Kıyametin habercisi zamanın hızlanması olabilir mi?

SonDUÂM
Es-selamu Aleyküm..
Kıyametin yaklaştığını sezenler var mı?
Aklınıza gelen ve yaklaştığını hissettiğiniz bir alâmet söyler misiniz?

Ebû Hûreyre, şöyle demiştir:
Resulullah (s. a. v.), şöyle buyurmuştur: "Zaman hızlanacak, dinde ilim azalacak, fitneler ortaya çıkacak, (insanların içine) cimrilik atılacak ve 'herç' çoğalacak".

Rasulullah'a, 'Herç' nedir? diye soruldu, O da: "Öldürmek, öldürmek" diye buyurdu.
(Sünen-i Ebu Davud, C.14, s.361)

Çene çalmaya gelen insanları nasıl incitmeden geri gönderirsiniz? Zamanın ateş kıvılcımı gibi geçmesi ne demek?
👆 Birkaç dakikanızı yukarıdaki paylaşıma göz atmak için ayırabilir misiniz?
#Selâmetle 🙂
Kıyametin habercisi zamanın hızlanması olabilir mi?