Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat
İzliyor 1 ay

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Ağlaya_Jacqson

Bazı filmler vardır, izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. İşte size tam da o türden filmler önereceğim. "Hadi be oradan! Garantisi var mı? " diye soracak olursanız, "Kaskosu bile var yahu." derim . 😊

1) Whiplash (2014) IMDb: 8,5

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Bateriye aşırı tutkulu Andrew, bu tutkusu yüzünden Üniversite tercihini de bu doğrultuda yapar. Ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı'na girer. Bilmediği konu ise "kıl" bir öğretmen vardır. Yeni gelen çömezler bir sınıfta toplanıyor ve doğal olarak Andrew'de çömezler sınıfındadır. Filmi izlerken, Andrew' in hırsına ve mücadelesine hayran olmamak mümkün değil. Çömezler sınıfında yer almak istemeyen Andrew, "kıl" öğretmen diye bahsettiğim kişinin gözüne girmeye çalışır. Ürkektir ama karşısına sevecen bir kız mı çıkmıyor dersiniz, bateri çalmaktan elleri yara oluyor fakat elini buz kovasına mı sokmuyor dersiniz, sürpriz son mu dersiniz, ne ararsanız var yahu.

2)Temple Grandin (2010) IMDb: 8,3

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Gerçek bir olaydan uyarlanmıştır. Otistik bir kadının azim dolu hikayesi. Sürpriz sona sahip. İzlemeniz gerek! Kesinlikle pişman olmazsınız, harika film.

3)Togo (2019) IMDb: 8,1

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Filmi izledikten sonra "neden, benim de bir Togo'm yok! Diyeceksiniz. Tarkan'ın "atıl" kurdu kadar olmasa da Togo'da efsane kurt yahu. İtiraf etmem gerekirse : Filmi izledikten sonra duygulandım. Tamam yahu, gözümden bir kaç damla yaş akmış olabilir ama sadece bir kaç damla ha. 😄

4)13.Kat (1999) IMDb: 7,1

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Gökdelenin 13.katında, bilge ağabeyler! Sanal simülasyon yazılımını yaptıkları cihaz sayesinde yeni bir dünya yaratırlar. Bu cihaz sayesinde de yarattıkları dünyaya gidiyorlar. Tabii ki işler sadece bununla sınırlı kalmayacak. Spoiler olmasın diye bazı önemli detayları es geçiyorum, filmin sonlarına doğru anlarsınız. Rüya içinde rüya... mantığında olan film. Yarattıkları dünyada da insanlar ile iletişime geçiyorlar. Aksiyon ve bilim kurgu muazzam işlenmiş. 1999 yılında böyle kaliteli filmin yapılması takdire şayan. "Matrix'e de saygılar." keyifli film! Bilim kurgu sevenler mutlaka izlemeniz gerek.

5) Mucize (1996) IMDb: 6,4

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Filmin başrolü George Malley, içkili olduğu bir zamanda, gökyüzünden bir ışığın kendisine doğru geldiğini görür ve o anda bayılır. Uyandığı zaman ise artık eski George, olmayacaktır. Artık üstün bir zekaya ve telekinezik güçlere sahiptir. Keyifle izlenecek film! 10 dakika sözlüğe bakarak İspanyolca öğreniyor. Okumaya merak sarıyor ve sürekli yeni bilgiler öğreniyor. Kaybolan bir çocuğu buluyor. Ünü kısa zamanda yayılıyor, tabii ki işler artık eskisinden de zor olacaktır. Ülke yetkilileri tarafından sorguya alınıyor, peşine adamlar takılıyor. Sevdiği kadınla daha çok vakit geçirmek istiyor. Uzun lafın kısası : Mutlaka izlemeniz gerek. 😄

6) Vanilla Sky (2001) IMDb: 6,9

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Tom Cruise varsa fazla söze gerek var mı? Tamam, yahu. İki çift kelam da ederiz elbet. David Aames, geçirdiği trafik kazası sonucunda yüzünde ciddi hasar oluşur. Bir süre sonra karşısına bir doktor çıkar. David'i eski haline döndürebileceğini söyler. David biraz düşünür, riskli bir karar verir. Keyifle izlenir, aksiyon had safhada.

7) Aşk (2013) 8,0

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Siri'nin ilk aşamalarını konu ediniyor diyebiliriz. Karısından boşandıktan sonra sosyal olmakta zorlanan Theodore, adındaki yakışıklı ağabey. Reklamlarda gördüğü Samantha, adında sanal bir program alıyor. Yalnız olduğu için canı sıkılan Theodore ağabey, Samantha ile bolca sohbet ediyor. Zaman geçtikçe Thedore, artık Samantha'ya kör kütük aşık olacaktır. Duygu yüklü, kült olan film de denebilir. Mutlaka izlemeniz gerek.

8) İhtiyarlara Yer Yok (2007) IMDb: 8,1

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Dört Oscar alan bir film! Başyapıt ve kült eser olarak görülüyor. Moss, evinin yakınlarında araba kaza enkazı görüyor ve etrafa dikkatlice göz gezdiriyor. Bulduğu bir çanta dolusu para ise başına bela açması için yeterli olacak. Şerif olayı araştırmaya başlayınca Moss'a yardım etmek ister çünkü Moss'un peşinde azılı bir seri katil vardır. Sadece bir kişi de düşmeyecek peşine. Aksiyon sahneleri harika! Soluksuz izlenecek film! Bütün oyuncular harika oynamış fakat seri katil rolünde olan Javier Bardem'e hayran oldum. Müthiş oynamış. Kesinlikle izlemeniz gerek.

9) Gattaca (1997) IMDb: 7,8

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Bilim, artık kusursuz insan modelleri üretmeyi başarmıştır. Astronot adaylarının kesişen hikayesini göreceğimiz filmde, aksiyon ve gizem de muazzam işlenmiş. Oyunculuklar on numara. 1997 yılında böyle şahane bir filmin olması şaşılacak olay. Astronot olmak isteyen Başrol Vincent , kalbinde sorun olduğu için astronot olamayacağının farkındadır, yardım alması gerekmektedir. Yardım alacagı kişi ise kusursuz üretilen modellerden birisidir. Geçirdiği kaza sonucu bacagını kaybeden kusursuz model, Vincent'e yardım edecektir. Vincent'i ise koşuşturmaca ve sürpriz olaylar bekliyor. Sürükleyici, keyifli film!

10) Benim Komşum Bir Melek (2014) IMDb: 7,2

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!

Maggie, hastanede uzun saatler mesaiye kaldığı için küçük oğlu Oliver'i komşuları Vincent'a emanet etmek zorundadır. " Başrolde yine Vincent, adı var. 😄" Vincent ise aksi, çılgın ve kötü alışkanlıkları olan birisidir. Vincent, at yarışı oynamaya giderken, Striptiz barlar vs. Gibi yerlere giderken yanına Oliver'i alarak gider. Başlarına tuhaf ve komik olaylar gelecektir. Keyifle izlenecek film!

İyi seyirler... 😊

Sıkılmadan İzlenecek 10 Film Önerisi!
0
8
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • 06Dilhun06
  Güzel ve faydalı bir bence.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gattaca efsaneydi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

06
 • yokozuno
  Nefret Sekizlisi'ni hiç bıkmadan on kere izlemiştim. Repliklerini ezberleyene kadar izledim.
  "yaşlı Mary TODD çağırıyor, demek ki artık yatma vaktim geldi"
  "şehrin duvarlarına kadar dayanmış yabancı barbarlar bizler değildik; bizler sizin kardeşlerinizdik! ve şerefli bir şekilde yenilmeyi hakettik."
  "oğluna o battaniyeyi vermedim; o battaniye yalancı bir umut tacirinin boş bir vaadiydi; tıpkı sizin Konfederasyonunuzun, zencilere vaadettiği üniformalar gibi"
 • Kağaniroquoíś
  Birkaçını not aldım izleyeceğim.
 • piekļauties
  bazılarını izlemiştim.
 • merakligenc042
  6. ve 7. İlgimi çekti
 • Mektuop
  Eline saglik
 • bazıları çok iyi filmler :)

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

YÜKLENİYOR...