Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!

Denizdibindeinciiii
Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!

1. Temizlik yapmak

Mutlaka her gün üşenmeyip evi silip süpürmeliyiz. Çünkü eve bakmadığınız zaman her yer saç, toz, kir olabiliyor. Eviniz pislik içinde yaşamamalısınız. Bu durum insanın ruh sağlığını etkiler. Elinize elektrik süpürgesini alın halı ve yerleri süpürün Çekyat aralarını, içlerini, dışlarını süpürün. Ve ıslak bir yer bezi alın, süpürdükten sonra silin veya yerine vileda ile de silebilirsiniz. Ve her yerin tozunu almalısınız.

Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!

2. Kitap okumak

Kitap okumaya; kolay kitaplardan başlamalısınız. "Kitap okumak" insanın iletişimini kuvvetlendirir ve lisanını konuşmasını daha da güzelleştirir. "Kitap okumayı" insanlara faydalı olmak için okumalıyız. Insanlarla güzel anlaşmalıyız. Konuşma tarzımız insanları etkilemeli. Konuşurken; sinirlenmemeli ve daha sakin konuşmalıyız. "Kitaplar bizim kurtarıcımızdır". Nereye gidersek gidelim, yanımızda kitap taşıyıp okumalıyız. Ve "kitap okurken" çay kahve de içebilirsiniz...

Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!

3. Zamanımızı iyi değerlendirmek

Maalesef biz insanlar olarak; "zamanımızın kıymetini bilmemekteyiz". 24 saat kocaman bir zaman nefes varken, bizler "kendimizi geliştirecek güzel aktiviteler yapmak" yerine gereksiz işlerle uğraşmaktayız. 24 saat telefon başında olmak yerine kitap okumalı, oya yapmalı, bulmaca çözmeli, değişik kelimeler araştırmalıyız. "Bu bizim daha bilgili olmamızı sağlar." Ve hayata daha başka ve güzel açıdan bakarız.

Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!

4. Yemek yapmak

Yemek yapmak; çok eğlenceli bir iştir. Kendi mutfağınız gibi değerlendirip değişik yemekler yapabilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız, youtube'yi açıp yemek tariflerine bakıp aynısını yapmaya çalışabilirsiniz. Yemek yapmak çok eğlenceli, çok bilgilendirici bir iştir. İnsan her şeye kendi evinde hazırlanmalı, kendi evinde bir şeyler öğrenmelidir. Acıktığınız zaman başkalarından yemek beklemek yerine, kendiniz öğrenip kendiniz yapıp yemelisiniz. "Kendinizi geliştirin" isteyip de yapamayacağınız şey yoktur.

Okuduğunuz için teşekkür ederim

#Denizdibindeinciiii

Evde Hayatınızı Güzel Geçirmek İçin Yapılacaklar!
5
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • MahmutUcar
  Ülkece evde olmayı hatırladık, ev içinde de hobi edinmek lazım ayrıca, yemek yapmak, çiçek bakmak gibi mesela.

  Kitaplar konusunda çok haklısın...
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • bernakus
  Cay ya da kahve eşliginde kitap okumak
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

24
 • Şu an temizlik yapıyorum gözümde öyle büyüyor ki sanki hiç bitmeyecekmiş gibi bir de hastayım hiç keyfim yok bi bitse de kurtulsam yaa sinir bastı😭
 • adrenalin64
  Temizliği çok severim resmen terapi gibi.
 • Cottoncndy
  Zamani iyi değerlendirmek mi o da ne🙄
 • doyumsuzum41
  Güzel bunları yapıcak biri lazım ama 😍😍😍😍😍
 • PetroSexual
  Kedi sahiplendim!
 • Narkozcu1989
  Çalıştığım için surekli
YÜKLENİYOR...