Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Hani bazı insanlar vardır. Onun gözlerinden, yüzünden, mimiklerinden ve size verdiği enerjiden ne kadar iyi bir insan olduğunu bilirsiniz, hissedersiniz. Bunu anlamak için öyle çok büyük yaşanmışlıklara da ihtiyaç olmaz. Ve bunu hangi mesleği yaptığı, ekonomik, sosyokültürel yapısını göz önüne almaksızın hissedersiniz. İşte bugün tam da bu duyguları yaşatan, naçizane hayat görüşüme göre 'İyi insan' tanımının karşılığı olan, aynı zamanda tüm bunların yanında Türkiye'nin en önemli ve değerli mimarlarından biri ile söyleşimiz olacak.

Bugün KizlarSoruyor'da Kanal D başta olmak üzere büyük televizyon kanallarında yaptığı programlarla fırtınalar estiren ve mimarlık mesleğini daha çok sevdiren. Yuvaya çevirdiği evlerin bireylerinin hayallerini gerçekleştiren ve en az onlar kadar mutlu olan, sihirli dokunuşların sahibi, harika bir insan, harika bir mimar var.

Bugün KizlarSoruyor'da 'O' var. :)

Mimar Selim Yuhay. Nam-ı diğer Mimar Selim bey

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Sevgili Selim bey öncelikle KizlarSoruyor'a hoş geldiniz demek istiyorum. Sizi burada görmekten inanılmaz mutluyum. Size soracak çok sorum var. Ancak isterseniz sizi tanımakla başlayalım. Mimar Selim Yuhay kimdir acaba?

Hoş bulduk Funda hanım, Çok teşekkür ederim. İstanbul’da 23 Mayıs 1972 tarihinde doğdum.Yıldız Teknik Üniversitesinde Mimarlık fakültesinde mimarlık bölümünü 1994 yılında mezun olarak bitirdim. Kendi ofisimi açtıktan sonra yurt içi ve yurt dışı projeler yürüttüm. Toplum geneline bilgi paylaşmak en büyük hayalim ve mutluluğum olduğu için 2006'da ilk defa Digitürk digital platformunda interaktif diyebileceğimiz soru-cevap şeklinde bir 8 dakikalık tv programı yaptım.

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Yaklaşık 100 programın ardından ‘Kanaltürk’ kanalında 13 bölümlük farklı bir dekorasyon programına imza attım. 2012 yılında Kanal D‘ den gelen teklif üzerine tv programı ‘Evim şahane’ nin Mimar ve sunuculuğunu üstlendim. 2016 yılına kadar programda çok güzel işler yaptığımızı düşüyorum. Yanında pek çok sosyal sorumluluk projelerine de ekibimle imza attık. Talepler çok fazla olduğu için Tv 8’de 2016 yılında ‘Güle güle oturun’ programına tekrar başladık.

"Beni tanımlayan belki de en kısa söz ‘her şeyin hayatta paylaşarak daha güzel olduğunu bilmek’ diyebiliriz."

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Bunların yanı sıra kendi mimarlık şirketim projelere devam ederken, sosyal medya üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, onlarla özel anılar paylaşmaya devam ettik. Beni tanımlayan belki de en kısa söz ‘her şeyin hayatta paylaşarak daha güzel olduğunu bilmek’ diyebiliriz. Bu düşüncem önceliğinde halen sosyal medya da gerek görsel videolarla, gerekse ‘Psiko-Mekan’ adı altında hazırladığım kitabım ve avm’ler için özel geliştirdiğim ‘SELİM YUHAY HOME’ adındaki yeni mağaza dekorasyon konseptimle hizmet vermeye devam ediyorum.

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Sevgili Selim bey Mimarlık çok özel ve ince bir meslek grubudur her zaman. Ama sizin sözlerinizle mimarlık nedir ve mimar ne yapar?

Kısaca mimarlar, canlıların yaşayacağı mekanları tasarlar. Ama benim bakış açımla farklı bir şekilde bu soruyu cevapladığım da cevabım mekanların benim ismini verdiğim ‘Psiko-mekan’ düşüncesi ile kişiye göre tasarlanmasıdır’ diye özetleyebilirim. Psiko-mekan aslında kişiyi iyi tanımak ve o kişiyi psikoloji olarak en iyi hissedebileceği mekanı tasarlamak demek. Belki de bu yüzden çok tercih ediliyor olabiliriz.

"Ego sahibi bir mimar olmanın değil, kalplere dokunan bir mimar olmanın daha önemli olduğunu gençlere aşılayabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum"

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Birçok insan mimarlığı sizinle tanıdı ve sevdi. Birçok genç sayenizde üniversitede bu bölümü tercih ettiler. Çünkü siz televizyon ekranlarında öyle bir fırtına estirdiniz ki gündüz kuşağında çok fazla kalbe dokundunuz. Benim üniversite ilk yıllarıma denk geliyor o program. Ders çalışırken sizi izleyerek kaçamak yaptığım dönemlerdi. O günleri anlatır mısınız biraz. Televizyon teklifi ilk nasıl geldi. Fikir kimden çıktı. Format yerli bir format mıydı?


Formatımız yerli bir formattır. Aslında tam format demek belki de yanlış olur. Bence tv programı demek yeterli. Ama benim için gerçek bir yaşam biçimi diyebiliriz. Çünkü benim diğer bir mutluluğum da, ‘gençlerimize örnek olmuş olmak’ Seminer için davet edildiğim Okullar ve Üniversitelerdeki gençlerimiz bu düşüncelerini dile getirdiklerin de hem gururlanıyorum, hem de bir yandan ego sahibi bir mimar olmanın değil, kalplere dokunan bir mimar olmanın daha önemli olduğunu gençlere aşılayabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ve bu mesleğin önceliğinin insan duyularına hitap edilmesi önceliğini aşılamak için daha çok gençle tanışmaya devam edeceğim.

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Sevgili Selim bey birçok evi insanların hayallerindeki eve çevirdiniz. Amma velakin insanoğlunu ne yapsanız memnun olmaz bir nefse sahip ne yazık ki. Kamera arkasında neler yaşanıyordu? Memnun olmayan veya farklı yaklaşımlar gösteren aileler oldu mu hiç?


Toplamda binin üzerinde ev yaptık, ciddi büyük sorunlar teşkil eden memnuniyetsizlik belirtisi görmedik. Ama istekler bitmez ve hızlı çalışma temposu içinde beklenmeyen durumlar oluşabilir. Biz sonuçta sponsorlarla beraber ilerlediğimiz için elimizdeki kısıtlı malzeme, kısa süre ve belirli bir bütçe ile ilerlemek durumundaydık. Buna rağmen ortalama belki 5 evde ufak sorunlar yaşanmıştır. Bunlar da genelinde televizyon alınmadığı, ufak tefek mobilya çizikleri ve raf eksikleri gibi konulardan oluştuğunu söyleyebilirim.

"Bugüne kadar hiç yayınlanmamış bir bölümümüz var. Hem de hiç yayınlanmayacak ve benim de hayatım boyunca hiç unutmayacağım ‘Bir Çocuk odası’ var."

Mimar Selim bey, hayalini gerçekleştirdiği engelli gencin sevinç gözyaşlarına duyarsız kalamamıştı.
Mimar Selim bey, hayalini gerçekleştirdiği engelli gencin sevinç gözyaşlarına duyarsız kalamamıştı.

Pek çok program çekmiş sinizdir ancak benim aklımda kalan iki tanesi var ki hiç unutmuyorum Selim bey. Bir tanesi genç bir mimar hanımdı. Siz evini harika bir şekilde dizayn ettiniz ve o son görme sahnesine gelindi. Yüzündeki o kıskançlık dolu memnuniyetsizliğe bizzat şahit oldum. Siz çok sabırlısınız gerçekten. :) Diğer bir aile de hiç unutmuyorum. Erzurumlu idi. Kalabalık ve çok sayıda genç bireyin olduğu bir aileydi. Bu ailede kızlar banyoda sohbet ediyorlarmış. Hatırladınız mı bilmem. Ev genelde kalabalık olduğu için banyoya gider toplanırlar orada sohbet ederlermiş. Ve sizde o banyoyu gerçekten şahane bir yere dönüştürüp hem oda hem banyo konsepti oluşturmuştunuz. Çok samimi bir mutluluk yaşamışlardı. Peki sizin unutamadığınız, ilginç anılarınız oldu mu?


Bugüne kadar hiç yayınlanmamış bir bölümümüz var. Hem de hiç yayınlanmayacak ve benim de hayatım boyunca hiç unutmayacağım ‘Bir Çocuk odası’ var. İlik nakli yapıldıktan sonra hastaneden çıktığında ona sürpriz olarak teslim edeceğimiz sarı-kırmızı renklere boyadığımız bir çocuk odası… Maalesef teslim edeceğimiz gün vefat haberini alıp, odayı teslim etmek yerine cenazesine gittiğim bir çocuk odası… Ve babasının cenazede ‘Selim Bey, biz oğlumuza odasını teslim ettik. Hakkınızı Helal edin’ dediği, değerli rahmetli oğlumuzun çocuk odasını unutamam.

"Youtube kanalım ‘Mimar Selim Bey’ de farklı ve özel hayatlara dokunmak için hazırlıklarımızı Net D ile beraber neredeyse tamamladık."

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Selim Yuhay ve birlikte program yaptığı Nergis Kumbasar

Şu an neler yapıyorsunuz?


Sosyal sorumluluk projelerimize, digital ortamda devam ediyorum. Youtube kanalım ‘Mimar Selim Bey’de farklı ve özel hayatlara dokunmak için hazırlıklarımızı Net D ile beraber neredeyse tamamladık. 2019'da youtuber dostlarımızın da katkılarıyla özel projelere imza atacağız. Yeni açtığım mimari ve iç mimari ile ilgili danışmanlık verdiğim, benim seçimlerinden oluşan dekorasyon ürünlerini alacağınız ‘SELİM YUHAY HOME’ fuşya renkli akasya ağacının bulunduğu sokak konseptli mağazamızda çalışmaya devam ediyoruz.Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Evlere ücreti karşılığında gidilip özel günleriniz veya yaşamınızı daha kaliteli hale getirmek amaçlı benim ve ekibimin tecrübesinden faydalanabileceksiniz. Yeni yerleşim, styling ve konseptleri sizin eşyalarınız ve gerekli gördüğümüz ek ürünlerle evinizde çözümleyeceğiz. Mağazamıza da ayrıca ☺ Bütün okuyucularınızı bekliyorum... İstanbul Bayrampaşa da Akvaryum Mobilyacılar Çarşısı’nın 3.katında…

"Hep aynı amatör ruhla acaba tepkileri ne olacak diye bekliyorum. Ardından, işte hepimizin beklediği o an geliyor. 3.. 2… 1…"

Sevgili Selim bey başta da belirttiği gibi sizin yüzünüze bakınca bir samimiyet, bir güven ve sizi anlayan bir insan hissiyatı doğuyor. Eminim ki zaten öyle insansınız. Aksini hayal bile edemiyorum. :) Hayata bakışınız nedir? İnsanları mutlu etmek sizi daha duygusal yaptı mı? Son olarak da sevgili KizlarSoruyor üyelerine bir tavsiyeniz, mesajınız olur mu?


İlk defa gördüğüm ve tanıştığım aileleri önce kendi tecrübelerime dayanarak, kategorize ettiğim bir bakış açısıyla yaşam ve paylaşımları hakkında empati kurup varsayımlar da bulunuyorum. Devamında zaten artık kendimi onlarla yaşamış, hatıralarını paylaşmış buluyorum. O andan itibaren duygularına cevap vereceğine inandığım renkler, objeler ve bakış açıları ile yaşadıkları yerleri dizayn ediyorum. Ve hep aynı amatör ruhla acaba tepkileri ne olacak diye bekliyorum. Ardından, işte hepimizin beklediği o an geliyor. 3.. 2… 1…

"Duygusallığımın artmış olması beni içsel olarak yıpratırken, bir yandan da gerçekten hisseden bir insan olmanın eşsiz duygularını yaşıyorum."

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Pascal Nouma ve Tuğba Özay, Selim bey ile birlikte bir küçük çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Bu sayede her ailenin acı tatlı anılarını paylaşırken, onlarla gülüp onlarla ağlıyoruz. Duygusallığımın artmış olması beni içsel olarak yıpratırken, bir yandan da gerçekten hisseden bir insan olmanın eşsiz duygularını yaşıyorum.

KizlarSoruyor üyelerine Selim beyin tavsiyesi..

Tavsiyem başkaları sizi beğenecek diye şekilci olmadan, kendi özelinize ulaşarak duygularınızı zamanında ifade ederek anı anın da yaşamaları olacaktır. Ertelenen çoğu şey kaçırılmış anılar ve iyi ya da kötü tecrübelerdir. Kendimize saygımızı yitirmeden hissederek yaşamaya devam…

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Yuhay Mimarlık

İnstagram

Twitter

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

Sevgiyle.. :)

Evim Bahane, Selim Bey Şahane: Türkiye'nin En Sempatik ve En Ünlü Mimarı Selim Yuhay KizlarSoruyor'da

2|12
88132
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşleri

 • böyle işler ve böyle işlere samimiyetini ortaya koyan kişiler, işte hani başkaları alır diye korkmasak aslında atacağımız şeyler/vereceğimiz şeyler var kısmının verenleri konumundalar. evvela niyet güzel, evlerine kapanmış dünya dolusu insanlardan temsilen onlarcasına yapılan bir güzelleştirme, iyilik. : )

  1|0
  0|0
 • selim beyi seviyoruz lakin bizi takip ta mesajlarimiza karşılık vermiyor meşguldür belki ama insan yinede aliniyor

  1|0
  0|0
  • Takip derken nerden takip olduğunu söylersen. Ben kendisine iletirim.

  • takıpta yazacaktim zaten artik gerek yok ben ona yazali yillar oluyor baskasinin demesiyle yazacaksa hic yazmasin iyi biridir belki ama geregi kalmadi yine de teşekkür ederim

  • Tamam canım. Konuyu bilmiyorum ama çok yoğun olduğunu söyleyebilirim. Sevgiler..😊👍

En İyi Erkek Görüşleri

 • bu abimizin , somadaki maden kazasında şehit olan bir babanın , ailesine yaptığını yardımını unutamam. evini baştan aşağıya değiştirmişti , tabiki sadece o değil , sponsor olan emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

  3|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

86130
 • Öncelikle eline sağlık çok sağlam başarılı bir sohbet olmuş.

  Sanırım şuanakadar ki sohbet ettiğin kişiliklerden en beğendiğim kişi Selim bey. Bu adam çok sempatik severim kendisini.

  Bencen'i çok sevdim bir sonraki sohbetlerini bekliyorum sabırsızlıkla😊👍

  1|0
  0|0
 • Bire bir sohbetim olmus harika bir insan. Seninde eline saglık harika bir sohbet olmus...

  1|0
  0|0
 • TLC deki dekorasyon yapan çiftleri izledikten sonra çok beğeneniyorum tasarımlarını ama yine de birçok kişinin hayatını değiştirdi iyi ki böyle bir program yapmış..

  1|0
  0|0
 • Ben de o evleri temizleyip mi teslim ediyorlar yoksa görüntü için alelacele yerleştirip bırakıyorlar mı diye çok merak ediyorum doğrusu

  1|0
  0|0
 • Ayy Bayılıyorum bu adama ya!😍
  Yaptığı programlari hiç kaçırmadan sürekli izlerdim.. KizlarSoruyor da onu görmek gerçekten çok mutlu etti beni😍 emeğine sağlık canım, yine harika bir iş çıkarmışsın💐💐💐

  1|0
  0|0
 • Bu adamı her gördügümde odayı görmeden ağğğ diye bağıran teyze geliyor 😂😂

  1|1
  0|0
 • Yine harikalar yaratmışsınız.
  Selim Bey'i şahsen de tanıyorum. İyi bir kişilik hakkında dedikodular da çıkmıştı ama bilemiyorum ne derece doğru.
  Teşekkürler sohbetiniz için

  1|0
  0|0
 • Nolur her eve niş yapmakyan vazgeçsin. Yurt dışındaki mimari programlardaki büyük değişimlere bir göz gezdirmeli.

  2|0
  0|0
 • Eski esinin yaptiklarina cok uzulmustum. Programina katilmak icin gorusmeye gitmistik. :) Kendisiyle tanismak kismet olmadi ama bazi insanlarin simasindan anlarsiniz ya iyi biri oldugunu, TV'den bile yansiyor.

  0|0
  0|0
 • Bende çoğu insan gibi bize de gelseydi ne güzel olurdu diye düşünmedim değil
  Emeğine sağlık güzel bir sohbet olmuş

  1|0
  0|0
 • Bu adam işini iyi yapıyor arkadaş kim ne derse desin

  1|0
  0|0
 • Önerilerine katılıyorum mimarlık çok özel ve yetenek gerektiren mesleklerden biri zorluğu da var ama insana kendi eliyle bir eser sunmak fırsatı da veriyor eline sağlık teşekkür ederiz 🙏😊💕

  1|0
  0|0
 • https://www.youtube.com/watch?v=RNfO8uRbn00

  Bu video aklımdan çıkmıyor :(

  1|0
  0|0
 • Çok seviyorum bu adamı
  Çok samimi ve içten geliyor bana

  1|0
  0|0
 • Programı, televizyonda yayınlanan nadir yararlı programlardan biri. :)

  1|0
  0|0
 • Ya kanatsız melek❤ Adamdaki kişiliğe hayranım. Süper bir bence , tebrikler🌹

  1|2
  0|0
 • Selim Beye hep hayrandım. Programının bir çok bölümünü izlemisimdir ama bu röportajiyla daha fazla hayran oldm

  1|0
  0|0
 • Organ nakli haftasında staj yaptığım hastaneye gelmişti. Çok mütevazi ve alçak gönüllü bir insan. Başarılarının devamını can-ı gönülden diliyorum.

  1|0
  0|0
 • Kendisini severek takip ediyorum. Güzel bir röportaj olmuş. Teşekkürler.

  1|1
  0|0
 • Programlarında dikkatimi çeken salon için spot ışık ve niş'i çok kullanıyor olmasıydı.

  2|0
  0|0
 • Çok sempatik ve tatlı bir beyefendi 😊. Ben de şu meşhur soru cevaplama olayı olacak sanmış ve heyecanla sorumu hazırlamıştım. Üzüldüm doğrusu 🙃.

  1|0
  0|0
 • Insanları mutlu edip mutluluklarını görmek şansına sahip olunan işler çok güzeldir.

  1|0
  0|0
 • Başkalarının sevincine vesile olmak kadar değerli birşey yoktur bu hayatta bunu paylaşmayı unutan insanlar anlayamaz...

  1|0
  0|0
 • Acaba adamın saçı olsa bu kadar sempatik olur muydu?

  1|0
  0|0
 • bırakalım reklamları arkadaşlar... en sempatik en ünlü neden haberimiz yok acaba...

  1|0
  0|0
 • Sempatik adam. Ksye hoşgelmişken şu dükkanlar sayfasına da bi’ el atabilir mi mimar gözüyle asdfg

  1|0
  0|0
 • Ne güzel bir adammış. Funda sayesinde daha çok şey öğreneceğiz. :)

  1|0
  0|0
 • Yıllardır fakirlere yardım ediyor Reklam tarafını bilemem ama adam sonuçta iyi niyetli birisi.

  1|0
  0|0
 • matematik ve fizik dersleri ne kadar iyi olsa da resim ve çizim dersi kötüyse mimarlık okumanın bir faydası yok bana göre

  1|0
  0|0
 • son dokunuslarına hayranımm :)
  gercekten dokunuyor 😂😂

  1|0
  0|0
 • Böyle insanları görmek ruhumuza şifa veriyor. Selim Yuhay👏

  1|0
  0|0
 • Bu adam ilk başlarda gerçek anlamda çok iyiydi ama sonradan hep zengin ailelerin evini yapmaya başladı.

  1|0
  0|0
 • Ya abi bir insan bukadar iyi ve sempatik olmayi nasil basarabilir anlamıyorum

  1|0
  0|0
 • Çok kaliteli bir karaktere ve zevke sahip çok iyi birisi umarım kader bizi bir araya getirip dekorasyon adına fikirlerimizi tartışabiliriz

  1|0
  0|0
 • Insanların yüzlerini ufakta olsa güldürebiliyor
  Başarılı tebrik ediyorum
  Funda tebrik ediyorum senide
  🇹🇷❤

  1|0
  0|0
 • Abi o şaşırma anlarını yaratmak için önceden çalıştırıyor musun? Çok yapmacık şaşırıyorlar be. Şaşırttırmayın bence insanları. :D

  1|0
  0|0
 • Teşekkür ederiz. Mesleki yeterliligin yanında ne kadar kibar bir insan olduğunu da öğrenmiş olduk.

  1|0
  0|0
 • Programlarini izlerdim güzel ve ictendi..
  Emeginize saglik yine yeni yeniden..

  1|0
  0|0
 • Selim bey programda daha çok maddi gücü zayıf kötü durumda evleri tercih etmeli. Bodrum zemin daireler evkher sexmekin

  1|0
  0|0
 • ev yaptırmak istiyorum 80 metre kare kadar ahşap bahçeli yardımcı olursanız memnun olurum.)

  1|0
  0|0
 • Evim Şahaneyi çok izlerdim Adam çok başarılı bir mimar

  1|0
  0|0
 • en sevdigim 2 kelden biri (öbürü zaten belli xd) hem sempatikliği olsun hem yardımseverliği efsane bir insan

  0|0
  0|0
 • Programını hep izlerdim çok iyi iş çıkarıyordu harika bir insan emeğine sağlık funda 😊

  1|0
  0|0
 • çok güzel ve de anlamlı bir söyleşi olmuş emeğinize sağlık

  1|0
  0|0
 • Selim beyi çok beğeniyorum programı ni izlemesem de

  1|0
  0|0
 • Önceden izlerdim ekip de selim bey de çok başarılılar böyle insanlara ihtiyacımız var

  1|0
  0|0
 • yaptığı iş gerçekten çok iyi hem ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor hem de reklamını yapmış oluyor

  1|0
  0|0
 • Kaliteli bir insan olduğu hep aşikardı zaten. Fikirlerine ise bayılıyorum.

  1|0
  0|0
 • Banad da çok sempatik geliyor kendisi :) Başarılarının devamını dilerim.

  1|0
  0|0
 • programini cok severim. ailevi sorunlar yasadiginda cok uzulmustum

  1|0
  0|0
Daha Fazla
166
Yükleniyor...