Meslek seçiminde maaş miktarı mı daha çok önemli, rahatlık mı?

Meslek seçiminde maaş miktarı mı daha çok önemli, rahatlık mı?

2|0
6399

En İyi Erkek Görüşleri

• Rahat iş yoktur efendim, rahat iş kendi işinin sahibi kişidir. Patrondur.
    İyi maaş diye bir kavram da yoktur. Maaş arttıkça hayat standartı artar ve o maaş da yetmez. Maaşın azken burger king de yersin fazlayken boğazda balık yersin ama para yine biter. En güzeli ticarete atılıp 50000 ler 100000 ler kazanmaktır bu maaşı kimse sana vermez.
    Esaslı kız için çok önemli olmasa da; kız anası-babası için damat adayı kriterlerinde aranabilecek şartlardandır efendim.

0|0
    0|0
  • Para olsun tatili çok olsun yeter zorluğu önemli değil o yüzden astsubay oldum 7 bin maaşım var senede 42 gün izin haftada 4 vy beş gün çalış gittiğimiz yerlerde itibar da göryoz içki yarı fiyatına asgari gazinoda yemekler yarı fiyatına belde silah allahım iyiki olmuşum her yanı güzel

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Rahat iş diye bir şey yok. Her mesleğin rahatsız bir tarafı var. Önemli olan mesleğini rahatsız taraflarını görmezden gelecek kadar sevebilmek. Tabi yüksek maaş önceliğimiz, yüksek olmasa bile hayatımızı idame ettirecek kadar olmalı. Mesleğini sevmeyip yüksek maaş alıyor olmak da bir anlam ifade etmez. Mesleğini sev, yüksek olmasa bile hayatını idame ettirecek kadar maaş al, yeter yani.

0|0
    0|0
  • Kazandiginiz parayi yiyecek zamaniniz olmayacak kadar rahat olmayan bir isi yapmanin ne anlami var ki?

0|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6197
  • Hiçbir meslek rahat DEĞILDİR! Hepsinin zorlukları vardır. 15 saat sadece bir saat yemek arasıyla çalışın bakalım, rahatmıymış çalışmak görün!

Ve, maaş daha önemli benim için.

0|0
    0|0
  • Maaşın verdiği rahatlık tabi ki
    Paranı konuşturduğun sürece rahatsın
    Dışarıdan kolay gözüken meslek içeriden çok zor olabiliyor belli bir süre sonra
    dışarıdan zor gözüken de içeriden kolay olabiliyor :)
    Kişi ömrü boyunca sevdiği mesleği yapsın ve hakkını vererek çalışsın.
    Veeeeee Rabbim Herkese Bol Kazançlar nasip etsin & Harcamayıda nasip etsin.
    Hayırlı Cumalar.

0|0
    0|0
  • Soru ile resmin alakası yok 😂😂😂resimde ki adamın ya da kadının mesleği yok parası var okumamış mesleği olmayan birisi 😀😀

0|0
    0|0
  • acızz accccc benzinlikle pompa işi yapan inşaat mühendisi arkadaşlarım var hiç bir önemi kalmadı artık tıp bile 50 bine çekildi

0|0
    0|0
  • Maaş önemli bir etken tabiki ama tek başına yetmez. Bu dünyada 50 sene yapacağın işi mutsuz bir şekilde yapamazsın. Hadi yaptın, bunun sana psikolojik etkileri ne olur düşünmek lazım.

0|0
    0|0
  • O zamnadaki hayatıma göre değişir eğer maddi durumum iyi değilse maaş miktarına göre seçerim eğer durumum iyise rahatlığıma bakarak seçerim

0|1
    0|0
  • Rahatlığa göre seçeceğim branşımı. Dünyaya bir kez geliyoruz sonuçta.

0|0
    0|0
  • Maaş tabiki önemli ama rahatlıkla göz ardı eiidilemez

0|0
    0|0
  • rahat olamadığım iş erbabında yerim yok deermişim, elbette maddiyat 1-0 öndedir birbirimizi kandırmayalim. ne kadar mani o kadar işe saygı.

0|0
    0|0
  • Zorlu bir iş yerinde yüksek maaşa calışıp hayat yaşantım'da rahat yaşamak mantıklı

0|0
    0|0
  • Hmmm rahatlık olabilir. Zaten artık karı koca çalışıyor. İkisinin de maaşı az bile olsa, ikisi toplu yeterli olur

0|0
    0|0
  • ikiside değil çünkü istemediğin bir mesleği yaparak dier insanlarıda üzersin bence en çok neye ilgi duyuyosan ona gitmen

0|0
    0|0
  • Yapabilmek, sevmek çok önemlş kişi yeteneğini bilmeli. Maaş bugün azalır yarın artar ama yetenek ve işi sevmek sabit

0|0
    0|0
  • Bu seçim sizin iş dışındaki gelirinize bağlı.
    Gelirin varsa üç kuruş maaşı kim takar?
    Para sorun değilse istersen ressam ol. :)

0|0
    0|0
  • Malesef soylediginin ikisi bir arada olmuyor politikayi saymazsak tabi cok para cok is az para az is

0|0
    0|0
  • Maaşı yaptığını işi karşılayacak kadar dolgun olan rahat bir iş tabiki

0|0
    0|0
  • yetecek maaşın bir kaç tık üstü , oda birikim yapmak için.
    gerisi sana tanıdığı ayrıcalıklar olmalı.
    yurt dışı imkanı , sosyal aktiviteler vs.

0|0
    0|0
  • mantıklı olan maaş miktarı rahat kolay bir is yok ki

0|1
    0|0
    • Ne gibi sorunun varki buradaki beklentin sorunubu halletmekmiş yardım cı olmak isterim

• mümkünse çok para az iş :ddd hattaaa sıfır iş sürekli gelen para harika olurdu :dd

1|0
    0|0
  • tabiiki maaş miktarı ziraa sana para weriolarsa hayat wermiolar hayat weriolarsa bilki para ödemiolar :D o yüzden iş hayatında mutluluğu arama sadece paran zamanında ve çok yatıosa ona bakcan

0|0
    0|0
  • Hangi mesleği yaparken daha mutlu olacağımız önemli.

1|0
    0|0
  • İşte huzursuz olan insan, hayatını düpedüz mahveediyordur. Para önemli ancak akıl sağlığım kadar değil.

0|0
    0|0
  • Rahatlık bnce. isin rahat değilse aldigin paranın ne zevki var ki.

0|1
    0|0
  • Tabiiki de maaş. 5 bini reddettim daha rahatı var diye pişmanım. 😄. Not: Bu dünyada rahat yok.

0|0
    0|0
  • Bir meslekte rahatlık aramıyorum. İstediğim sevdiğim bir iş olsun istiyorum. Seçtiğim meslek hiç rahat değil...

0|0
    0|0
  • Valla benim işim çok yoğun, maaşım da iyi ama rahat değilim. Kısacası Psikoloji önemli.

0|0
    0|0
  • Rahatlık bemce ne kadar maaşı fazla olursa olsun kendimi fazla yoracak bir iş istemem

0|0
    0|0
  • Rahat edeceğim bir işte çok para kazanamadım şu ülkede :)

0|0
    0|0
  • Bence ikisi de önemli. Hiç rahat olmadığın bir işte maaş ne olursa olsun mutlu olmak imkansız

0|0
    0|0
  • kolay bir iş yok her işin zor yanı var maaşı daha önemli

0|0
    0|0
  • ben rahata daha çok önem veririm. bir de çalışan sayısı az olmalı yoksa birbirilerinin ayağını kaydırıyor herkes.

0|0
    0|0
  • İkisi eşit olmalı bence
    Maaş kadar rahatlık
    Zorluk kadar maaş gibi

0|0
    0|0
  • Maaş ve huzur önemlidir. Yani hem maaş hem de rahatlık 😉

1|0
    0|0
  • Mecbur kalırsan ne rahatlık ne maas hiç biri önemli olmuyo

0|0
    0|0
  • İkisi birden imkansız olduğundan dengesini bulabilmek

0|0
    0|0
  • Her ikiside olmali ama huzurlu ve mutlu bir is yapmali insanlar

0|0
    0|0
  • Öğretmenlik işte. Rahatlığı da var maaşı da ortalama. Napak ölek mi

0|0
    0|0
  • Fakirse maaş miktarı daha önemli ama zenginse rahatlık daha önemli.😊😊

0|0
    0|0
  • Bende her ikiside olduğundan pek cevap vermeyeceğim

0|0
    0|0
  • Parasız huzur, huzursuz para değersizdir,
    Rahat ve yeterli para ;)

0|0
    0|0
  • Rahat çalıştığın gün içinde fazla yorulmadığın ve maaşının iyi olması

0|0
    0|0
  • Ne maaş ne rahatlık önemli olan gönlündeki mesleği yapmak.

0|0
    0|0
  • İssizlik var tabi rahat olunsa iyi ama para lazim napicaksin mecbur katlanir insan zorluklara

0|0
    0|0
  • Çok para erken emeklilik aşırı sabır yaşam 0
    Orantılı şeyler biri azalınca biri artar

0|0
    0|0
  • Mesleğin çok zorsa sağlığından oluyorsun sağlığında en büyük zenginlik zaten

0|0
    0|0
  • Maaş daha önemli. Kazandığın para sana o mesleği terk etme gücü de verir;)

0|0
    0|0
  • Rahatlık

0|0
    0|0
  • İkisinde en önemli kriter bence

0|0
    0|0
  • mutluluk

0|0
    0|0
  • ne istediğine bağlı olarak değişiyor