin dünyaya gelmen bile bir sınavdır. :) aşkı kafaya takma kurtulursun belki :)

0|0
    0|0
  • aynn öyle elbet bir gün sende bir ışık göreceksin ...

0|0
    0|0
  • uc sene sonra onu hatırlamıcaksın bile...

bahse var mısın?

0|0
    0|0
  • bence sınavdır bunca acı boşuna mı yoksa

1|0
    0|0
  • oolabilir hiç düşünmemiştim

0|0
    0|0
  • Yalnızlık kötü değildir ...

0|0
    1|0
  • sorunun nedir

seni reddettimi

duygunu ona açıkladınmı?

0|0
    0|0
  • hayır koskoca tanrının başka işi gücü yokmu onu sen yarattın yeşil gözlüm ;)

0|0
    0|1
  • Hayır kulun kendi kendine yaptığı bir ceza.

0|1
    0|0
  • ne günah işledim de bu kadar acı çektim ki diyorum ben yani bu acıya karşılık bir günahım yok olmaz olamaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aşk acısından ölenin şehit olduğunu biliyor muydun ?

Misal sahabelerde Sâlebe r.a aşk şehididir.

Okumalısın mutlaka :)

0|0
    0|1
  • Bende aynı şeyleri yaşıyorum hep sınav olduğunu düşünüyorum şükür sabır edıcez naıcaz sabır ve dua elımızden başka bırsye gelmes uuzlup ağlamak nereye kadar:(

0|0
    0|0
  • valla arkadaş ben anlamadım bu aşk acısı bataklık gibi birşey sürekli içine çekiyor insanı . hkendimi bildim bileli biri için üzülüyorum . tam kurtuldum bir aşk acısından başka birine tutuldum ondada yanıldım aynı şeyleri yaşıyorum . ne manyak birşey bu . gençliğim gitti yahu . valla bitti gitti yazık en güzel günlerim böle geçti . vardır bir hayır .

0|0
    0|0
Yükleniyor...