Tercih Edebileceğiniz En İyi Ön Lisans Bölümleri

Bazı insanlar 2 yıllık bölümlere çok sıcak bakmasa da maaşı iyi ataması kolay 2 yıllık bölümler mevcut. Bunlardan birkaçını buraya bırakıyorum.

Adalet bölümü

Tercih Edebileceğiniz En İyi Ön Lisans Bölümleri

Açıköğretimden de okuması mümkün bir bölüm. Hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştiriyorlar. Mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı, icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanıyorlar.

Anestezi bölümü

Tercih Edebileceğiniz En İyi Ön Lisans Bölümleri

Sanırım en yaygın olan bir 2 yıllık bölüm. Bölümün amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olacak sağlık elemanı yetişmektir. Hem devlet hem de özel hastanelerde iş bulma imkanı oldukça yüksek.

Çocuk Gelişimi bölümü

Tercih Edebileceğiniz En İyi Ön Lisans Bölümleri

Bu bölüm büyük sorumluluk gerektirir.

Bölümün amacı 0-18 yaş arasındaki normal gelişim gösteren, engeli olan, korunmaya muhtaç, çalışan, mülteci, suça itilmiş çocuklar ile hastanede yatan çocukların zihinsel, dil, motor, sosyal, duygusal gelişimlerini ve öz bakım becerilerini değerlendirebilen, tüm gelişim ve beceri alanlarını destekleme konusunda çocuğa, aileye, eğitimciye ve topluma hizmet sunan Çocuk Gelişimcisi yetiştirmektedir.

Topluma başarılı bireyler yetiştirmekle uğraşırlar. Özel ve devlet kurumlarda iş bulmak mümkün.

İlk ve Acil Yardım bölümü

Tercih Edebileceğiniz En İyi Ön Lisans Bölümleri

2 Yıllık bölümlerden ev sevdiğim bölüm İlk ve Acil Yardım Bölümü. Öncelikle soğukkanlı olmanız gerekiyor. Ve bu bölümün çalışma saatleri farklılık gösteriyor. Bazen gece mesaisi bazen gündüz mesaisi oluyor. Bunları göze alarak seçmeniz gereken bir bölüm.

Bölümün amacı hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, sağlık sorunlarını en iyi şekilde saptayıp çözebilecek yeterliliğe ulaşmış, hasta ve yaralılara temel ve ileri yaşam desteği verebilen, her türlü sistem travmasını tanıyıp uygun acil yaklaşımı yapabilen; ilk müdahaleleri yapılmış hasta ya da yaralıların ambulansla güvenli bir şekilde hastanelere ulaşmasını sağlayan, ekiple işbirliği içinde çalışabilen nitelikli sağlık teknikeri yetiştirmektir.

Hava, kara, deniz ambulansları mevcut. Yani çalışma mekanları sıklıkla değişen bir bölüm. Özel ve devlet kurumlarda iş bulma oranı yüksek bir bölüm.

Birkaç küçük tavsiye bunlar.

Sizler ilk önce kendinizi tanıyıp, hangi alana ilginiz var ilk önce bunu öğrenmelisiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler şimdiden. 🤗 💕


1|1
511
Camelliaa KizlarSoruyor'da Fenomen
Fenomen kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

  • 3gün

    Yok. Kamu hizmeti hariç yok. Özel sektörde sen teknikeri teknisyen gibi kabul et. Kriz bundan çıktı.

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

49

Benzer Sorular

Yükleniyor...