EV & YAŞAM

Dyson
25 gü

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Dyson

Yazla birlikte evcil hayvanların tüy dökme sezonu resmen açıldı! Her yerde uçuşan ince tüylerle başın dertte mi? 😯

Patili bir ev arkadaşına sahip olmak mükemmel bir his olsa da, evi temiz tutmak bazen çoook zor olabiliyor. Olsun, onları her haliyle seviyoruz ve onlarla yaşamı kolaylaştıracak çözümler arıyoruz! 💜

Tüylerle savaşı hiç bitmeyen evcil hayvan sahiplerinin bilmesi gereken şeyleri keşfettikten sonra görüşünü paylaşmayı unutma!

1- Evcil hayvanımız her hareket ettiğinde vücudundan dökülen tüyler ve ölü deriler eve dağılır.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Evin her yerine dağılan tüylerle baş edebilmek için her an kullanıma hazır, manevra kabiliyeti yüksek kablosuz bir elektrikli süpürge seçmelisin.

2- Etrafta koşturan patili dostumuzun tüyleri tozlarla birleşerek çığ gibi büyür.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

İhtiyacın olan şey: Uzun süre boyunca emiş gücü azalmadan çalışan kablosuz elektrikli süpürge! Böylece evin her yerini kolayca temizleyebilirsin.

3- Halılar birer tüy mıknatısıdır! Evcil hayvanımızın evde uçuşan tüyleri en çok halılarda birikir.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Halıların derinlerine inebilen naylon fiber iplikli temizleme başlığı kurtarıcın olacak, elektrikli süpürge seçerken buna dikkat etmelisin.

4- Koltukta keyif yapmak onların da hakkı ama biriken tüyler koltukların gerçek rengini unutturabilir.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Kablosuz elektrikli süpürgenin mini motor başlığı pratikliğin kapılarını açar. Bu sayede, koltukların tertemiz olmasını sağlayabilirsin.

5- Araştırmacı ruhuyla her yere girip çıkan patili dostumuz, evin ulaşılması zor köşelerine bol miktarda tüy bırakır.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Kuytu köşelerde biriken tüyler için aralık temizleme başlığı yardımına koşar, kablosuz elektrikli süpürgenin aralık temizleme başlığıyla en dip köşelere kolayca ulaşabilirsin.

6- Sadece tüyler mi alerjen sanıyorsun? Evcil hayvanımızın idrarında bulunan proteinler de havaya karışarak alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Allergy Standards Limited akreditasyona ve patentli siklon teknolojisine sahip kablosuz elektrikli süpürgenle kedi-köpeklerin sebep olduğu alerjenlerin önüne geçebilirsin.

7- Koltuklar, halılar ve sert zeminleri derinlemesine temizlemek için farklı güç seviyeleri gerekir.

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Temizliğin sonunda “Evde bir tane bile tüy kalmadı!” demek istiyorsan, kablosuz elektrikli süpürgenin farklı zeminlere göre ayarlanan güç modlarından yararlanabilirsin.

Dökülen tüylerle savaşın kazananı sen olmak istiyorsan, evdeki yardımcın Dyson Cyclone V10™ yanında!

Daha kapsamlı temizlik için geniş hazneye, yüksek emiş gücüne ve kablosuz oluşu sayesinde kolay manevra kabiliyetine sahip Dyson Cyclone V10™ ile hantal kablolu elektrik süpürgelerine veda et; temizlik tarzın değişsin!

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey

Allergy Standards Limited akreditasyona sahip Dyson Cyclone V10™ tamamen kapalı filtreleme sistemi sayesinde mikroskopik partikülleri yakalayarak evcil hayvanların sebep olduğu alerjenleri ortadan kaldırır; ihtiyaca yönelik üç güç modu, 60 dakikaya kadar azalmayan emiş gücü ve farklı zeminler için farklı aparatlarıyla dökülen evcil hayvan tüylerini ve ölü derilerini problem olmaktan çıkarır.

Patili dostunla birlikte tertemiz evinin tadını çıkar! 🐾

Tüylerle Savaşı Hiç Bitmeyen Evcil Hayvan Sahiplerinin Bilmesi Gereken 7 Şey
282
381
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

282381
 • FireandFire
  Evcil hayvanlarla yaşamanın keyfini dökülen tüyler engel olmasın diye güçlü temizliğe ihtiyacımız var ve Dyson, bize bu konuda çok iyi şekilde yardımcı oluyor. Dyson Cyclone V10 ile evdeki temizliği pratik ve keyifli hale getiriyoruz <3
  • Mama değiştirin pahalı biraz ama tüy dokumunu %75 engelliyor ye duydum

 • OjeliKadın
  Evcil hayvan bakmanın tek zor yönü. Eşyalara ve kıyafetlere tüy bırakması... Eşyalar tamam da kıyafetten çıkarmak imkansız gibi.
 • Ne olursa olsun hayvan bakmak temizlik acisindan zor
 • fangoria
  Patili dostlarımız bizim için çok değerlidir ama bakımları ve tüyleri biraz zorluk çıkarıyor
 • mimaradamm87
  Gırgır alıyor ama tek kullanımlık gibi
 • hayatadayir
  Tüylerle sürekli savaşan sivri zekalıların bilmesi gereken altın kurallar
  1 Evcil hayvan diye bir şey yoktur. Hayvanın yeri doğadır.
  2 Bir hayvanı pek ala evinize alabilir besleyebilir çeşitli ihtiyaçlarını giderip bkuyla püsürüyle uğraşabilirsiniz. Sonuçta sizin seçiminiz. Ancak hayvanları insan yerine koyup onlara kazak yelek örüp giydiremezsiniz. Güneş gözlüğü takıp çarşıda gezdiremezsiniz. Onları oğlunuz veya kızınız yerine koyup kucaklayıp ninni söyleyip dudaklarından öpemezsiniz. Neden mi? Diyelim ki bir insanı doğal çevresinden alı koyup onu ahıra kapattınız. Sırtına semer vurup dört ayak durması için dayak atıp tehtit ettiniz. Ne zaman konuşsa ağzına vurup ''Sus sen atsın atlar konuşmaz kişner, hadi kişne bakalım'' dediniz. Ve yemek yerine sürekli arpa ve yulaf verdiniz diyelim. Bu durum bir kaç yıl devam ederse şüphesiz o insanın psikolojisi bozulur. Aynı şekilde doğal çevresinden alı koyulup insan muamelesi gören hayvanların da psikolojisi bozulur. Bu yüzden becerip de yakın çevrenizden alamadığınız sevgiyi hayvanlardan almak adına onların psikolojisine darbe indirmeyiniz ey sevimsizler.
  3 Bir robot, bir tek hücreli canlı ya da bir kımıl zararlısı hayvan sevgisini bilemez. Hayvan sevgisini insan bilir. Hayvanları sevmek için önce insanı ve insanlığı bilmek gerekir. İnsanı sevmek gerekir. Daha insanlığın ne olduğunu bilmezken hayvan sevmeye kalkan acınası hallere düşer. Tıpkı panter emel gibi. Sözde hayvan sever olan panter emel vakti zamanında güya kurtları korumak için anadoluda bir bölgeye dava açtı. Çeşitli çemkirlemeler ve olay çıkarmalar sayesinde davayı kazandı. Böylece bölgede kurt avı yasaklandı. Peki sonuç ne oldu? Kurtlar gelip panter emele klaket mi verdiler? Hayır! Kurt avı yasaklandığı için bir yılda bölgedeki kurt popülasyonu 9 kat arttı. Bir çok insan kurt saldırısına uğradı. Ayrıca sadece o bölgede yetişen ve nesli tükenmek üzere olan bir ceylan türü kurtlar yüzünden tamamen yok oldu. Eline sağlık panter emel. Buradan ikinci maddeyi hatırlıyoruz. Her gün onlarca şehit verirken zerre kadar titremeyenler bir kedi ağaçta kaldı diye üç yas tutuyorsa bu hayvan sevgisi değildir. Bu acziyettir. Bakacak uygun ortamın varsa istediğin kadar kedi köpek al. Bakacak yerin yoksa o zavallı hayvanı bir eve hapsedip insan olmaya zorlamayacaksın kardeşim.
 • iidil
  Himalayan cinsi kedim var ve en kaliteli mamalarla beslemeye özen göstersem de dönemsel olarak çok tüy döküyor. Malum tuvalet konusunda her ne kadar eğitimli olsa da patileriyle odalara kum taşıyabiliyor. Elimde büyük süpürgelerle sürekli etrafında gezip süpürüp fırçalarla tüy toplamaktansa Dyson hepsini tek seferde çözüyor. ❤️
 • Şu an çocuk ufak olduğu için evcil hayvan edinemiyorum ama çok severim. Çocuğuda korkmaması gerektiğini söylerim, kitaplardan da, görünce de onların bizim en yakın arkadaşımiz olduğunu anlatırım, çok sevdiğini de görüyorum.. biraz daha büyüyünce bir evcil hayvan edinmeyi düşünüyorum, köpek veya kedi olur.
  Tavsiyelerinizi mutlaka uygulayacağım.
  Güzel ve bilgili bir Bence teşekkürler🌸
 • mervee9833
  Normal sıradan bir süpürge tüy kıl türünün hiçbirini çekmiyor koltukta halıda kalıyor. Ama bu süpürge böyle aşırı pahalıysa ve bu şekilde reklam yapıyorsa demek ki alıyor. Ama anlatılan kadar çok Uğraşacağına günde iki üç kez ewcil hayvanını taramak işi baya kolaylaştırır
 • lambofgodx
  Kışın dyson v10 aldık. Belki biraz pahalı gelebilir ancak eski süpürgemiz thomasın sulu olanıydı iyiydi. Onunla evi süpürüp sildikten sonra dysonla süpürdük ve ev sanki temizlenmemiş gibiydi. Gerçekten aşırı iyi temizliyor alınca anlayacaksınız.
 • live-in-the-moment
  eğer kediniz varsa ve destekleyici vitamin gibi ürünler kullanmıyosanız tüy dökümü kaçınılmaz... ama vitamin gibi kuru mama dışında desteklediginizde tüy dökümü oldukça azalıyo ve ayrıca tüylerinin dha parlak görünmesinede yardımcı oluyo
 • _Volkan--Aslan_
  Bizimde muhabbet kuşu var Çeto 😍 onunda çoğu zaman tüyleri dökülüyor ama insana huzur veriyorlar. Emeğinize sağlık
 • __________😂😂😂😂😂😂😂😂___________
  __________😂😂😂😂😂😂😂😂___________
 • masalınsonuu
  Güneşte açık havada güzelce tarıyordum kedimi kötü fazlalık tüylerinden kurtuluyordu koltuğa az tüy bırakmış oluyordu ve acik yerde yaptığım için ben etkilemiyordum
 • JonquiLea
  Evcil hayvan bakamama sebebim gibi resmen. Hastalığım olmasa fark etmez diye düşünüyorum ama şimdiden hayvan dostları olanlara kolay gelsin diyelim. Tüyler büyük sorun olabiliyor.
 • Bu aralar kedimin dökülen tüylerinden bana da fenalık geldi. Maalesef Dyson bütçemin üzerinde. evdeki eski makine ile idare ediyoruz olduğu kadar artık.
  • night_blue_36

   Evdeki siyah ne varsa 1 yıl geçmesine rağmen tüyleri barındırıyor ☹️

 • Evde hayvan beslemeye sıcak bakmasamda dyson bu konuda da mutlaka harikadir pahali olması haricinde mükemmel bir süpürge
 • thegreatcleopatra
  Benim köpeğim şu an neredeyse 2 aylık ve tüyleri asla dökülmüyor fakat farkındayım geliyor gelmekte olan 😂 yakında bende tüylerden muzdarip olacağım ve güçlü bir elektrik süpürgesi her eve lazım. Öğrenci evimden biliyorum eşyalı eve çıkmıştım ve süpürge o kadar kötüydü ki resmen hayat kalitemi düşürüyordu
 • Yastık doldurur
 • nameeleessss
  Gerçekten tüy dökmeleri tek sorun ve bazen başa çıkılmaz bir hal alıyor dyson bu konuda işimizi kolaylaştırıyor teşekkürler dyson
 • cookthetranslate
  Tüy gerçeğini kabul edip temizliğini severek yapmak bence bilinmesi ve kabul edilmesi gereken tek kural. :)
 • Ponchick_girl
  Kedi köpek gibi tüylü evcil hayvanlarının bakımı gerçekten çok zor neyse ki Dyson'la ev temizliği daha kolay Teşekkürler Dyson ✌🏻💜
 • KıvancDaKimmis
  Evcil hayvanıma artık olduğundan farklı bakıyorum, bu kadar tüy döktüklerini bilmiyordum :( Dyson'ı denemek isterim, umarım fırsatım olur.
 • Sırf çok tüy döküyorlar diye annem evcil hayvana izin vermiyor. Bunu ona okutursam belki izin verir. :D
 • fbk94
  Evcil hayvanlarla yaşamanın keyfini dökülen tüyler engel olmasın diye güçlü temizliğe ihtiyacımız var ve Dyson, bize bu konuda çok iyi şekilde yardımcı oluyor
  #Hükümdar
 • Blackrainbowsouls
  Odayı temizlerken daha çok fark ediyorum her yerde tüy oluyor ama Dyson ile temizlikte zevkli
 • kaptanBARBOSA
  bizim öyle sorunumuz yok.. çünkü bende dahil evde yaşayanların yarısının evcil hayvanlara ve tüy, kıl, ev akarları, tekstil ürünlerinde oluşan hav'a, dışarıda uçuşan polenlere vs alerjimiz var..
 • Bilgiliyummy
  Hayvanlar yedikleri yuzundende tuy dokuyor ya da strese girdiklerinde de bu sebeple once buna dikkat ediyoreeee
 • Tüy dökümü gerçekten büyük sorun kıyafetler, eşyalar, yatağımız bazen yemeklerin içinden bile çıktığı oluyor aşırı temizlik gerektiriyor titizlik gerektiriyor. Gerekli önlem almak şart.
 • Evin içinde evcil hayvan tutmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum, hem hayvancağız özgürlüğünden oluyor hem de hijiyenik değil.
 • Evde değilde evin dışarısında beslesek daha iyi hayvanlar doğal yerlerinde kalmalilardir onları evlere alarak eziyet cektirmemeliyiz onlarada yazık
 • cigdemygzr
  Kedi ve köpek bakmak çok zor ve sorumluluk isteyen bir şey, öyle heves etmeden önce iyice bir düşünün öyle karar verin. Sadece tüy derdi yok, ömür boyu; mama, kum, ilaç gibi ihtiyaçlarını karşılamak zorundasınız ve her gün kum kabını değiştirmek sağlam bir mide istiyor. Tüy sorunu en masum olanı.
 • Oluştur
  Felix vermeyi bırakınca tüy dökme sorunu ortadan kalktı, süpürgeye ihtiyaç yok yaş mamayı azaltarak bıraktırın, tüy sorunu çözülsün.
 • Çİçek_23
  Tüy döküsmesi başlı başına bir sorun ama ben onu her şekilde seviyorum ve kendi temizliğimide her daim yapıyorum.
 • elizabethswan
  benim kedim var leo onun her yere tüy dökmesini geçtim Mart ayı geldiğinde kısırlaştırdım haliyle british olduğu için cinsini bulamadık oda her yere işiyordu ama insan sevdiği için gene de temizliyordum zor değil en fazla temizlik takıntım olduğu için çamaşır suyu , sirke işimi görüyor al sana kolay çözüm
 • BulgaristanGöçmeni59
  Kedim var açıp tüy döküyor kim bilir ne kadar yuttuk anlamadan.. tras ettiriyoruz normalde geç kaldı bu sene
 • perixxc
  Tüylerden hoşlanmıyorsanız ve onları temizlerken eziyet çekiyorsanız acilen hayvan bakmayı bırakınız.
 • EvcilLimon
  Evde köpek besleme ye karşıyım hem de şiddetle kedi beslenebilir kedi de kendi tüylerini topluyor Bildiğim kadarıyla diliyle yalayarak
 • xunixx
  Gerçekten bir çocuk gibi bakım gerekiyor her yiğidin harcı değildir birçok hayvan edindim hepsinin ayrı bir sorumluluğu ve zorluğu var gerçekten özellikle köpek
 • Toksin0657
  Evde kedi ya da köpek beslemek demek zaten tüy demektir!! Evet özellikle yaza doğru çok daha fazla bir dökülme olabiliyor ancak verdikleri huzur mutluluk gerçekten paha biçilemez güzellikte o yüzden bizi seven kabul eden biraz tüylü kabul edecek ayrıca bol bol tarama aşılarının düzenli olması ve kaliteli mama vitaminlerle en aza indirilebiliyor elbise ve koltuklar içinde koli bantı çok işe yarıyor :) Ayrıca bu süpürgeler çok pahalı :(
 • Cagatay_doga16
  Bir ev hayvanım yok. Onun için çok bir şey söyleyemem. Ben hayvanları seviyorum ama sadece uzaktan seviyorum. :)
 • srkyasin
  Benim kedim var her hafta tüylerini eldivenle tarar toplarım kırıkları, tırnaklarını keserim , sadece yere uzanıp oynayacağında döküyor oda çok bir sıkıntı degil
 • Yolunnyolcusuu
  Kedi köpek tüyleri süpürge ne kadar kuvvetli olsa da tamamen temizlenmez yapışkanlı ruloyla bile zor temizleniyor.
 • KorAteşiKızılı
  İnsan habitatında hayvan olmaz. Hayvan doğaya aittir. Hayvanları eve hapsetmek hayvanseverlik olamaz. Hayvanları rahat bırakın.
 • emrederedevil
  hayvanları severim ama evime almam. çünkü uğraş isteyen bişey ve benimde onunla ilgilenecek zamanım yok.
 • _BeBeRuhii_
  Köpeğim var ama asla evde beslemem evde olmaz cok aşırı titiziz ve köpek eve girmez kedi olsa gene almam cok kedide baktim evde degil ama
 • gurbetci85
  hayvanlari cok severim, tüyleri dökülsün veya dökülmesin, gülü seven dikenine katlanir
 • kayseriliyiM38
  hareket ettiğinde vücudundan dökülen tüyler ve ölü deriler eve dağılır. Daha kapsamlı temizlik için geniş hazneye, yüksek emiş gücüne ve kablosuz oluşu sayesinde kolay manevra kabiliyetine sahip Dyson Cyclone V10
 • pikachusensin04
  Hayvan sahibi olmak güzel şey ama fobisi olanlar napsın uzaktan seviyoruz
 • Naylon fiber ipliklikli temizleyici tam bir kurtarıcıya benziyor. Hayvanlarım benim canım 😍
 • byoadam
  sanırım buna ihtiyacım var.
  çünkü 3 köpek besliyorum
 • Beyazorkiden
  Tüylerin sonu gelmiyor. en sevmediğim şey. kedi tüyü tomar tomar her yer. sağlam bir temizlik şart
 • muratkuss
  İstediği kadar bıraksın kuru kuru sevgi olmaz 🤗🐈
 • DonukPrenses
  Sırf tüyler ve tirmiklar yüzünden hayvan sevdiğim halde eve alamıyorum.
 • Bukre09ase
  Evcil hayvan bakmanın en kötü yani sanırım bu tüyler bunun yüzünden eve annem aldırmıyor astımı da var zaten onun için Bu tüy meselesi de olunca istemiyor
 • cd_sude
  ayoll ben kendi tüylerime savaş açıyorummmm sürekli :)
 • bahardan
  Tüyleri temizlemek gerçekten zor ve güçlü ve özel bir alete ihtiyacı var.
 • mцzlцsцfle
  Evcil hayvanların en zorlu yanı tüy dökmeleri ama onunda artık bir.çözümü olduğuna göre sorun yok😅
 • magamicl
  buyuk evlere tavsiye etmem ben yeni 2-3 hafta once animal icin olani aldim memnunum ama ev buyuk olsa buyuk ihtimal hic rahat olmazdi onun disinda bir sure sonra bilegim agriyor benim (ama benim sag bilegim cok gucsuz ondan olabilir belki) onun disinda cok memnunum surekli priz degistirme derdi yok surekli kagit alma derdi yok cok cesit basligi var ozellikle minik basligi hayvan tuyleri icin olan cok kullanisli koltuk yatak falan cok iyi temizliyor hayvanlar makinenin sesinden o kadar da korkmuyorlar normalde benim kedim aglardi ama bunda aglamiyor sadece farkli odaya gidiyor bu benim icin en onemlisiydi. Eskiden evi supurmek istemezdim makineyi cikart surekli prizle ugras odadan odaya gecerken kediler korkmasin diye dur makineyi sakla kedilerin goremeyecegi yere kedileri baska odaya tasi falan zordu simdi fiti fit geziyorum (ev 70 m2 siz kendinize gore hesaplayin iste size yeter mi yetmez mi )
 • Ebrruu1
  Ya ben onların tüylerine kurban olurummm şapşirikler 🥰
 • Daha Fazla (603)
YÜKLENİYOR...