25 Yaşında işsiz olmak sizce normal mi?

Synex
Beyler bayanlar askerden yaklaşık 2 ay önce geldim internetten mavi yaka düz işçilik ilanlara başvuru yaptım kalite kontrol, üretim, paketleme gibi asgari ücret verilen işler hep sonuç 0 ortada iş yok evde bütün gün pc oynuyorum.
lisede makine bölümü okudum sonra makine myo bölümü okudum 1.5 yıl dünyada isim yapmış büyük bir firmada cnc operatörü olarak çalıştım 2018 yılında 3000tl maaş alıyordum sonra askere gittim geldim ve şu an asgari ücrete paketleme işi bile bulamıyorum firmalar çok tecrübeli eleman arıyorlar hem de asgari ücret teklif ediyorlar sanki liseden yeni mezun olmuş askerliğimi yapmadığım 0 iş tecrübem olduğu halimden farkım yok gibi şükürler olsun birikmiş param var ailemin durumu çok kötü değil borsadan iyi kötü biraz para kazandık ama bazen kendime diyorum ya maddi durumum kötü olsa şu an kafayı yiyebilirdim.
Aranızda benim yaşımda olup da iş bulamayan var mı çok beklentimde yok asgari ücrete iş bulamıyoruz heryer torpil olmuş ekonomi bitmiş 4 yıllık iyi bir bölümde okumayıp da hayatından memnun alan var mı acaba?
25 Yaşında işsiz olmak sizce normal mi?
3
6
Görüşünü yaz