"AŞK" acı çekmek midir?

selaam
Başlıktaki gibi, gerçekten neden Aşk=Acı mantığı oluşuyor?

Yani sevenlerin mutlu olması gerekirken, neden acı çekmek gereği duyulur?Bunu çözebilen var mı?
Güncellemeler
+1 yıl
Platonik yada sevgili anlamında değil, tüm şartlar da AŞK'tan bahsediyorum arkadaşlar...

Kimse memnun değil hayatında."Keşke"ler çevrelemiş, her birimizi.

"Keşke" az konuşsa, "Keşke" bu kadar kıskanmasa, "Keşke" bu kadar tartışmasa,"Keşke" sevgisini bu kadar az göstermese vs.

Kimse sevdiği insanı olduğu gibi kabul etmek yerine, hep sevmemek için bahaneler üretiyor.

Neden kusurlarını görmezden gelip sevip-mutlu olmak varken, bir yanımızı bulduğumuz kusurlarla eksiltmeye çalışırız?
"AŞK" acı çekmek midir?