Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

Soo-jin

Merhaba, bu Bence'mde evcil hayvanlar için zararlı olan bitkilerden bahsedeceğim. Umarım Bence'mi beğenirsiniz. Hatalarım olursa söyleyebilirsiniz. #Soojin

1- Zambak

Zambak bitkisi hoş görüntüleri ile tercih edilen bir bitki olsa bile evcil hayvanlar ve insanlar için zehirli bir bitkidir. Bu bitkinin bazı türleri köpekleri bazıları ise kedileri etkiler. Özellikle kediler için hayati tehlike taşır bu bitki. Biliyorsunuz ki biz insanlar için de bu bitki zararlı. Küçük çocuğu veya evcil hayvanı olan lütfen bu bitkiyi evine almasın.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

2- Paşa kılıcı

Bu bitki evcil hayvanlar için zararlı bir bitkidir. Dolayısıyla evcil hayvanı olan birisi bu bitkiyi evine almasın. Bu bitkiden bizde vardı kedimi sahiplenince bitkiyi başka birine verdik zararlı olduğu için. Hayvanlarda kusma ve ishale neden oluyor bildiğim kadarı ile.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

3- Aloe Vera

Bu bitki sanırım çok popüler bir bitki. Bizim evde bundan çok fazla var. Kedim eve geldiği zaman birine vermedik ama kedimin erişemeyeceği yere koyduk. Bu bitkinin yenmesi hayvanlar için zehirlidir krem olarak kullanırsanız faydası vardır. Tabii evcil dostunuzun yalamayacağına emin olmalısınız. Yendiği zaman kusma ve kırmızı idrara sebep olur.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

4- Kasımpatı


Kasımpatı bitkisinin kokusu hayvanlar için pek de cezbedici olmasa bile dikkat etmek gerekir. Hayati tehlikesi çok fazla yoktur öldürme ihtimali düşüktür yani. Evcil hayvanlarda kusma, ishal ve agresif hareketlere sebebiyet verir.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

5- Begonya


Begonya bitkisi evcil hayvanlar için oldukça toksit bir bitkidir. Evcil hayvan sahibi olan kişilerin bu bitkiye bakmaması gerekir. Çünkü evcil hayvanınız begonyanızı yiyebilir ve evcil hayvanınızın hayatı tehlikeye girebilir. Genelde ağzını tahriş ediyor hayvanların.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!

Bu Bence'm bu kadardı sonraki Bence'mde görüşürüz. Bunlar sadece bazılarıydı daha fazla zehirli olan bitki var.

Evcil Hayvanlar İçin Zararlı Bitkiler!
4
2
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
4Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

24
 • Eğitilme
  Faydalı bir bence olmuş. Emeğine sağlık. Teşekkürler
 • Sorucu111
  Birgün evcil hayvan edinirsem degerlendirecegim
 • PurpleButterfly8
  Faydalı ve profesyonel bir bence daha.
 • ByExrian
  Faydalı bir bence olmuş. Dikkate alınmalı
 • Fanboyblink
  güzel bir bence olmuş kankamm
 • GucciBoyTaehyung
  Çok güzel olmuş
YÜKLENİYOR...