Türkiye'de kadın olmak neden bu kadar zor?

mimarkiz61
Şiddet, taciz, tecavüz, öldürülmek, namus kavramının sadece sana yüklenmesi...
Türkiye'de kadın olmak neden zor?
Kadın berekettir. Hayatın devamlılığını kadın sağlar. Peki biz kadınlara ne derece değer veriyoruz?

Kısa giysen yollu derler
Uzun giysen kezban
Başını kapatmalısın, hayır açmalısın diye senin üstünden polemiğe girerler kararı sana bırakmadan
Pas versen adın kötü kadına çıkar pas vermesen burnu havada olursun
Kadın kahkaha atmamalı derler, gülüşünü bile yasaklarlar
Koca şiddeti görürsün kimse hatta yetkili kurumlar bile sahip çıkmaz
Biz bu kadınlardan ne istiyoruz Allah aşkına?

Türkiye'de kadın olmak neden bu kadar zor?