Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat
İzliyor 2 ay

Karantinada Sıkılmadan İzlenebilecek Film Önerileri!

Huxley17

Malum hepimiz sıkılıyoruz bu süreçte. Bu yüzden birkaç tür üzerinden kendi izleme listemden oluşturduğum filmlerden biraz bahsederek sizin de can sıkıntınızı geçirmenize faydam dokunsun istedim.

Romantik Tür Filmleri

1-) Amelie

Amelie
Amelie

Paris'te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir...

2-) Senden Önce Ben

me before you
me before you

Will Traynor (Sam Claflin) zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan genç bir adamdır. Ancak talihsiz bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş, ölmeyi düşünmeye başlamıştır. Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will'in bakıcısı olarak çalışmaya işe alınır. Son derece kültürlü ve donanımlı biri olan Will, Louisa'yı önce küçümsese de genç kadının varlığı ona yaşama sevinci vermeye başlar. Aralarında kurulan bu arkadaşlık ve yakınlık, ikisini de çok değiştirecektir.

3-) Bir Şans Daha

Bir şans daha
Bir şans daha

Londra’da yaşayan Kate, bir yere gitmeyecek gibi gözüken bir hayata, başını belaya sokan bir içki alışkanlığına ve bir elf kostümü giymesini gerektiren bir işe sahiptir. Günün birinde Kate’in hayatına giren Tom, Kate’e daha önce hisstemediklerini hissettirir. Bu ikilinin bir araya gelmesinin karşısındaki engeller zorlu gibi gözükse de bazı şeyleri akışına bırakmak belki de aşkı getirecektir...

4-) Pardon! Seni Seviyorum

Pardon seni seviyorum
Pardon seni seviyorum

Gerçek aşk, hiç beklemediği bir anda, ciddi, yakışıklı ve başarılı biri olan Alex'in hayatına giriverir. Kırkına yaklaştığı sırada, sabah işine giderken bir kavşakta, motosikletli Niki'ye çarpar. Bu karşılaşma, Alex'in oturmuş ve düzenli hayatını altüst eder. Niki, on yedi yaşının verdiği bütün masum neşesi ve şaşırtıcı bilgeliğiyle hayatına girer. Yıllardır birlikte yaşadığı kadının arkasında bıraktığı köhnemiş bütün kalıpları, yerleşik fikirleri ve kasvetli alışkanlıkları, hatta hüznü siler atar. Ama keşfetmek kabul etmek anlamına gelmemektedir. En azından Alex için. Aşklarındaki ve sevişmelerindeki şefkat ve güvene rağmen, ileride mutlu olacakları açıkken, Niki ona daha önce hiç gülmediği kadar gülmeyi göstermişken, Alex eski sevgilisiyle yaşadığı daha mantıklı hayatına döner. Niki 18 yaşını doldurmaya yaklaşmış finallerine çalışırken, gizlice Alex'i beklemektedir. Yüreğinin derinliklerinde bir hayali canlı tutmaktadır. Alex'in hayatında ilk defa, gerçek aşkı kabullenecek ve ona inanacak cesareti bulacağı hayalini.

Bilim-Kurgu Türü Filmleri

1-) Bird Box

Bİrd box
Bİrd box

İnsanları sadece bir bakışta çılgına çeviren garip bir kötülük dünyayı tüketmiştir. Bu gizemli güç dünyadaki nüfusu azalttığında, Malorie (Sandra Bullock) bilinmeyenle yüzleşmek ve iki çocuğuyla birlikte güvende olabilecekleri bir yere sığınmak zorudadır. Oldukça tehlikeli olan bu yolculukta tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Üstelik yolculuk sırasında ne olursa olsun gözleri bağlı olmalıdır. Onlar diğer duyularına güvenerek bu yolculuğa atılırken, peşlerindeki bir varlık da kendilerini adım adım takip etmektedir. “Bird Box”, çocuklarıyla hayatlarını huzur içinde yaşamanın yanı sıra, muhtemelen efsanelerde bahsedilen güvenli bir cennete girmeyi amaçlayan bir kadın olan Malorie'yi izliyor.

2-) Fakülte

Fakülte (1998)
Fakülte (1998)

Filmde okuldaki hocalarının uzaylı olduğundan şüphe eden gençler, daha sonra gerçekten hocalarının uzaylı olduklarına tanık olurlar. Harrington Lisesi artık kötü uzaylıların kontrolü altındadır. Fakat bizim kahramanlarımız bunu değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

3-) Yeryüzündeki Son Aşk

Yer yüzündeki son aşk
Yer yüzündeki son aşk

Tüm dünya duyularını bir bir yitirirken onlar aşık oldular... Kadınlara bağlanmakta sorunları olan yetenekli yemek şefi Michael, soğuk görünümlü güzel doktor Susan ile tanışır.
Susan uzun bir süredir kendini işine adayıp özel hayatından vazgeçmiş, Michael ise kadınlarla ciddi ilişki kurmaktan kaçınmıştır. İkisi de birbirlerine karşı daha önce deneyimlemedikleri derin duygular hissederken, tüm dünyada insanların duyularını sırayla yok eden salgın bir hastalık baş gösterir.İnsanlık sonuna yaklaşırken aşk tüm bu engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?

Drama Türü Filmleri

1-) Esaretin Bedeli

Esaretin bedeli
Esaretin bedeli

Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar edinir. Hapishane yaşamını uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan da bilgisi ve kültürüyle etrafındaki insanları etkilemeyi başaracaktır.

2-) Schindler'in Listesi

Karantinada Sıkılmadan İzlenebilecek Film Önerileri!

2. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya'sında girişimci bir Alman Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar üreten bir fabrika kurar ve bu iş için sermayeyi ve iş gücünü Yahudiler üzerinden sağlar. İlerleyen zamanda Yahudiler'in gördüğü baskıyı içine sindiremeyen Schindler, onları kurtarmak için uzunca bir liste yapar.

3-) Aftershock (Felaketin İzleri)

Felaketin izleri
Felaketin izleri

Tangshanda sene 1976 dır.. Biri kız diğeri erkek olan 7 yaşındaki ikiz kardeşler büyük bir depremin ardından enkaz altında kalmışlardır. Kurtarma ekibi anne Li Yuanniye sadece birini kurtarabileceklerini ve ondan bir seçim yapmalarını isterler. Birini seçecek ve diğeri enkaz altında ölüp gicedecektir. Bu zor kararda anne nihayetinde oğlunu seçer. Bu yürek parçalayan tercihten sonra oğlu kurtarılır ve bu seçimi kızı Fang'ın duyduğunu farketmez.. Öldü olarak bilinen Fang birkaç günden sonra yağmur altında babasının cesedinin yanına gözlerini açar. Yaşadığı deprem travması annesinin tercihi bu acılarla kimliğinin ortaya çıkmasını reddeder. Ama bu deneyim 7 yasındaki bu küçük kızın hayatını çok derinden etkileyecek ve tamamen içine kapanık birisi olacaktır.

Komedi Türü Filmleri

1-) PK

P.K
P.K

P.K. bir şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır. P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler. P.K.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir ve öfkeleri dindirir. P.K.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür. Film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bir şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. Sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz.

Korku - Gerilim Türünde Filmler

1-) Ayin

Ayin
Ayin

Graham ailesinin en büyüğü Ellen öldüğünde, ailenin geri kalan üyeleri kökleriyle ilgili korkutucu sırlardan haberdar olmaya başlarlar. Daha fazlasını öğrendikçe, kendilerine miras kalan bu kaderden kurtulabilmek için daha da umutsuzca çabalamaya başlarlar. Kendini dış dünyaya fazla açmamış annelerinin sakladıkları sırlar, ölümcül sonuçlar doğuracaktır.

2-) Komşu Evdeki Çocuk

Komşu evdeki çocuk
Komşu evdeki çocuk

Aldatıldıktan sonra henüz boşanmış bir lise öğretmeni olan Claire Peterson (Jennifer Lopez) evlerinin yanına taşınan genç Noah Sandborn'dan (Ryan Guzman) hoşlanır. Noah, Claire'in oğlu Kevin'in en yakın arkadaşıdır, yine de bu durum ilişkilerine ilk başta engel olmaz. Bir süre sonra Claire'in ilişkiyi bitirme çabaları ise çok kötü sonuçlara gebe bir sürecin başlangıcı olacaktır.

Karantinada Sıkılmadan İzlenebilecek Film Önerileri!
21
6
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

621
 • Ağlaya_Jacqson
  Bol alternatifli güzel bir liste. 👍🏼
 • heisenbergin_kedisi
  Film kategorisinde ilgimi hep çeken tarih konulu olanlar. Mesela SCHİNDLER'S LIST izledim. Bunun harici tarih konulu 2. dünya savaşı almanyasını anlatan film olarak Operation Valkyrie öneririm.
  • Huxley17

   İzleyeceğim , teşekkür ederim

 • isibala
  fakulte tam bir uyusturucuya özendiriyor... bu filme izlemeyin... tavsiye etmem...
  • Huxley17

   İradesi olan bir insan her izlediği şeye ozenmez diye düşünüyorum

 • CRAZY_TÜRK53
  Aralarından sadece Esaretin Bedelini izlemiştim. Efsane bir filmdi... 😉👍👍👍
  • Huxley17

   O zaman diğerlerini de begenebilecegini düşünüyorum

  • İnşallah seviceğim filmlerdir. İzlemeden yorum yapamam. Fakat merak etme paylaştığın filmleri senin için izliycem... 👍😉👍😉

 • OjeliKadın
  Bu aralar bilim kurgu türüne sardım yine. Çok seviyorum. Bunları da not aldım. Teşekkür ederim 🌺
 • Karanlıkgizem
  Bird box , me before you , esaretin bedeli kesinlikle izlenilmeli
 • StromAnqel
  Emeğinize sağlık güzel filmler notlarima aldım teşekkürler 👏🙏
 • pikachuoğlan
  Hepsinide izlemek gerek. Teşekkürler 😊💯
 • Hawkeye01
  Çoğunu izledim.
  • Huxley17

   İzlemeyenler için öneri olmuş oldu. Kaliteli filmler 👍

  • Hawkeye01

   Kesinlikle👍

 • bugencyazar
  çoğu cidden çok iyi film.
  • Huxley17

   Evet severek izlediğim filmler

 • BerkMaraş
  Çok güzeller
 • Eziremsem
  güzel filimler izlemek gerek
 • Testr
  Fakülte çok güzel bir film
 • RosAlbum
  Çok güzel bir liste olmuş eline sağlık
  • Huxley17

   Teşekkür ederim keyifli seyirler

 • Reoxy
  Teşekkürler öneriler için
 • sesizbiri
  Güzel liste
 • Esaretin bedeli efsane bir film
  • Huxley17

   Kesinlikle, buram buram kalite

 • gecekusum3434
  Börü
 • kzdjdlmsov
  the platform da efsane.
 • Bu güzel bence için teşekkür ederim
 • LâL_Eylül
  İnternetim yok yoksa izlerdim
  • Huxley17

   😂😂 izlemek zorunda değilsin tatlım öneri olsun diye paylaştım izlemek isteyenler icin

  • Yok güzel filmler canım 😂😂Tv'de ne varsa onları idarediyorum. Ya

 • RedKit24
  :))))
 • Gizli Üye
  sons of anarchy bir dizi ama güzel
  • Huxley17

   Onu bencemde paylasmadim ki zaten?

 • Gizli Üye
  Bördbaksı izledim sadece :)
  • Huxley17

   O zaman sizin için güzel bir liste önerisi olmuş oldu

  • Gizli Üye

   Aynen çok teşekkürler :)

  • Huxley17

   Rica ederim

 • Gizli Üye
  Güzel filmler. Müziği açıp keyifle okudum teşekkürler https://www.youtube.com/embed/mZs4ZMmkGvQ
  • Huxley17

   Teşekkürler beğenmenize sevindim

 • Gizli Üye
  PK filmi efsanedir.
 • Gizli Üye
  Çoğunu izledim ama teşekkürler 🙏
YÜKLENİYOR...