Bu ülkede iş verenlere CV vermek iş istemiyorum anlamına mı geliyor?

NickSevmeyenlerden

Arkadaş üniversiteden mezun olduğumdan bu zamana kadar internetteki bir sürü ilana CV yolladım. En son bir mağazada çalışan arıyorlarmış. Telefon numarası paylaşmışlar. “BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİMİZ? Tel:483858393 gibi” o numarayı aradım. Whatsaptan cv yollayın dedi. Yolladım. Cevap yok. Çevrimiçiydi. Buse Hanım CV’me baktınız mı dedim hemen çevrimdışı oldu. Bu CV’lere bakıp da işe adam almayacaksınız madem neden CV istiyorsunuz? Ben koskoca şehirdeki bütün ilanlara elden CV bırakmak zorunda mıyım? Böyle olunca iş bulunuyor mu? Mağaza çalışanı olmak için daha önce iş deneyimine ihtiyaç var mı? Ulan ben şarküteriye başvurdum üniversite mezunuyum dedim. Adam daha önde çalışmadığın için deneyimsiz olduğundan alamam dedi. Çalışsaydın alırdım dedi. Ben bunu okuldan çıktığımda duydum. Ben ananım. mında ana rahminde mi deneyim kazanacaktım?

Bu ülkede iş verenlere CV vermek iş istemiyorum anlamına mı geliyor?