Dertleşelim? Sınav kaygısı? Gelecek stresi?

selam, önce ben başlıyorum. Tam olarak hayalim olan hedefim olan yapmak istediğim okumak istediğim bi bölüm meslek yok. Hayat beni nereye sürüklerse oraya gidiyorum. Aslında bu da canımı çok sıkıyor. Böyle net bi hedefi olan ve bunun peşine düşüp elde eden insanlara çok özeniyorum. Birde ayrıca tembelim ders çalışmaktan neffret ediyorum ama bu sadece yks için geçerli sanırım. Okuduğum bir bölüm vardı ve sınıfın başarılı öğrencilerinden biriydim, bunu dondurup tekrar sınava girmek istedim. evet böyle bi aptallık yaptım. aptallık diyorum çünkü 7-8 aydır hiç doğru düzgün çalışmadım hatta belki hiç. Bu bi heves mi yoksa gerçekten hedef mi bilmiyorum ama peşine takıldığım bu isteğimden de hiç emin değilim.

Sınava iki hafta kaldı ben sözelden 200k istiyorum ama bunu yapabilecek kadar bile çalışmışlığım yok. Neyime bu kadar güveniyorum niye böyle rahatım bilemiyorum ama psikolojik olarak da hiç iyi bir evrede değilim. Ne istediğimi bilmiyorum, fikrim her saat her gün her hafta sürekli değişiyor sürekli başka şeyler ilgimi çekiyor elimde çok seçenek var. Gerginim çok stresliyim özel hayatımda düzgün gitmiyor. Artık sınava girmek bile içimden gelmiyor, dedim ya çalışmadım zaten 200k sıralama yapabileceğime bile inancım yok. Pes etmek kolayıma geliyor ve bunun eşiğindeyim ama istemiyorum da. Eski bölümüme dönmeyi bile düşünüyorum ama o mesleği de yapmak beni mutlu etmeyecek gibi. Kısacası o kadar karmaşık ve binlerce düşüncenin içerisindeyim ki. Kayboldum kendimi bulamıyorum, bazen ölmek bile cazip gelmeye başlıyor. :(

Dertleşelim? Sınav kaygısı? Gelecek stresi?