Neden çıplak dolaşamıyoruz?

Herhangi bir cinsel amaçla yazmıyorum bunu. Sonuna kadar rahatlıktan yanayım ve keşke böyle bir şey olsaydı diyorum. Herkes çıplak dolaşsaydı eğer normal hayatta böyle anlamsız karmaşaların yaşanacağını sanmazdım. Bunu dileyen yoğun bir kitlenin olduğunu biliyorum. Kesinlikle cinselliğin dışında bu duruma bakan insanlardan bahsediyorum. Umarım onlarla bunu başaracağız.

0|0
2686

En İyi Erkek Görüşleri

• Üsteleyerek açıklamana gerek yok, sonuna kadar katılıyorum. Bir nudist olarak, insanın en güzel kıyafetinin kendi bedeni olduğunu düşünenlerdenim. Şayet böyle yaşansaydı, sapıklıklar, cinsel zaaflar ve tacizler olmazdı. Normalleşir, rutinleşirdi. Evimde yalnızken asla giyinik olmam. Ciddi bir rahatlık. Nedendir bilmiyorum ama gitar çalarken giyiniyorum. Galiba ezmesin diye, hiç düşünmemiştim. :)
    Ancak bu bilinse de kapital ve küresel güçler buna daima engel olacaktır. Giyim ve unsurlarına ait sektörler biterdi. Karşı cinsime kendi bedeninden daha güzel bir kıyafet biçemiyorum mesela. Ama aksesuarla da çok şık olurdu. Keza erkekler de karşı cinsine aynı görsel estetiği bırakıyordur. Umarım çıplak ve özgür bir dünyayı görebiliriz.

2|0
    0|0
  • İlkokul tanımıyla özgürlük; birinin özgürlüğünün bittiği yerde diğerininki başlar. Yani diyor ki sen soyunmak istiyo olabilirsin ama ben senin lömbür lömbür sallanan memelerini görmek istemiyo olabilirim...

3|0
    0|1
    • Diğerlerine göre daha mantıklı bir cevap neyse ki...

• Teşekkür ederim. 3 kadın görüşümü likelarken dislike atan tek şahsın erkek olması da ülkenin durumunu özetledi bir nebze :)

En İyi Kız Görüşleri

• Edep haya ahlak ar namus gibi kavramlar senin için bişey ifade etmiyorsa, hayvanlardan farkım olmasın diyorsan dolaş kardeş

5|6
    1|2
  • Biz İnsanız , insanı Allah yeryüzüne halife olarak yaratmış ken , böyle iğrenç bir şekilde dışarıda olmayı miden kabulleniyorsa, tabiki sen dolaşabilirsin. Ama bu ülkede değil. Biz müslümanız ve elimizden geldiği kadar yaşamaya çalışıyoruz. Toplumumuzun dini ve ahlaki değerlerini siz ve sizin gibi sapık zihniyet ler bozdu zaten. Git yamyam ülkelerinde anadan doğma gez. Tabi sağlam kalabilir sen...

6|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 84

• Rahatlık sen açık giyinip dışarı çıktığında sana yan gözle değil de normal insan gözüyle bakmalarıyla olur. Çıplaklık medeniysetse hayvanlar bizden daha medeni demiş Mehmet Akif. Çıplaklık medeniyet değildir. Medeniyetin temeli düşüncelerdir.

2|0
    0|0
    • Dediklerimden bağımsız bir yere bağlandın

• Bunca yıldır benimsenmis birşey var bunu yıkmak imkansız ve de mantıksız bence. İçimizde olan bazi şeyler var mesela utanma. Tamamen çıplak kendi başına evde bile olsan bir rahatsızlık hissedersin. Dışarı iş görüşmesine gittiğini düşün herkes çıplak. Böyle bir ortam var olabilir mi? Alışveriş merkezine yemeğe gidiyorsun herkes çıplak yemek yiyor. Hem örtunmek bir ihtiyaçtir. Sicaktan soğuktan dış ortamdan korunmak için. Tamamen cıplak otursan koltukta yine rahat edemezsin bir zaman sonra.

• Şu anki ahlak yapısını yıkmış oluruz evet.

• Goruntu kirliliği had safhada olurdu. Herkes slim görünüme sahip değil , sagdan soldan arkadan fırlamış yağlar soba kazanı bacaklar sarkan bir şeyler falan...

1|0
    0|0
  • Dimi ya o zaman kimse kıyafeti ile yargılanmazdi. ya da kimse kıyafetin içini merak etmezdi. Zaten cinsellik hissini veren gizleyip sakladigimiz yerler. Eger herkes çıplak olsaydı tahrik edici unusurlar yok olur giderdi. Mesela bir kadının saçlarını veya gözlerini nasil yorumluyorsak gögüslerinide öyle yorumlardık yani Basitçe ve alışıla gelmiş bir şekilde

1|0
    1|0
    • Bu her zararlı durumu en aza indiricekti haklısın.

• Afrikadaki bazi kabileler kismende olsa çıplak bir toplum icinde yaşıyorlar. Belgesellerde felan illaki denk gelmissinizdir. Bir erkek. olarak yari çiplakta olsa gördüğüm hic bir kadindan etkilenmedim tahrik olmadım. Çünkü beni o an ilgilendiren nasil gorundukleri degil yaşadıkları hayat tarzi

• sen yurt dişinda dahi bu şekilde gezemezsin. çevirirler. çünkü direkmen farkli bir boyut farkli bir mod içinde hür olmak istiyorsun. çiplak dolaşmak istiyorsan evin içinde istedigin kadar gez. ama toplumda her zaman farkli bakilir farkli görülür farklı yorumlanir.
    tabi ki benim içinde güzel olurdu anadan üryan gibi dolaş ne olacak hele şu sicaklarda bende isterdim ama malesef.

1|0
    0|0
  • tecavüz etsin bıraksınlar mk rahatlarsın
    Gerçi daha iyi olur küçücük çocuklar yerine senin gibi hakeden s*ürtüklere yapsınlar mk

1|2
    2|0
    • Sana ne diyeceğimi bilmiyorum. Tez zamanda işkence ile geberirsin umarım.

• Şimdi yanında olup dudaklarının ortasına tekmeyi yapıştırmayı isterdim

• İnsanlığın bilmem kaçıncı yüzyılındayiz. Senin gibi düşünen insanlar olmamış mıdır? Tabiki olmuştur. Bence geçmişe bakarak daha net cevap alırsın. İşi dini konuya getirmek istemesem de ilk insanlar yani hz adem (adam) ve Havva (Eva) sadece dini kaynaklarda geçiyor ve çıplak olmadıklarından bahsediyor. Ta ki elmayı yiyene kadar. Ve bildiğimiz bir pompei vakası var. Ama neden genele yayılmasını istiyorsun bunu anlamadım. Kendi özelinde istedigini yaparsın utanmadıktan sonra

1|0
    0|0
    • Kendime değil topluma hitap etmek istiyorum

• Herkese ihtiyacım yok ki herkes de ayak uyduramaz. Benim yolumda ilerleyecek küçük bir toplum yeterli. Belki Christiania adası gibi bir şey. Arzulamıyorum.

• Bir ömür yaşıyor herkes. Istemek ve yapmak arası sizin çabanıza kalmış. Rabbim Islah eylesin hepimizi

• Şehvet, arzu ve merak ortadan kalkardı. Bu duruma cinselliğin dışında da bakmak zor olur çünkü hayvanlara nazaran biliş yapımız duyularımız çok daha gelişmiş. Bence senin dediğin durumda çok daha fazla kaos olurdu.

1|0
    0|0
  • Çıplak bir insan bence çok kötü görünüyor. İster kadın olsun ister erkek. Ciddiyim.

http://prntscr.com/k6se6u

1|0
    0|0
  • çok ilginç bir yaklaşım tam çok önemli bir konu sapıkmısın kızım ya

1|0
    0|0
  • Evde istedigin kadar ciplak gez kardes kimse karismaz sana veya ciplaklar plaji var ama heryerde olacak is degil

1|0
    0|0
  • İyikide gezmiyoruz büyük ihtimalle kör olurdum yasli teyzeler amacalar kafamda canlandikca neyse...

1|1
    0|0
  • Şerefsizlik namussuzluk yapmak çok istiyosan ülke dişına hadi bakım

2|0
    2|0
    • Cidden siz bunların ne demek olduğunu bilmiyorsunuz ya da fazla aptalsınız

• İnsanlar çıplak olsaydı şuanki halınden daha çirkin olurlarda çünkü kıyafet dediğimiz bez parçaları insanların kusurunu örtüp özgüven kazandırır. Belkide sokakta gördüğün erkek kız 10 kişiden birinde orasında burasında kusur var. Bence hoş olmazdı istemezdim.

0|0
    0|0
    • Herkes daha bir barışık olurdu ya böyle vücuduyla işte:D Daha eşit şartlarda olurduk.

• Yaniiii dediğin gibide olabilir aslında çünkü vücudunu o halde beğenmeyen insanlar diğer çıplak insanların vücudlarına bakarak kendi bedenlerini sevebilirler ama görüntü kötü olurdu yani böyle bir şey olursa genci yaşlısı herkesin spor yapmasını isterdim buruşuk buruşuk, şişman şişman çıplakları göremem

• Arzu ve isteği öldürür bu..
    Merak ve tutku içinde özel yerlerin saklanması lazım. Sen de bir yandan haklısın. Ne dmeek istediğini gayet iyi anladım

1|0
    0|0
    • Neyse ki...

• Bugün yaşam tarzının sözde özgür olduğu bu ülkeden başka ülkeye gidince çoğu insanımız mal mal bakiyor. birseyi ne kadar bastırırsan o kadar çok ariza gösterir. Dediğin gibi herkes rahat rahat giyinseydi belki ülke cinsel açlıga bu kadar mahkum kalmazdı

• Evet isteyen bir kitle var. Ama evli insanlar var ve onlar eslerinin baskalarini ciplak gormesini istemeyebilir veya cok dindar birisidir sokakta ciplak insanlari gormemek icin kafasini egip yuruyebilir. Toplum denilen sey insanlari rahatsiz etmeden yasayabilmek

0|1
    0|0
  • Bunca dert tasa açlik susuzluk gecim sıkintisi varken kafa yordugun seylere bak

0|3
    0|0
    • Onlara kafa yormuyorum icraattayım. Mümkünse beni bildiğin kadar yorum yap.

• Hahay yaptigin icraati profilden goriyoz cancan, yanlis icraattasin, sen boşver nasil ciplak dolasilir onu dusun. Kafa oralarda zaten

• kesinlikle mantıklı yok kıyafet giy yok hazırlan herkesin malı meydan da kimse de merak duygusu da kalmıyor çoğu cinsel sorunu bile aşarız bir de kalktığı zaman rahatsızlıkta vermez

2|0
    1|0
  • Siz gezin topluca çıplak
    Biz milleti giyinik idare edemiyoruz bunlar çıplaklık diyor. Size herşey müstehak

1|0
    0|0
  • Çıplaklık iğrenç. İyi ki kıyafetler var.
    İnsanlar elbiselerle güzeller.

5|1
    0|0
  • Çıplak dolaşsa insan doygunluga ulaşır kimse kimseye ilgi duymazdi. Hiç güzel bir görüntü değil.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    64

Kızlar Ne Diyor 24

• Ya bir kere çok basit kış ayları için düşün üşümemek adına. Ya bu çıplak dolaşmama işi sadece bedeni korumak için ayağın zarar görmesin diye ayakkabı giyersin gibi daha biçok medeni var. Hasas bölgeleri dış etkenlerden koruyor. Gelse böcek osırsa ne olucak. Sadece durum böyle gelişince insanlar cinselliği çıplaklık ile bağdaştırdığını düşünüyorum yani asıl neden o değil temel ihtiyaç olarak doğmuş, sonuç o oluyor.

1|1
    0|1
    • Düşünemedi.

• Demek oluyor ki getirilen esasların amacı ilkel kanunlar ve kültürlerde olduğu gibi, toplum bireyler arasındaki sosyal farklılığın gösterilmesi değil, toplumda barış ve mutluluk içerisinde bir hayat tarzı sağlamak üzere fitne ve fesadın önlenmesidir...

• @OguzKAYI guzel konustun be abi

• Bir film vardı ya adam senin düşünceydeydi çocuklarınıda bu düşüncede büyütmeye çalısıyodu ve gayet ıyı gıdıyodu🤗🤗 adını hatrlayamıyorum ama yaa😕

1|0
    1|1
  • Bunu geçen ben de düşündüm. Neden kıyafet giyiyoruz diye. İnsanoğlunun kıyafetle ilk tanışması kışın soğuktan korunmak için oldu. Sonrasını ben de bilmiyorum :D

1|0
    0|1
  • Doğanın olumsuz koşulları gereği giyinmeye ihtiyaç duyacaksındır. Doğal yaşam koşullarına hayvanlar kadar uyum sağlayamadık daha

1|2
    0|1
  • Hayvan değiliz biz insanız. Mahremiyet denen bişey var.

2|0
    0|0
  • İyiki böyle bişey yok. Ne kadar iğrenç olurdu düşünmek bile istemiyorum

2|1
    0|0
  • sen dolaş

4|3
    0|0
  • yatak odası hariç evet bedenimize çirkin demek gibi his oluyor. . bence toplum ayini

1|0
    0|1
  • Sonuna kadar katılıyorum sana. Bir çok kötülüklerin önüne geçilir.

1|0
    1|1
  • İsteyen gezsin tutan yok :D

1|1
    0|0
  • İstiyen istediğini yapar.

1|1
    1|4
  • Gelen gecenn poposuna bir şaplak atardm

0|0
    1|3
  • Aklıma pompeii geldi