BOŞANAN BAYANLAR MAHKEME SURECINDEKI TECRUBELERİ?

Tazminat nafaka ve ziynet esyalarinizi alabildinizmii? Mahkeme ne kadar surdu

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Sizin davanız anlaşmalı değil , yani iki taraf da bir şey istemiyorum , ya da biz anlaştık ben bunu sen şunu al kapansın dememiş , iki taraf da onu istiyorum bunu istiyorum diye dilekçe vermiş ve dava çekişmeli boşanma davasına dönmüş.

Dava önce sebepten yola çıkar , zira mahkeme için önemli olan ikiniz de değilsiniz ama aile kurumunun yıkılması. Bunda geçerli insani sebep olmadığı sürece dava reddedilebilir de. Reddedilmediği durumda önce suç oluşturacak şiddet ya da zorlamalar var mı ona bakılır, yoksa nedenin mantığı araştırılır ve psikolojik sebeplerle çatışma varsa çift ve aile psikologuna sevkedilirsiniz. Bundan da olumsuz rapor çıkarsa evlilik yolundaki maddi kazanım ve kayıpların oranına , daha sonra da çalışmayacaksan nafaka oranına bakılır ki bu istediğin değil hakimin belirlediği rakam olur. Tazminatın diğer yanı suçtur , ne suç işledi ise geri dönüşsüz , adı üstünde maddi telafi amaçlıdır. Buna da karar verilirse yani adam sana suç teşkil edecek bir şey yaptı ise dayak mayak gibi, ona da hakim oranla karar verir.

Kısacası çekişmeli olduğundan her 3 ayda 1 mahkemede olmak üzere 3 - 4 sene sürer.

0|0
    0|0
    • Cokmus yaa o kladar neden sursunkii

• Tehdit eder hakim , yalanını bulduğuma 3 ay hapis cezası yazacağım ona göre dediğinde şahitler çözülebilir. Yine de çözülmezse ennn son davalarda ortak bir rakama götürür konuyu kapatır.

• Siz avukatmisiniz baya bilgilisiniz bu konudaa

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Mahkemede sunulan ayrılık sebebinin detayına bakar öyle ayrıldın al şu nafakayı demez hakim sebebi sorar suçlu suçsuzu ayırt eder eğer durum ciddi ise ilk duruşmada hemen ayrılırsın
    Öyle zinnet eşyasına karışmaz mahkeme o eşinin insifiyatına kalmış

0|0
    0|0
    • Ziymet esyalarinin hepsi. mahkeme kadina veriyor bole bir kanun varr

• Siz anlasmali bosanmissiniz ama ben istiyorum

• Anlaşmalı değil hakim öyle uygun gördü dediğim gibi bu senin isteğine göre olmuyor mahkemenin kararı ile oluyor birde avukatın gücü ile

• Anlaşmalı boşanma değil ise taleplerini değerlendiren mahkeme adamın ekonomik durumuna göre karar verir.

Anlaşmalı boşanma değil ise 3-5 mahkeme sürer.

0|0
    0|0
  • nafaka alınır hanımefendi

0|0
    0|0
  • Anlaşmalı ve anlaşmasız nasıl boşandınız ki?

0|0
    0|0
    • Anlasmali dava actim ben karsi tarafta benden nafaka ve tazmimat istemiss

• Tmmm tsk ederim

• Rica ederim

• Edinilmis mallara katilma rejimi oldugundan ziynet esyalarinizi alabilirsiniz

1|0
    0|1
  • 2000 lira nafaka alırlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;