Kolay Yoldan Özgüven Kazan ! (Para Harcamadan :)

Merhabalar


Sorularda çokca gördüğüm bir konu : Özgüven eksikliği sorunu


" Özgüven nasıl kazanılır ? , Özgüven sorununa cözüm yok mu ya ?, Özgüven ile ilgili kitap onerisi olan var mı? gibi sorular bir hayli fazla.Ben de bu konuda kısa ve etkili bir #bence yazmak için kolları sıvadım, çünkü özgüven gerçekten bizi ayakta tutan ve bize mücadele azmi kazandıran büyük bir niteliktir.


Kolay Yoldan Özgüven Kazan ! (Para Harcamadan :)
Öncelikle Kısaca Özgüven şudur;


Kişinin kendini kendi zihninde olumlu ve yeterli algılaması veya kendisi hakkında olumlu iç düşüncelere sahip olması olarak kabul edilebilir.
Kendinden emin; duruşuyla ve ifadesiyle de bunu belli eden özgüven sahibi bir horoz :)Özgüven eksikliği yaşayanlar mutlaka şu linklere göz atın, inceleyin:


1) Özgüven geliştirmenin 10 altın kuralı


2) Özgüven nasıl kazanılır?


3) Özgüven kazandıran bir iç konuşma!Bu yazılar benliğinize ışık tutacak, size yol gösterecektir..Mutlaka inceleyin.
ŞİMDİ DE #BENCE BUNLARI YAPARAK DAHA SOSYAL; DAHA BAŞARILI; DAHA MUTLU BİREYLER OLABİLİRİZ:


LÜTFEN OKU VE UYGULA :***** Reel hayatta ve sanalda seviyeli arkadaşlıklar kur.***** Sokağa çık, topluma karış (ev sıkar insanı).***** Gençlik meclisleri, toplulukları, vakıflar, kulüpler vb yerlere üye ol, fikirlerini sun.***** Sesini duyaracağın yasal eylemlere de takıl arada (İLLEGAL değil kesinlikle)***** Çarşıda, pazarda gezerken yüksek sesle şarkı söyle, ellerin cebinde dolaş, AŞ KENDİNİ !
***** Marketteki kasiyer kızlara, sizleri seviyorum iyi çalışmalar de :)***** Çarşıda, pazarda, avm de esnaflarla tanış mutlaka işe yarar. (benim olmazsa olmazımdır bu konu.)***** Eşine, dostuna, komşuna; pasta & börek yap götür, otur iki çay iç, halini hatırını sor ;)***** Camda oluşan buğuya, arabaların tozlu camlarına ; " Beni Yıka , Cevdet Abi yaz :)***** Yeni beton dökülen yerlere ayakkabı ile bas (küfür yiyebilirsin; sana kalmış :)***** Bakkala, manava veresiye teklif et, yine de ölesiye dost kalın ama***** EN ÖNEMLİSİ DE KENDİNİ SEV; HAYATI ÇOK CİDDİYE ALMA...


Genel olarak bu aşağı resimdeki kafayla yaşamak en mantıklısı..( Elindeki yeşil şişebira değil, Beypazarı maden suyu bu arada ;)
Mutlu ve Başarılı Gelecek Güzel Günlere...#V

Kolay Yoldan Özgüven Kazan ! (Para Harcamadan :)
Cevapla