18 YAŞINDA İŞ KURMAK?

Gizli Üye

Merhaba! Bir sorum olacak yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler ☺️ 18 yaşındayım, lise son sınıf öğrencisiyim (moda tasarım okuyorum) mezuna kalıp üniversite sınavına hazırlanacağım. Sorum şu; Lise bittikten hemen sonra KOSGEB ' in girişimcilik eğitimlerine katılsam ve kendi işimin patronu olsam çok mu yükün altına girmiş olurum genç yaşımda. 18 yaşımda iş kurmak istememin sebebi, 4 yılımı üniversite sıralarında heba etmek istemiyor oluşum. Kredi çekerim diye düşündüm ama sanırım bir iş yerinde çalışıyor gözükmem gerekecek. (Lokanta açmak istiyorum bu arada söylemedim ama) ticari zekamın olduğunu düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için de elimden geleni yapacağım zaten. Kurslara giderim iyice bilgi sahibi olurum diye düşünüyorum zaten bir mesleğim var ama ben çocukluk hayalim olan işi yapmak istiyorum kendi yemeklerimi yaptığım, insanların ortak bir paydada bulusabileceği , hatta işler iyi de giderse lise ve üniversite öğrencilerinden yarı yarıya fiyat alırım belki de hiç almam.

Kafaya taktım yaşım kaç olursa olsun kendi işimin patronu olacağım. Ne kadar zor olduğu umurumda bile değil ben sabrederim ☺️ Cevaplarınızı bekliyorum

MANTIKLI
MANTIKSIZ
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
18 YAŞINDA İŞ KURMAK?
5 Görüş