Akademik kadroda çalışmak ile evlilik planı arasında sıkıştım, ne önerirsiniz?

Merhaba. 25 yaşında sözlüyüm. En geç 1,5-2 yıl içinde evlenmeyi düşünüyoruz ama birlikte yaşama konusunda bir pürüz var. Ben Ankara 'da araştırma görevlisiyim, sözlüm tayinci bir mesleğe mensup. Yaklaşık 3 yıl sonra doğuya ataması yapılacak. Doğuda 3 yıl kadar çalışması şart, ondan sonra eş durumundan Ankara 'nın ilçesine tayin isteyebiliyor ama yine ömür boyu Ankara 'da kalamaz, en fazla 4 yıl sonra tekrar başka bir ile gitmesi lazım, eş birlikteliğini korumak için Ankara 'ya yakın illere verirler.

Yani bu durumda ya doğu görevini de yapıp gelmesini bekleyeceğiz -ki bu durumda bizim evlilik işi 4-5 yıl ileriye atar, o kadar beklememiz mümkün değil. Ya da yakın zamanda evlenip 2 sene falan birlikte yaşayıp sonra kocamı doğuya uğurlayıp 3 sene ayrı kalacağız -ki bu da hiç istediğim bir şey değil. Ama her halükarda hayatımızın bir kısmında Ankara ve komşu şehirlerden biri arasında git-gel yapmak gerekecek.

Akıl verin, ben ne yapmalıyım? Yakayım mı akademik kadroyu, ama onun için de şurada 5 ay kalmış KPSS'den bölümğm çok yüksek kapatıyorç yeter puan alamayabilirim.

Güncellemeler
2 ay
Kimsenin soru başlığı dışında bir şey okumadığı anlaşılıyor. Ben akademik kadro ya da evlilikten illa ki birini seçmeliyim demedim. Tabii ki evlenmek de istiyorum, ar. gör. olarak kalmak da... Aile birliğini en sağlıklı nasıl kurabiliriz diye soruyorum. Sadece soruyu okuyup gariyer gariyer diyenler gelmesin soruma lütfen.
Akademik kadroda çalışmak ile evlilik planı arasında sıkıştım, ne önerirsiniz?