Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

Soo-jin

Merhaba, bu Bence'mde Evde bakılabilecek kuş türlerinden bahsedeceğim. Bunlar sadece bir kaç tür olacak hepsini yazamam değil mi? Tabii ki en iyisi doğal ortamlarında yaşaması ama sahiplenmek isteyen bir sürü insan var. Yanlışlarım olursa söyleyebilirsiniz. Umarım bu Bence'mi beğenirsiniz. #Soojin

1- Muhabbet kuşu

Muhabbet kuşları evinizde rahatlıkla besleyebileceğiniz kuş türlerinin başında gelir. Konuşturabileceğiniz bir kuş türüdür. Sahiplenecekseniz yavru ve erkek bir muhabbet kuşu sahiplenmenizi tavsiye ederim çünkü daha kolay alışıyor ve konuşuyorlar. Avustralya kıtasında yaşarlar. Genellikle 5-8 yıl arası yaşıyor muhabbet kuşları. Muhabbet kuşu ile merak ettikleriniz hakkında bazı Bencelerim:

Muhabbet Kuşlarında Nezle: Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi!

Muhabbet Kuşu Sahiplenmek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler!

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

2- Sultan papağanı

Sultan papağanı muhabbet kuşları gibi ev hayatına uygun ve en çok tercih edilen papağan türlerinden biridir. Ortalama ömrü 12-15 yıl arasıdır. Kafesinin büyük olması gerekmektedir. Konuşmaktan çok ıslık çalmayı öğretmek daha uygun olacaktır. Erkek sultan papağanları erkek muhabbet kuşları gibi konuşmaya daha fazla eğilimlidirler. Genellikle çok fazla gürültü yapmazlar.

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

3- Kakadu papağanı

Kakadu papağanları insanlar ile iyi anlaşabildiğimden ev ortamına uygun kuş türlerinden biridir. Kakadu papağanı beslemenin dezavantajı çok kemirgen olmalarıdır. Yalnız başına kafes dışında kalmamalı bence. Kakadu papağanların 17 tane türü vardır. Bunlardan biri de sultan papağanıdır ama ikisini ayrı yazdım çünkü sultan papağanı diğer kakadu papağanı türlerine kıyasla daha değişik. Sosyal ve sevecen papağanlardır kakadu papağanları. Sosyal canlılar olması nedeni ile her gün kafes dışına çıkartılması gerekir.

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

4- Kanarya

Kanaryalar güzel sesleri nedeni ile en çok evde beslenen kuş türleri arasındadır. Ama bazenleri çok öterek başınızı ağrıtabilir bu yüzden sahiplenmeden önce bir kaç kere düşünmeniz gerekir. Çok sıcak ortamlarda kanaryalar tüy dökebilirler. Bana sorarsanız evcilleştirmek papağanlara göre daha zor. Yine de isterseniz evde besleyebilirsiniz kanarya. Doğal ortamlarında yaşaması daha iyi olur bence.

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

5- Cennet papağanı

Cennet papağanları görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplayan bir papağan türüdür. Ev yaşamına da oldukça uygun bir kuş türüdür. Cennet papağanları konuşmaya pek yatkın değildir en fazla bir kaç kelime öğretebilirsiniz. Diğer kuş türleri gibi cennet papağanlarının da erkekleri daha kolay konuşur. Diğer kuş türleri ile iyi geçinir cennet papağanları genellikle.

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!

Bu Bence'm bu kadardı sonraki Bence'mde görüşürüz.

Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!
8
2
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
8Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşleri

 • Neboo
  Cennet (sevda) ve suptan papağanı üreticisi olarak ikiside evde beslenecek kuşlarlar
  Görüş hala geçerli mi?
 • Caesaris
  Kakadu papağanını çok severim, eğlenceli papağan türü 😊
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

26
 • Şerom vardı bir zamanlar benim ufaklık biraz daha büyüsün mutasyon Pakistan düşünüyorum Evde Beslemek İçin Uygun Olan Kuş Türleri!
 • Papagandukkani
  Kakadu yerine ülkemizde ulaşımı ve bakımı daha uygun kolay olan türlere yer verebilirdin mesela iskender papağanı, pakistan papağanı, senegal papağanı, jako papağanı, amazon papağanı türleri veya lori türleri olabilirdi ama güzel olmuş eline sağlık
 • sedefcnn
  Bencen için teşekkürler 👏 daha önce muhabbet kuşları ve sultan papağanları besleyip ürettim.
 • Necro12345
  dışardaki başı boş kuşlar bence. onları evlat edinmek gerekir.
 • HesapsızHayat
  kargada beslenir
 • JeonSoYeon
  Cennet papağanları gerçekten çok güzel eline sağlık.
 • Fanboyblink
  E. s knk
 • Profilozof
  Papağan
YÜKLENİYOR...