Sohbet 9 gü

Operasyon ve İş Geliştirme Yöneticisi Aylin İslamoğulları Kimdir?

1- Aylin İslamoğulları kimdir? Ne iş yapmaktadır?

04.05.1998 yılında İstanbul’da doğdum. Lisansımı Okan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde tamamladım. Şu an Defterdar şirketinde Operasyon ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışıyorum.

Defterdar.com Operasyon ve İş Geliştirme Yöneticisi Aylin İslamoğulları
Defterdar.com Operasyon ve İş Geliştirme Yöneticisi Aylin İslamoğulları

2- Defterdar hangi ihtiyaçtan doğdu? Defterdar fikri nereden ortaya çıktı? Piyasada eksik olan hangi açıkları kapatıyorsunuz?

Defterdar bizim paylaşımlı ofis ekosistemindeki tecrübelerimizden doğdu. Ekosistem içerisinde bir girişimcinin finansal ve operasyonel süreçlerini yönetme konusunda bir rehbere ihtiyacı olduğunu gördük. Bu ihtiyacı hem ulusal hem global anlamda incelediğimizde girişimciye hangi alanlarda rehberlik etmemiz gerektiğini belirledik. Bu ihtiyaçları tek bir platformda, online yönetilebilir iş modelinde toplayarak, girişimcilere ve KOBİ'lere günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanı kazandırdık.

3- Defterdar hedef kitlesi kimlerdir?

Bizim hedef kitlemiz gelir elde eden ve bu süreçlerini online platforma taşımak isteyen şahıs şirketlerinden, çok ortaklı ve yüksek hacimli işler yapmak için anonim şirket kuran herkesi kapsıyor.

4- Defterdar ile nasıl şirket kurulur?

Hedefimiz platformumuza üye olan herkesin, 3 kolay adımda şirketini kurması ve iş hayatına ilk adımı atması. Öncelikle defterdar.com'a üye olarak şirket tipinizi seçiyorsunuz. İkinci adımda sizi yönlendirdiğimiz ekranlarda ihtiyaç duyulan evrakları yüklüyorsunuz. Üçüncü adımda kullanmak istediğiniz paketi seçerek iş hayatınızın ilk adımını bize emanet ediyorsunuz.

5- Şirketler için sunduğunuz avantajlar nelerdir?

Şirketlere sunduğumuz en büyük katma değer zaman tasarrufu. Şirketler pratik bir ara yüzde, platformdan hiç çıkmadan bütün işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

6- Sanal ofis hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Sanal ofis, iş yapmak için tam zamanlı ofise ihtiyacı olmayan, özgür çalışırken prestijli bir yasal adres isteyen herkesi kapsayan ofis çözümüdür. Şirket kurmanın ilk adımı yasal bir iş adresidir. Artan operasyonel giderlerle birlikte, sanal ofis bu ihtiyacı karşılayan esnek bir çözüm olarak karşınıza çıkıyor. Sanal ofis bedelinin gider olarak gösteriliyor olması, adresin bir ev adresinden daha prestijli olması, posta/kargo takibinin yapılıp anlık olarak bildiriliyor olması, istediğiniz zaman ofislerin lounge alanlarında çay/kahve ve printer desteğiyle çalışıyor olunması en temel avantajları.

7- Sunduğunuz e-dönüşüm çözümleri nelerdir?

E-dönüşümün en temel başlangıç noktası e-imzadır. E-imza başvurularınızı Defterdar paneli üzerinden yapabilirsiniz. Sonrasında anlaşmalı olduğumuz e-fatura şirketi tarafından aranarak, çok kolay işlemlerle e-faturaya geçiş sağlayabilirsiniz. Bu geçişle beraber daha takip edilebilir ve doğa dostu bir sistemi kullanıyor oluyorsunuz.

8- Bir Yönetici olarak KızlarSoruyor.com ekibine iş hayatına nereden başlamalarını önerirsiniz?

Öncelikle kendinizi ve yeteneklerinizi tanımlayın. Hangi konuda daha başarılıyım ve nasıl bir işte mutlu olurum diye kendinize sorun. Daha sonrasında başarılı yönlerinizi öne çıkarın ve diğer insanlara kanıtlayın. En önemlisi de iş arkadaşlarınız ile takım ruhunu ortaya çıkarın. 😊

Operasyon ve İş Geliştirme Yöneticisi Aylin İslamoğulları Kimdir?
6 Görüş