Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat
İzliyor 2 ay

Hafta Sonu İçin #EvdeKal Diyoruz: Korku, Gerilim, Gizem Türünde En İyi 5 Film Önerisi

nazzional

1-) Night Crawler

NIGHT CRAWLER
NIGHT CRAWLER

Filmi açmadan önce bilmelisiniz ki uzun zaman sonra bir filmi izlerken çok fazla argo kullandım, izlerken o kadar ters köşe yaptı o kadar şaşırttı ki tahmin bile edemezsiniz. İzlediğiniz de anlayacaksınız. Böyle olmasının da büyük payı olan efsane oyuncu Jake Gyllenhaal. Gerçekten oyunculuğunu bu filmin içinde o kadar net yansıtmış ki her şey sizi şaşırtacak. Defalarca izlerken yanılacaksınız ve en sonunda gerilimi içinizde hissedeceksiniz. Spoiler vermek gibi olmasın ama filmi izlerken hiçbir şey gördüğünüz gibi değil, izledikçe görüceksiniz :D Beni izledikten sonra çok sardı tekrar açtım izledim açıkcası. Filmin konusuna gelecek olursak; bir insan çıkarı olmadığında neler yapabilir? Hedefinize ulaşabilmek için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Kimleri sizle beraber ateşe atabilirsiniz? Bunu anlarken gerilimi hissedeceksiniz güvenin bana.

2-) The Nun

THE NUN
THE NUN

Ritüeller, ayinler, ruhban sınıflarının vermiş olduğu gerilim sizde merak uyandırıyorsa şu an tam doğru adrestesiniz. Filmin konusuna başlamadan önce bilmelisiniz ki devam filmleri var. Eğer size hitap ettiyse korkusu ve gerilimi devam filmleri daha iyi, daha yüksek bütçeli onlara da göz atmanızda fayda var. Gelelim filmimize; özellikle görsel sanatlar olarak fazlasıyla üst düzey bir korkuyu yansıtmışlar. Bizim Türk sinemasında ki cin içerikli filmlere göre kıyaslarsak bu film sizi oldukça gerecek. Bir manastırda yaşayan rahibenin kendi canına kıymasıyla nelerin olacağını asla öngöremeyeceksiniz. Işıkları kapatmayı unutmayın :D

3-) Apostle

APOSTLE
APOSTLE

Bir tarikat düşünün ve kız kardeşinizi kaçırıyor.. Kız kardeşinizi kurtarmak için ne kadar ileriye gidebilirdiniz? Onun için her şeyinizi feda edebilir miydiniz? Tarikat ve onların kendince düzenledikleri ayinlere merakınız varsa gerilim dolu dakikalar sizi bekliyor olacak. Manzara görüntü açısından sizi sonuna kadar doyuracak bir gerilim seyri sunuyor Apostle bizlere. Benim filme yorumum şöyle ki; Günümüz dünyasının düzeninin nasıl döndüğüne değinmişler, Thomas, Mesih gibi gelip her şeyi yeniliyor. Netflix yapımında aranması gereken evanjelist bakış açısına nokta atışı yapıyor.

4-) Sinister

SINISTER
SINISTER

Kaliteli bir korku filmine ihtiyacınız olabilir evet şu an tam olarak öyle bir filmi inceliyoruz. İzlerken hassas olan arkadaşların tek izlememesini öneriyorum. Ethan Hawke zaten tamamiyle farklı bir korku boyutuna taşıyor. Filmi izlediğinizde farkına varacaksınız. An ve an yüzünüze yansıyacak filmin size vermiş olduğu korku. Başka bir noktaya değinmek gerekirse eğer bir korku filminde müzikler ancak bu kadar doğru noktalara koyulur seçilir ve düzenlenirdi. Daha iyisini düşünemiyorum son zamanlarda. Konusuna bakıldığında klasik gibi görünebilir; bir ailenin başka bir eve taşınması bir nesne bulup içindekilere bakması gibi ve benzeri fakat bunun işleyişi çok farklı. Ufak bir spoiler kutuyu bulduğunda hiçbir şey gördüğünüz gibi değil :D İyi seyirler.

5-) The Orphanage

THE ORPHANAGE
THE ORPHANAGE

Çocukluğunuzun en mutlu günlerini bir yetimhanede geçirseydiniz ve her şeyin başlayıp biteceği yerin orası olacağını bilseydiniz kendinizi buna hazırlar mıydınız? İşte bunu anlayacağımız bir yetimhanenin içindeyiz ve çıkışı asla yok. Kendimce zaten Belen Rueda'nın oynadığı kötü bir film düşünemiyorum bile :d Filmin konusuna kendimce bir şeyler söylemem gerekirse; Bir annenin (üvey anne olsa bile) evladı için neler yapabileceğini hatta sırf onunla birlikte olmak, ona yakınlaşmak için kendi hayatını feda edebileceğini anlatan bir film. Film aslında fantastik korku ama bence gerçek bir hikaye! ''Görmek için önce inanmak gerekir'' bu söz filmdeki en anlamlı sözdü. İyi seyirler.

Hafta Sonu İçin #EvdeKal Diyoruz: Korku, Gerilim, Gizem Türünde En İyi 5 Film Önerisi
8
4
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • 1_seda_1
  İçlerinde izlediklerim var ama diğerlerini listeye ekledim. Teşekkürler!
  Görüş hala geçerli mi?
 • işte bu tam benlik emeğine sağlık 👍👍
  Görüş hala geçerli mi?
  • nazzional

   Dont forget to us'e energy power while watching hahah. Sağ ol tekinoğlu

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

64
YÜKLENİYOR...