#EVDEKAL

Elidor
2 ay

Hafta Sonu İçin #EvdeKal Diyoruz: Suç, Dram, Hapishane Türünde En İyi 5 Film Önerisi

nazzional

1-) Shot Caller

SHOT CALLER
SHOT CALLER

Filmin konusu belki bazılarımıza sıradan gelecek. Kısacası, zengin bir iş adamı bir araba kazası sonrası ceza evine girmesini konu alıyor diyebilirim. Fakat filmi ilk açtıktan sonra kapatmaya karar vermiştim ki iyi ki kapatmamışım. Cezaevi, dram, suç anlamında son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim. O kadar iyi oyunculuklar ortaya konulmuş ki kendinizi filme bırakıyorsunuz. Senaryo, çekimler, kurgusu her şey mükemmele yakın ilerlemiş. Muhakkak izleyin hayata bakış açınızı farklı bir pencereye taşıyacak filmlerden birisi. Belki kadın arkadaşlara biraz sert gelebilir. İyi seyirler.

2-) A Prayer Before Dawn

A PLAYER BEFORE DAWN
A PLAYER BEFORE DAWN

Filmi ilk bir kenara bırakalım. Joe Cole bir kaç filmini daha izledim. Ciddi olarak oyunculuğunun çıtasını Allah'u Ekber dağlarına çıkardı. Harbiden nirvana seviyesine geldi. Bence geleceğin Tom Hardy'si olacak. Özellikle bu rol aldığı filmde çok fazla hikayenin senaryonun içinde. Filme gelecek olursak cezaevi düzenini tamamiyle farklı bir işleyişle sergiliyorlar. Tayland'da yok böyle bir cezaevi cidden uçak modunda herkes. K,an kin, nefret, ölüm, trans, cinsellik her şeyin ötesine geçirmişler. İzlerken küllüğü lütfen boşaltın. Çünkü içinde olacaksınız filmin. Boks turnuvaları çok fazla realist olmuş. Dikkatli izlemenizi tavsiye ediyorum.

3-) Papillon

PAPİLLON
PAPİLLON

Kitaplara düşkün olan arkadaşlar için ilk olarak söyleyeceğim; Henri Charriere’nin başına gelen olayları yazıya döktüğü “Kelebek” isimli kitabı da okuması ve filmi izlemesi olur. Bazı yerleri duygusal karmaşa ve biraz mantık hataları olsa da izleyiciye anlatmak istediklerini öyle bir yaşatıyorlar ki gerçekten bir süreden sonra siz oynuyorsunuz içerisinde. Oyunculuklara söylenebilecek hiçbir şey yok. Eli öpülesice oynamışlar gerçekten. Konusu hapishanelerin farklı bir açısına yön gösteriyor. Fazla bir şey söylemek istemiyorum spoilere girer..

4-) Bronson

BRONSON
BRONSON

Ruhsal anlamda sağlam olmayanlar veya psikolojik problem yaşayan arkadaşlar lütfen uzak durun filmden. Çünkü kullanmadığınız antideprasanlara başlatabilir sizi. Filme gelecek olursak İngiliz toplumunun ve hükumetini acımasızca eleştirirken, üst düzey bir kara mizah kullanıyorlar. Bunu yaparken doğrusundan çok tamamiyle olan olayları yansıtıp devletin ne gibi durumlarda olduğunu yansıtıyor. Tom Hardy'e gelecek olursak eğer filmi aşan bir oyunculuğu olmuş. Bu filme fazla gelmiş Hardy Father. Daha iyi yapımlara, daha yüksek bütçeli filmlere geçmesi lazım diyorsunuz bunu izleyince. İngiltere'de popüler bir cezaevi tutuklusunun acımasızlığını izliyorsunuz, iyi seyirler.

5-) Felon

FELON
FELON

Bir aile babasının ailesini korumak için başına neler gelebilir? Bu soruyu kendinize sorarken bu filmde onu görüyorsunuz. Çok üst düzey değil tabi ki her şey. Fakat izlerken kendinizi sorguluyorsunuz. Hayatı tek yaşamıyor, birisiyle paylaşıyorsanız daha dikkatli ve özverili olmanız gerektiğini size anlatan bir yapıt. Bir sopa ve katil damgası yiyen babanın hayatını cehenneme çeviriyorlar. Fakat o da herkesi cehenneme atıyor, iyi seyirler :)

Hafta Sonu İçin #EvdeKal Diyoruz: Suç, Dram, Hapishane Türünde En İyi 5 Film Önerisi
32
72
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Önerilerin için ve buna vakit ayırıp bizimle paylaştığın için teşekkürler
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • fangoria
  Papillionun orjinali daha güzeldi
  Görüş hala geçerli mi?
  • nazzional

   Evet fakat görsel anlam da fazla birşey katmadığı için şu an bilmeyen birileri görüntü sebebiyle izlemez diye onu koymak istemedim.

  • papillion mu papillon mu?

  • fangoria

   @scorpiongirl429 papillon
   Telefondan bir harf fazla yazmışım

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3171
YÜKLENİYOR...