Atanmaya çalışmak mı çağrı merkezine ya da marketlere girip çalışmak mı?

Gizli Üye

5 yıldır atanmak için uğraştım. Bir çağrı merkezine iş başvurusunda bulundum kabul de edildim. Sözleşmede maaşım, tatilim, işe başlama tarihi, gün içindeki molalarım gibi şeyler yazılmamış bize imzala geç biz doldururuz üstünü diyerek imzalatmaya çalıştılar. İşkillendim imzalamadım. Bu süreçte kendi mesleğimdeki iş yerlerinin kariyer sitelerinin verdiği ilanlara internetten başvurdum ama dönen olmadı. Bir diğer taraftan da uzun zamandır kendi mesleğimden uzak kaldığım için yapamayacakmışım gibi de gelmeye başladı. O tempo çok yorucu gelmeye başladı. Yapamayacak gibi hissetmeye başladım. Ne yapmalı? Hoş aramadılar bile hiç tecrübesiz diye.

Atanmak için uğraş
Çağrı merkezi ya da market gibi ne iş olursa yap.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
1 ay
Arkadaşlar her ikisi için uğraş diyorsunuz da bu mümkün değil. Kpss'de 3 aşamalı bir sınava girerek atanıyorsun. Genel Kültür-Yetenek (1. aşama), eğitim bilimleri (3aşama), öğretmenlik alan bilgisi (3. aşama) bunlardan 1. aşama çok sorun değil ama 2 ve 3 zor. Özellikle 3 ciddi çalışma gerektiriyor. Özelde çalışmak istesem bana cumartesi-pazar tatili bile lüks görüyorlar. Hoş HALK DA BUNU ÇOK NORMAL GÖRÜYOR. Haftasonu tatil yapmak ne kadar büyük bir lüks sen kim köpek bunu hak edeceksin diyorlar.
Güncellemeler
1 ay
Market, Avm, Çağrı merkezi gibi yerlerde "ESNEK ÇALIŞMA SAATLERİ" diye bir şey çıkartmışlar. Sadece iş veren istediği zamana kadar esnetiyor. İkisinden birini seçmem lazım. Anket ağırlıklı olarak kpss demiş. Benim için 85 ve üstünü almam şart ki atanayım. Branşımda alım çok az. Branş edebiyat bu arada. Ücretli de çıkmadı. Deneyim de olmadı haliyle. Yükselebileceğin bir alan diyorlar hangi alanda yükselinir ki? Adam diploma sormayacak mı bana? Bir insan hiç o meslekte olmadan nasıl yükselir?
Atanmaya çalışmak mı çağrı merkezine ya da marketlere girip çalışmak mı?
26 Görüş