Tatilde İzlenmesi Gereken Filmler!

Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk bencem, size benim izlediğim ve çok beğendiğim filmleri önereceğim. Şimdiden iyi seyirler. :) Sizde tavsiyelerinizi aşağıya yorum olarak ekliyebilirsiniz, beğenirseniz sevme tuşuna basmayı unutmayın! :)

10- Bülbülü Öldürmek - To Kill A Mockingbird

Ülkemizde de ten renginden öte ötekileştirme şeklinde görülen ırkçılık toplumsal huzuru kaçıran bir unsur. Bu filmle birlikte bunu bir de çocukların gözünden görme şansına eriştim. Ve halen umut var demek istiyorum.
Kesinlikle izlemeniz gereken bir film..

Tatilde İzlenmesi Gereken Filmler!

9- Can Dostum – The Intouchables

Dostluğu en iyi anlatan bir Fransız filmi...

Filmin türü Komedi/Dram.

Kesinlikle çok kaliteli bir yapım., espriler yerinde ve çok kaliteli...

Filmin başrollerini François Cluzet (Philippe) ve Omar Sy (Driss) paylaşıyor.

Filmin konusunun gerçek hayattan uyarlama olduğunu belirtmek isterim.

Geçirdiği bir kazadan sonra boyundan aşağısı felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden henüz salınmış genç göçmen Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe ona inanır ve bir şans vermek ister. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin komik, duygusal ve insanı derinden etkileyen hikâyesini anlatan Can Dostum, hayatın daha önce görmezden gelinmiş olan güzelliklerinin fark edilmesini sağlıyor.

8- Kitap Hırsızı - The Book Thief

Açıkça söylemeliyim ki kolay kolay filmlerde ağlamam. Bu film biterken boğazımı düğümleyen tek film oldu. Ölümün -gerçek ölümden bahsediyorum, şu ruhları toplayan- ağzından bir film izlemek tuhaf ama güzel bir deneyimdi.

Söylediğim gibi hikayeyi Ölüm anlatıyor. Onun insanlığa bakış şekli yazar tarafından harika yansıtılmış, hayran kalmamak elde değil. Ama Ölüm bize kendisinin değil de genel olarak başkasının hikayesini anlatıyor: Kitap Hırsızı'nın. Nam-ı diğer Liesel Meminger. Nazi Almanyası'ndan yaşayan onlu yaşlarında bir kız çocuğu. Annesi tarafından başka bir aileye verilirken erkek kardeşinin ölümüne şahit olan ve bunu yıllarca rüyasında yaşayan kız.

"'Bu çok güzel bir gün,' dedi Max, paramparça bir sesle. Ölmek için harika bir gün. Bu şekilde ölmek için harika bir gün."

7- Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption

Andy (Tim Robbins) kendisini aldatan eşini ve eşinin sevgilisini öldürmek suçu ile müebbet hapse mahkum olmuştur. Bankacı olan Andy, bu cinayetleri işlemediğine emindir. Ancak bu hakimin fikrini değiştirmemiştir. Shawshank hapishanesinde genç yaşta suç işleyen ve pişmanlık yaşayan Red (Morgan Freeman) ile tanışır.

Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption), en iyi film ve en iyi oyuncu ( Morgan Freeman) dahil 7 dalda Oscar’a aday gösterilmesine karşın hiçbir ödül kazanamamıştır. Fakat filme en büyük ödülü seyirciler vermiş, IMDB sıralamasında gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında birinci sırada yer almıştır. Filmde ise, suçsuz yere yıllarca hapiste kalan ve o hapishanede birçok değişiklik meydana getiren bir adam ve arkadaşıyla yaşadıkları yıllar anlatılmaktadır.

6- HACHİKO

Hüzün dolu gerçek bir film...

Gerçek yaşantıdan alınmış bir film olan Hachiko bir köpeğin sadakatini ve insanı nasıl seve bileceğini anlatan bir filmdir. İzleyen bir çok izleyiciyi duygulandıran, düşündüren, ağlatan bir film olmakla birlikte insana alması gereken bir çok mesajda veriyor. İzlemenizi tavsiye ederim.

5- Philadelphia

Genç bir avukat olan Tom Hanks'in canlandırdığı karakter bulaşıcı bir hastalığa yakalanır ve çalıştığı hukuk bürosundan kovulunca hukuki mücadele başlar....

Bir hukuk mücadelesinin iyi işlenmiş öyküsüdür..

4- Ruanda Oteli - Hotel Rwanda

Ruanda Katliamını en iyi biçimde anlatan filmdir. Ayrımcılık , faşizm ,din, dil, ten ayrılığından doğan katliamlardan biri olan Ruanda Katliamını öğreneceğiniz çoğu sahnelerde duygusal dakikalar yaşayacağınız güzel bir film ...

3- Umudunu Kaybetme – The Pursuit of Happyness

Will Smith ve oğlunun başrolünü paylaştığı bu film , bir babanın tüm zorluklara rahmen oğlu için herşeyi yapabileceğini, ona güzel bir hayat yaşatmaya çalışmasını çok duygusal bir biçimde anlatmıştır. Kesinlikle izlenmesi gerekn filmlerden biridir.

2- Forrest Gump

Tom Hanks'in ünlü filmlerinden biridir. Bilinen çoğu filmden değişik bir film örgüsüne sahiptir.Bence ''ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi'' yapılsa kesinlikle en üstlerde yer alacak bir filmdir. Komedi ve dram öğelerini muhteşem bir şekilde zıtlıktan çıkarıp birbirine ortak eden bu yapıtta sıkılmanızın ve filme kapılmamanızın bir imkanı yok... Bence hemen izleyinn :)

1- PİYANİST

Veee.. Son filmimize geldik. Benim hayatımda hep 1. numara olarak kalacağına inandığım bir film Piyanist. Almanların, Yahudilere (Polonyalı) yaptığı katliamlardan birini anlatan ve gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan bu filmi hala izlemediyseniz, bilgisayarınızın başına geçin ve izleyin derim... :)


1|1
22

En İyi Erkek Görüşü

 • 1/4/5/7 İzlemiştim :) İlk bencen Hayırlı Olsun banada yardım ette bende ilk bencemi yazayım dimi :D

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Harika bir liste hazırlamışsın 😊

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • bunlara film izliyorsan daha film izlemişsin

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • ilgimi çekmedi malesef filmler ama eline sağlık canım

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;