Kendi işin mi, memuriyet mi yoksa özel sektör mü?

UnutkanBalık
Arkadaşlar yazılım mühendisiyim , evden çalışıyorum yeni mezun oldum 1 yılı doldurucam bu 1 yıl içinde webtasarım yaptım yurt dışındaki insanlara ve belirli bir çevre edindim başta cidden az kazanıyordum ama şuanda 3 günde 100 dolar ayda 1000 dolar kazanabilecek seviyeye geldim peki kazandım mı? hayır evde çalışmanın rahatlığı vs 500-600 dolarlık iş bitirebiliyorum aylık.(yani 20 gün çalışıp 10 gün yatıyorum. ) O da 7 milyar filan yapıyor

Neyse konumuza gelelim. Ailem beni ablukaya aldı herkes bana iş bul iş bul diyor işsiz muamelesi yapıyor ki aslında durum şöyle ben son 2-3 aydır güzel para kazandım ondan önce 3-4 milyar civarında kazanıyordum o para da bi anda uçuyodu sürekli parasızdım. Bu yüzden olsa gerek ailem beni ablukaya aldı iş bul iş bul diye.

Yani önümde kendi işimi yapabileceğim daha fazla çevre bulup 1000 dolar hatta daha fazla kazanabileğim bir iş var onu yapmak ileriyi görmek istiyorum.

Ailemse askere git , kpss gir , iş bul falan tüm klasik şeyleri söylüyorlar bana.

Ben artık bunaldım kaderime boyun mu eğeyim yoksa direnmeye devam mı edeyim? Memur olabilirim bu arada ya da bir şirkete girebilirim çok fazla webtasarımcı adam arıyorlar. Belirli bir maaşım olur ve güvenli bir hayatım olur

Ne yapayım?
Kendi işin
A seç
Memuriyet
B seç
Özel Sektör
C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Kendi işin mi, memuriyet mi yoksa özel sektör mü?
3
3
Görüşünü yaz