Yakın arkadaşım benden hoşlanıyormuş, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar yakın bir erkek arkadaşım var, böyle arada sırada mesaj atıyor havadan sudan konuşuyoruz, bana dün gece benden hoşlandığını söyledi. Ama ben ondan aşk ile ilgili bir his hissetmiyorum ona karşı, ve ben üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ama onu da kaybetmek istemiyorum. Onu kırmayacak ne yazmalıyım ya da söylemeliyim ona. Lütfen bana yardımcı olun, ona çok değer veriyorum, onun kalbinin kırılmasından, üzülmesinden korkuyorum. Lütfen yardımcı olun. :'(
Güncellemeler:
PEKİ ONA TAM OLARAK NE DİYEYİM, ŞUAN MORALİM ASLINDA ÇOK BOZUK, CÜMLE KURAMIYRUM.

0|0
011

En İyi Erkek Görüşü

• Onun kırılmasını istemiyorsan, büyük bir olasılıkla bunu ona belli edersin ve o da içgüdüsel olarak bunu sana karşı kullanır. Sonuç olarak da eğer bu isteğin baskın gelirse onunla sevgili olursun; eğer onunla arkadaş kalma isteğin ağır basarsa da onu kırmış olursun. Eğer bir elma yemek istiyorsan bunu elmaya zarar vermeden yapabilir misin? Ya kesersin, ya ısırırsın, bir şekilde orjinal şeklini bozarsın ki elmaya zarar verirsin, ancak bunu hiç görmezsin. Lütfen bu örneği iyi düşün. Bir kişi arkadaş olarak iyi olabilirsin; ama sevgili olmak başka bir şeydir. Sırf senden hoşlanıyor ya da sırf iyi anlaşıyorsunuz diye sevgili olursan, kıskançlık iki tarafı da ele geçirir. Kaldı ki sınava hazırlandığın bir dönemde açıkçası hiç tavsiye etmem aşk meselelerini. Eğer söylediğin kadar yakın arkadaşsanız, iletişim kur ve konuş onunla. İçindekileri düzgün bir dille anlar ve kibarca reddet. Kafasında soru işareti kalmayacak şekilde reddet onun bu isteğini. Kırılırsa da bu, gerçeklerin acı olmasından kaynaklanır; yani senin gaddar olduğunu falan göstermez. Zaten düşündüğün kadar kırılırsa, düşündüğün kadar yakın arkadaş değilsiniz demektir. ;)

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Arkadasin her sekilde uzulecek. Onunla arkadas kalmak istiyorsun ama o seninle yapamaz artik arkadas olarak. İyi yonlerini dusun belkide isinabilirsin ha? Sonucta seni anliyor daha onemlisi birbirinizi anliyorsunuz. İdeal olarak, ben iliski istemiyorum ustume gelme lutfen seninle arkadas olmak istiyorum gibi birsey diyebilirsin.

1|0
    0|0
  • -Karşındaki mutlaka bozulacak

-Karşındaki mutlaka üzülecek

-Karşındaki mutlaka kızacak

-Karşındaki konuşarak kendini kabul ettirmeye çalışacka

-Şans vermeni isteyecek

Son olarak arkadaş kalmak isteyecek

Ben neysen o ol derim, ne kadar uzatırsan o kadar sıkıntıya girersin...

cut.

1|1
    0|0
  • ona çok değer verdiğini senin için arkadaşlarının sevgililerden daha değerli olduğunu onu kaybetmek istemediğini eğer ilişki yaşarsanız birbirinizi kaybedebileceğinizi söyle bir de bu olaydan sonra araya mesafe koyma eskisi gibi ol yoksa onu kaybedebilirsin

1|0
    0|0
  • Bu arkadaşlığı sürdürmek artık imkansıza yakın. Bütün sorumluluğu üzerine alman gereksiz. O zaten red cevabı almayı göze almıştır. Şımarık çocuklar gibi her istediğini alamaz. Reddedilmeyi öğrensin, bu onu olgunlaştırır.

0|0
    0|0
  • onun kırılmasını istemiyorsan bir daha onunla görüşmemelisin. her zaman kafasında bir "acaba" sorusu ile dolaşması onun için daha kötü.

delilleri temizle ve olay yerini terk et.

0|0
    0|0
  • ne şekilde reddedersen reddet her şekilde üzülecek. birdaha görüşmemen en iyisi olur eğer sevgili olmak istemiyorsan. adamın hep içinde olcak çünkü.

0|0
    0|0
  • ondan bunu duyunca ne dusundun pekı?

mutlu oldun mu mesela?

durustce cevapla ama

0|0
    0|0
    • Mutlu olmak mı, bir anda bunu duyunca başımdan kaynar sular boşaldı. Çok üzüldüm ve ağladım.

• Onu yazdığından beri ona mesaj atmadım.

• bunu mesaj yoluyla mı soyledı kı sana:)

cok ılgınc...yakın arkadasın olacak sozde...boylesıne onemlı meseleyı mesaja sıgdırmayı basarabılmıs...bu cocuk cok yeteneklı olmalı bence tekrar dusun :p

• Ne yapmak istiyosan onu yap hiç düşünmeden.

0|0
    0|0
  • noktayı koymuşlar anlatmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • onun çık nolacak ki

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...